Dveri Srpske

Odgovori
Korisnikov avatar
Dragomir
Postovi: 20
Pridružio se: 18 Jan 2012, 23:09

Dveri Srpske

Post od Dragomir »

Evo ja sam priglup inzinjer , pa mi nije jasno kako se pojavi jedan "pokret " i to odjedared pokriva 130 opstina .... jel moze neko da mi pojasni oko ovog pokreta sta i kako , bas me zaintresovalo !!!!!

Na prvi pogled mi se svidja a na drugi se mislim dali je to neka rezervna partija nekom , ko sto je nekad bio JUL ...................



Pozzzzzzz
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Dveri Srpske

Post od branko »

Na nivou države, pojma nemam. Znam par klinaca koji su u Senti glavni u Dverima i to su sve dobri i pošteni momci. No, bojim se da su daleko od realne politike. Verovatno će Bibliotekar znati više. :-???
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Dveri Srpske

Post od Bibliotekar »

Hvala bogu te ste inženjer, poštovani g. Dragomire! Time će Vam biti još lakše da razumete strukturu i operacionalni model delovanja jednog bazično adhokratskog ustrojstva - organizacione koncepcije koja je, teoretski, bila zamišljena još ranih sedamdesetih godina prošlog veka od strane dr Alvina Toflera.

Prednosti ovakvog vida političkog organizovanja (adhokratski modeli postoje i u brojnim drugim oblastima, naročito ekonomskoj!) su nedvosmislene:

- nepostojanje formalno uobličenog obrasca ponašanja njegovih participanata;
- potpuno decentralizovani sistem upravljanja;
- horizontalna (umesto vertikalno ustrojena!) strukturiranost organizacije;
- nepostojanje posebne rukovodeće, profesionalne i visoko birokratizovane, otuđene upravljačke strukture, itd.

Upravo zbog odsustva tradicionalnog, stolećima već upražnjavanog modela političkog organizoavanja, ovaj pokret (ne tradicionalna politička partija niti savez političkih partija, kakav je zapravo bio JUL - Jugoslovenska Udružena Levica, asocijacija više inače nezavisnih političkih stranaka!) i izaziva određenu dozu zbunjenosti kod onih nedovoljno upućenih u netradicionalne šeme političkog organizovanja. No najnovija zbivanja vezana za nagli rast adhokratski ustrojenih političkih grupa i organizacija (npr. tzv. twiter-grupe) koje je omogućio razvoj komunikacione tehnologije, ostavljaju mogućnost daljeg napretka na ovom planu.

A ako ste slučajno pomislili da su za paralelno uspostavljanje disperziranih podružnica ovakvog vida političke organizacije potrebna neka velika finansijska sredstva - u zabludi ste. Visoki idealizam i odsustvo plaćene profesionalne upravljačke strukture čine zapravo ovakav vid političkog organizovanja veoma jeftinim! ;)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Dveri Srpske

Post od branko »

A zato ja Biblija ništa ne razumem. Nisam inženjer. B-)
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Dragomir
Postovi: 20
Pridružio se: 18 Jan 2012, 23:09

Re: Dveri Srpske

Post od Dragomir »

Bibliotekar napisao:Hvala bogu te ste inženjer, poštovani g. Dragomire! Time će Vam biti još lakše da razumete strukturu i operacionalni model delovanja jednog bazično adhokratskog ustrojstva - organizacione koncepcije koja je, teoretski, bila zamišljena još ranih sedamdesetih godina prošlog veka od strane dr Alvina Toflera.

Prednosti ovakvog vida političkog organizovanja (adhokratski modeli postoje i u brojnim drugim oblastima, naročito ekonomskoj!) su nedvosmislene:

- nepostojanje formalno uobličenog obrasca ponašanja njegovih participanata;
- potpuno decentralizovani sistem upravljanja;
- horizontalna (umesto vertikalno ustrojena!) strukturiranost organizacije;
- nepostojanje posebne rukovodeće, profesionalne i visoko birokratizovane, otuđene upravljačke strukture, itd.

Upravo zbog odsustva tradicionalnog, stolećima već upražnjavanog modela političkog organizoavanja, ovaj pokret (ne tradicionalna politička partija niti savez političkih partija, kakav je zapravo bio JUL - Jugoslovenska Udružena Levica, asocijacija više inače nezavisnih političkih stranaka!) i izaziva određenu dozu zbunjenosti kod onih nedovoljno upućenih u netradicionalne šeme političkog organizovanja. No najnovija zbivanja vezana za nagli rast adhokratski ustrojenih političkih grupa i organizacija (npr. tzv. twiter-grupe) koje je omogućio razvoj komunikacione tehnologije, ostavljaju mogućnost daljeg napretka na ovom planu.

A ako ste slučajno pomislili da su za paralelno uspostavljanje disperziranih podružnica ovakvog vida političke organizacije potrebna neka velika finansijska sredstva - u zabludi ste. Visoki idealizam i odsustvo plaćene profesionalne upravljačke strukture čine zapravo ovakav vid političkog organizovanja veoma jeftinim! ;)
zahvaljujem na objasnjenju , malo mi se odmutila slika !!!!
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Dveri Srpske

Post od Bibliotekar »

Veoma mi je drago i čini mi čast, poštovani g. Dragomire. Znate, uvek sam bio iskreno i duboko impresioniran brojnim, a u široj javnosti gotovo potpuno nepoznatim dostignućima iz jedne specifične naučne oblasti - teorije matematičke organizacije:

Slika

Upravo zato evo već nešto više od dve decenije i stojim na faktografski savršeno potkrepivom i odbranjivom stanovištu da su inženjeri (i poslenici u tzv. prirodnim naukama uopšte!) daleko prijemčiviji spram poimanja i sposobniji za rešavanje nebrojenih socijalnih fenomena i problema. Oni su, naime, naviknuti na egzaktnost u razmatranju odnosne materije. :)
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju