

P.S: Da nije možda, sačuvaj nas Gospodnja voljo i sakloni, naš novi „Delivery Unit” pobrkao pakete?Sumnjiv paket na ulazu zgrade Vlade Srbije - sumnjalo se da je unutra bomba, no ispostavilo se da je u pitanju životinjski izmet
Na uglu ulica Nemanjina i Kneza Miloša u Beogradu na ulazu u Vladu Srbije jutros oko 07.30 časova pronađena je jedna kutija, rečeno je Tanjugu u Informativnoj službi MUP-a Srbije. Postojala je sumnja da je unutra bomba, a ispostavilo se da je zapravo u pitanju životinjski izmet.
Obavljen je kontradiverzioni pregled, ali tom prilikom nije pronađena bomba, istakli su u MUP-u.
TV Pink je ranije javio da je po otkrivanju paketa alarmirana policija koja je blokirala Nemanjinu ulicu. Policija je nakon toga odmah pozvala Kontradiverzionu jedinicu MUP Srbije, koja je pregledala sumnjive pakete.
Oko 8.30 sati specijalna jedinica MUP-a završila je kontradiverzioni pregled tri sumnjiva paketa ostavljena ispred važnih državnih institucija i utvrdila da nema nikakve opasnosti.
Policijske patrole strogo su nadzirale lokaciju i legitimisale sve one koji im se učine sumnjivi.
(Tanjug)
P.S: Ej, Srbijo, šta si dočekala...Dragan Marković Palma de Dubai: JA SAM IŠAO U DUBAI DA VIDIM NAJVIŠU ZGRADU U EVROPI!
Tokom rasprave u Skupštini Srbije o projektu „Beograd na vodi”, Dragan Marković Palma je braneći ovaj projekat pokušao da se posluži primerom Dubaija.
„Ja sam išao u Dubai da vidim najvišu zgradu u Evropi, zove se Burdž Kalifa. Tri puta sam bio tamo da se slikam. I ovde će biti kula i svi će dolaziti ovde da se slikaju i nose kući tu uspomenu. Ovo (Beograd na vodi) će biti praznik ne samo za Novu godinu, već svakog dana će to biti praznik za sve koji dođu na ovu destinaciju”, rekao je jagodinski političar.
Nakon svog istupa Dragan Marković je od poslanika Skupštine RS zatražio i aplauz.
„Sad treba i meni da aplaudirate, a ne samo kad vaš predsednik priča”, dobacio je, što je nasmejalo lidera te stranke i premijera Aleksandra Vučića.
B 92
P.S: Predlažem da se naredna sednica Vlade RS održi na lokalitetu kanalizacioni kolektor-interceptor „Višnjica”.Sednica vlade u kopu Tamnava
Vlada Srbije održala je sednicu u kopu „Tamnava” rudarskog basena „Kolubara”, a ceo „događaj” direktno je prenosila televizija Pink. Premijer Aleksandar Vučić poručio je, povodom godinu rada dana Vlade, da će svako ko želi da ostane u njoj morati da bude u „neprestanoj akciji”.
Odgovornost i rad su ključne reči za sve ministre u Vladi. Naš posao je neprestana akcija - kazao je Vučić na svečanoj sednici Vlade koja se održava na kopu Tamnava.
On je poručio da Vlada nema prava na neprestane žalopojke i izgovore, već da radom treba da ide ka cilju i boljitku.
- Osuđeni smo na najteže stvari i u spoljnoj politici i u elementarnim nepogodama, ali smo osuđeni i da uspemo. Ako stanemo Srbija više neće da krene - ne želim više da čujem ne mogu i ne - znam, nama izgovora i nisu potrebni i niko nema pravo na izgovore -rekao je premijer.
Govoreći na početku sednice, premijer je podsetio da je ova vlada pre godinu dana zatekla zemlju u „vodi do guše”.
Objasnio je da je odluka da sednica budeodržana u Kolubarskom basenu doneta jer je, to kako je rekao, jedino mesto gde smo se borili sa poplavom, stanjem koje je zatekla Vlada kada je počela da radi.
- Zemlja je bila u vodi do guše, stanje u kojoj smo je zatekli kada smo preuzeli vladu - kazao je Vučić dodajući da je Vlada teško i naporno radila.
Kolubara je, kazao je, simbol onoga kroz šta smo prošli u proteklih 12 meseci.
Vučić je rekao da će u narednim godinama „morati da se menja i u Vladi i u Skupštini i u odnosu prema političkom životu”, navodeći da se nada da će u narednoj godini mandata „biti snage” za predstavljanje nacrta zakona prema kome će se promenit broj poslanika u srpskom parlamentu sa 250 na između 125 i 150.
„U okviru političkih reformi, moramo da rešimo i pitanje izbornih zakona”, rekao je Vučić.
Vučić je rekao da su ekonomski pokazatelji dobri, da su investitori ponovo uspostavili poverenje u Srbiju i naveo da će na narednoj listi Svetske banke „Duing biznis” Srbija skočiti za 50 mesta.
Premijer Srbije je tokom govora spomenuo i tajkune i naveo da oni "nisu, niti će kontrolisati ovu vladu".
„Mnogi nisu osetili boljitak, ali nas to neće odvratiti.”
Vučić je rekao da srpska ekonomija nije počela da propada preko noći, da se uvek mislilo da rešenje dolazi s neba, da će ga doneti neko drugi i da je dužnost nekog drugog da nam ga donese.
„Mnogi još nisu osetili i nisu videli jasne efekte mera fiskalne konsolidacije i uspeha u budžetskim uštedama i povećanju prihoda, ali Vladu Srbije te poteškoće neće odvratiti od nastavka reformi. Sasvim sigurno ćemo obezbediti bolju i drugačiju budućnost za sve” - poručio je premijer.
Vučić je rekao da političari nikada nisu uspevali da vide dalje od sledećih izbora.
„Zato je došlo vreme da neko preuzme odgovornost i da uradi onako kako je moralo u svakoj odgovornoj zemlji u svetu. Današnje okolnosti nisu naših ruku delo, ali moramo da prihvatimo odgovornost da ih ispravimo”, naglasio je Vučić.
Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas I da je „novčanik Srbije danas zdraviji” nego pre godinu dana, a deficit budžeta će i na kraju četvrtog meseca 2015. biti upola manji od prethodno planiranog, oko 30 milijardi dinara.
Spoljni dug Srbije tokom 2015. dostigao je 25 milijardi dolara, što je 10 milijardi više nego pre 3 godine kada su SNS i SPS formirali Vladu.
Nakon sednice, premijer Vučić i ministri prisustvovali su puštanju u rad rotornog bagera „Glodar 3” i proizvodnog sistema za otkrivanje jalovine.
P.S: Posečen je, dakle, bez ikakvog zazora i skanjeranja 600-godišnji hrast - živi svedok prošlih vremena koji je šest vekova odolevao prirodnim nepogodama, ratovima i ljudskoj pohlepi. Posečen je živi simbol moralne i fizičke snage, sveto stablo mnogih kultura, biće koje reprezentovanjem čvrstoće, snage, dugovečnosti i visine simbolizuje uzvišenost. Sveto drvo Germana i Slovena posvećeno bogovima groma i grmljavine – Donaru i Perunu.Hrast na Savincu, drvo-zapis staro više od 600 godina, danas su u ranim jutarnjim časovima posekla trojica radnika firme „Art pres” iz Beograda, koje je anažovalo Građevinsko preduzeće „Planum”.
Kako su ti radnici izjavili za agenciju Beta, sečenje je počelo u pet časova, a završeno je u 6,30 kada je hrast oboren, a meštani im nisu pravili nikakve probleme.
Dvojica radnika nisu želela da kažu svoja imena, a Dragan Jovčić (53) iz Belanovice kod Ljiga je rekao da su radili sa tri testere i da nikada u radnom veku veći hrast nije odsekao.
„Nemam nikakvih predrasuda što sam ovo učinio niti strahujem za posledice jer su crkveni velikodostojnici dali saglasnost da se odseče, a za 20 godina bi se i sam osušio”, rekao je Jovčić.
Ogroman panj je u sredini potpuno istrulio i niko od građana ne želi da dođe da ga vidi.
Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović izjavila je pre tri dana za B92 da će pitanje hrasta, koji koči izgradnju Koridora 11, biti rešeno za desetak dana.
„Nadam se da ćemo uskoro rešiti pitanje hrasta i kamenorezačke radnje kao što smo rešili pitanje bazilike koja nije zatrpana, kao što se piše, već konzervirana. U dogovoru sa meštanima i nadležnima rešiće se pitanje drveta hrasta koje je bolesno, a u porti crkve će biti zasad hrastovine. Pitanje hrasta biće rešeno za desetak dana“, rekla je tada Mihajlovićeva.
Sadašnji predsednik vlade Aleksandar Vučić tvrdio je da hrast ne sme da zaustavi izgradnju infrastrukture, ocenivši da je odbrana hrasta starog 600 godina odlika „palanačkog duha”.
Povodom vesti da je viševekovni hrast u istorijskom kompleksu Savinac posečen tokom prethodne noći, stranka Zeleni Srbije osudila je „taj rušilački čin”.
„Zeleni Srbije” u svom saopštenju navode da „sam način na koji je hrast posečen, tokom noći, da se ne bi dala prilika građanima da reaguju dovoljno govori o demokratičnosti i sposobnostima ove vlasti”.
„Sramno je da vlast u Srbiji ne želi ili ne ume da rešava neslaganje sa građanima i lokalnim zajednicama na civilizovan način već šalje drvoseče pod okriljem noći. Dosledna rušilačka politika ove vlade se potvrdila još jednom. Iako je postojao niz dobrih rešenja koje bi zadovoljile i građane i državu, ova vlast izabrala je da hrast iseče suprotno mišljenju stručnjaka, ekologa i, što je navažnije – građana koji su ovaj hrast čuvali preko 600 godina”, dodaje se u saopštenju.
„Zeleni Srbije” najavljuju i da će kao „odgovor na neodgovornu, nestručnu, nedemokratsku i neekološku vlast,zajedno sa građanima posaditi 600 hrastova”.
„Hrast će u pamćenju svih nas biti spomenik ekološke borbe i simbol za neodgovornost. Hrast će biti simbol svih građana i građanki Srbije kojima je uskraćeno pravo na odluku u kakvoj sredini žele da žive, simbol ekoloških, kulturnih i socijalnih prava koje se u državi u kojoj još uvek nije izgrađena vladavina prava prečesto guraju u stranu. Hrast će biti simbol svega lošeg u Srbiji, a sigurni smo da će građani to prepoznati i kazniti na sledećim izborima”, zaključuju „Zeleni Srbije”.
(B92)
Elem, poštovani građani Republike Srbije na bezuslovnom Europskom Putu, koji Vam deo izjave oficijelnog portparola EK koji se tiče Srpskih Tranzitnih Imigranata eventualno nije jasan?Evropska Komisija: Zemlje EU mogu da vraćaju izbeglice u Srbiju na osnovu Sporazuma o readmisiji
Evropska komisija saopštila je da, prema sporazumu o readmisiji, sve zemlje EU mogu u Srbiju vraćati imigrante iz trećih zemalja, koji ne dobiju azil u EU.
Portparolka u Evropskoj komisiji Nataša Berto rekla je da su, kad je reč o režimu viza, odnosi sa zemljama izvan EU regulisani sporazumima o readmisiji, koji obavezuju te zemlje da prime nazad imigrante koji ne dobiju azil u EU.
„Cela Evropska unija ima kolektivno takav sporazum o readmisiji sa Srbijom”, rekla je predstavnica za štampu u Komisiji.
Ona je navela da članice EU u Srbiju na osnovu toga mogu vraćati i srpske državljane koji ne dobiju azil, a što je povezano i s režimom bez viza za privremena putovanja srpskih državljana u „šengenski prostor” bez granice unutar Unije.
Na pitanje novinara da li Mađarska može vraćati migrante iz Sirije i drugih azijskih i afričkih zemalja u Srbiju, Nataša Berto je precizirala da: „Ono što je uobičajeno sadržano u takvim sporazumima u readmisiji jeste odredba da mogu biti vraćeni državljani trećih zemalja koji prolaze kroz državu s kojom EU ima sporazum o readmisiji i ta zemlja prihvata njihov povratak, ako prethodno dopusti tim licima da prolaze u tranzitu.”
Srpski ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović ranije danas je za RTS rekao da Srbija može da obezbedi tranzit, ali ne i trajni smeštaj za te ljude.
Ministar za rad Aleksandar Vulin ranije je izjavio da oni migranti koji pređu u Mađarsku i budu evidentirani u toj zemlji, a nakon toga na silu vraćeni u Srbiju, neće biti prihvaćeni.
Državni sekretar u Ministarstvu rada Nenad Ivanišević je, takođe, izjavio da Srbija neće primiti izbeglice koje Mađarska bude vraćala, makar morala da postavi vojsku na granicu.
(Tanjug)
Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta