Razne vesti

Odgovori
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Razne vesti

Post od aleksey »

 
Tajči,

da se nisi možda osetila prozvanom sa ovim mojim zadnjim postom?
Ili je nešto drugo razlog tvoj javljanja?

=)) =)) =))
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Razne vesti

Post od branko »

Sreli smo se... Otvorio mi je nove vidike u svetu seksa... Mislim da bi se i ti iznenadila... :shock:
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Razne vesti

Post od tanja »

Pa ako je tako, nadam se da ću ga i ja uskoro sresti.... ;;)
Inače, Aleksa, na nekoj sam dijeti ( :-s ) tako da...sa ukusom slanine hmm :-???
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Razne vesti

Post od aleksey »

 
Tebe ja teško da mogu iznenaditi.

A što se slaninice tiče - no frks. Imam je u izobilju.
Na žalost, uglavnom u predelu stomaka. :((
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Razne vesti

Post od tanja »

Baš ti hvala, takvu i tamo imam i ja :roll:
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Razne vesti

Post od branko »

Koliko ga ja znam, mislio je na širi predeo stomaka...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Razne vesti

Post od tanja »

Pa i ja! :))
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Razne vesti

Post od branko »

Kako Aleksa ćuti, moram da nastavim...
Kupila spermu "na crno" za 30 evra

Beograđanka D. C. (40) tvrdi da je na crno kupila spermu za vantelesnu oplodnju. Uzorak dobili za 30 evra. Lekari obavljaju analize

REPRODUKTIVNIM materijalom trguje se u Srbiji kao bilo kojom drugom robom. Tokom 2009. godine kupila sam u jednoj beogradskoj klinici spermu. Do uzorka semene tečnosti došla sam uz posredovanje ginekologa, a uz saglasnost supruga.
Ovo, u ispovesti za „Novosti“ tvrdi četrdesetogodišnja Beograđanka D. C. Kaže da je, podstaknuta nedavnim tekstom u našem listu o sumnjama da pojedine klinike u našoj zemlji zloupotrebljavaju oplođene jajne ćelije pri vantelesnoj oplodnji i švercuju ih van zemlje, rešila da progovori.
- Posle 10 godina bezuspešnih pokušaja da dobijemo dete, suprug i ja smo rešili da nađemo donora - ispričala nam je u telefonskom razgovoru ova žena. - Razmišljali smo da odemo u inostranstvo da to učinimo, jer u Srbiji ne postoji banka sperme, koja bi spasla one parove koji se bore sa sterilitetom, a očajnički žele potomstvo. Onda je moj tadašnji ginekolog rekao da postoje ljudi koji prodaju spermu, testiranu i zdravu, i da, ako želimo, može da nam pomogne da je nabavimo.
Kako priča D. C., koja je i dalje bez potomaka, posle razgovora sa suprugom, pristali su, praktično iz očaja. Uzorak sperme, sa papirima o negativnim rezultatima na hepatitis, sidu i druge polne bolesti, dobili su za 30 evra.
- O donoru smo znali samo da je student medicine i ništa drugo. Mada sam tada bila očajna što trudnoća ipak nije uspela, sada sam srećna zbog toga - kaže naša sagovornica. - Ali razlog zbog kog sam vam se obratila jeste da ukažem na to da je država kriva što se parovi koji ne mogu da imaju decu prirodnim putem hvataju za slamčicu i na crnom tržištu pokušavaju da dođu do donora.
Da se trgovina spermom u pojedinim ordinacijama zaista dešava, za „Novosti“ potvrđuje i ginekolog dr Dušan Protić. On navodi da i njemu, neretko, u ordinaciju dolaze parovi sa pitanjem „kako mogu da nađu donora“.
- Među lekarima iz ove oblasti odavno kruže priče da postoje mladići koji se javljaju da budu donori - kaže dr Protić. - Prema onome što sam čuo, ali ne mogu sa sigurnošću da tvrdim da je i tako, spermu prodaju po ceni od 50 do 100 evra, a lekari su posrednici. Oni obave sve analize, čime se umanjuje rizik od zaraze nekom bolešću. A donori su uglavnom mladi ljudi, mada se, prema onome što sam čuo, dešava da dolaze i sa kumom, bratom, prijateljem.
Dr Protić kaže da je to protivno zakonu, ali je i „humano jer pomažu bračnim parovima da dobiju potomke“. Takođe, tvrdi, „manje je nemoralno nego da lekari koje rade spermograme, na primer, krišom prodaju tu spermu“, a da donor toga nije ni svestan.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Razne vesti

Post od aleksey »

 
Aleksa ćuti...
I radi...
Mislim, u kancelariji.

;)
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Razne vesti

Post od Upravnik »

aleksey napisao: 
Aleksa ćuti...
I radi...
Mislim, u kancelariji.

;)
Nekada je to bilo na mnogo egzotičnijim mestima. ;)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Razne vesti

Post od aleksey »

 
Godine, godine... :((
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Razne vesti

Post od branko »

Deda prodao unuka preko Fejsbuka!

Za dete dobio 830 dolara. U prodaju mu pomogli i zaposleni u lokalnoj bolnici. Očekuje ih kazna od sedam godina zatvora.

Jedan 47-godišnji Indijac je uhapšen pošto je posredstvom Fejsbuka prodao svog unuka lokalnom biznismenu, objavila je danas policija države Pendžab, na severu Indije.

Feroz Kan, stanovnik grada Ludiane, 300 kilometara severno od Nju Delhija, je, kako se tvrdi, kidnapovao unuka odmah po rodjenju ranije ovog meseca.

Kan je zatražio pomoć dvojice privremeno zaposlenih u lokalnoj bolnici, u kojoj se porodila njegova ćerka. Oni su pronašli "mušteriju" preko Fejsbuka i ugovorili prodaju deteta za 45.000 rupija (830) dolara.

"Uhapšena su sva trojica ljudi koji su učestvovali u prodaji deteta, a biće ispitan i biznismen koji je dao pare za kupovinu bebe", ističe Satiš Malhotra, viši policijski službenik u Ludiani.

Policija je spasla bebu i vratila je njenoj razvedenoj majci, Nuri Kan, koja je podnela tužnu protiv svog oca. Ukoliko se dokaže da su učestvovali u kidnapovanju bebe, za šta su optuženi, trojica uhapašenih, koji danas izlaze pred sud, bi mogli da budu osuđeni na sedmogodišnje kazne zatvora.

Indijska savezna policija je 2011. iznela podatak da u zemlji ima 815 bandi, sa ukupno više od 5.000 članova, uključenih u kidnapovanje dece, koja se najčešće koriste za prostituciju ili prosijačenje.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Razne vesti

Post od Upravnik »

Slika

Čerčilov automobil na prodaji na "I-beju"
Beta | 01. 05. 2013. - 00:05h

Redak automobil koji je pripadao britanskom premijeru iz vremena Drugog svetskog rata, Vinstonu Čerčilu, prodaje se na aukciji na sajtu "I-bej".

Stručnjaci veruju da je kabriolet "dajmler DB 18" kupe jedini preostali primerak tog automobila. Prodavac Sabri Čakar iz Nemačke rekao je da ga je britanski premijer koristio od 1944. 1949.

Ponude su već prešle 470.000 evra, a nadmetanje će biti završeno danas.
Čakar je rekao da su originilana dokumenta o registraciji dokazala autentičnost srebrno-crnog kupea.

Autentičnost je pre prodaje proverila britanska aukcijska kuća Historiks at Bruklends, koja nije uspela da ga proda. Direktor kompanije Edvard Bridger-Štile rekao je da je javna prodaja takvih kola putem ibeja "neobična".
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Razne vesti

Post od branko »

Nude Tita i vampire

Neobične, kontroverzne i morbidne ture-aduti da se privuku turisti u Srbiju. U aranžmanima po valjevskim planinama i ruta "Pronađite Mladića". Izdaju posebne sobe sa pogledom na groblje

NOLE, opanci, Džems Bond i magarci, trenutno su najveći adut srpskog turizma! Današnje goste je gotovo nemoguće privući klasičnim turizmom koji podrazumeva hotel, restoran i muzej. Nigde u svetu više se ne putuje zbog toga, pa čak ni u poznate turističke centre. Šansa su zanimljivosti, originalnost i kreativnost, ali i "mračni" turizam.

Srbija tako praktično nudi sve, a mnoge ture, iako su kontroverzne, nalaze kupca. Pored svetski poznatog "Puta Radovana Karadžića", džipijade po valjevskim planinama "Pronađite Mladića" i vikenda sa vampirom Savom Savanovićem, veliko interesovanje (ali retku realizaciju) izazivaju ture "Uspenje i sunovrat Slobodana Miloševića" kao i nema tura "Najpoznatija smaknuća beogradskog podzemlja". Trenutno, srpski turizam zarađuje na Noletu, Kusturici, Tesli, Titu, Bregoviću i dinastiji Karađorđević.

- Ukoliko destinacija osmisli što više tura i ima što zanimljiviju ponudu, turisti će biti zadovoljniji - kaže dr Georgi Genov, direktor Udruženja hotelijera i restoratera Srbije. - Mi moramo da se oslobodimo predrasuda i da u turizam uključimo sve što donosi novac, a što nije protivzakonito. U Nemačkoj je hit tura "Treći rajh", a u Francuskoj putevima Marije Antoanete, koja se završava na giljotini. Ture su interesantne i privlačne. Bez zanimljivosti turizam nema šanse kod nas, jer mi nemamo more, a banje još ne nude uslugu kakve imaju zemlje u okolini.

Među zanimljivim oblicima turizma nalazi se i "dark turizam" koji i u Srbiji tek treba da nađe svoje mesto, a začetnik je Novo groblje, na kojem pripremaju turističke ture. Genov kaže da je kao član komisije za kategorizaciju privatnog smeštaja kod Novog groblja registrovao objekat.

- Vlasniku sam otvoreno rekao da ja tu nikada nikada ne bih spavao - kaže Genov.

- Domaćin mi je odgovorio da tu upravo dolaze turisti iz dijaspore koji žele da spavaju blizu svojih rođaka! Dark turizam je dobar za turizam, a to svedoče mnogobrojni hoteli u kojima se umesto u krevetima spava u sanducima ili hoteli koji su nekada bili zatvori.

Srbija ne može da očekuje veliki broj "običnih turista" koji bi u našoj zemlji proveli odmor, ali može da se nada "povratnicima" koji bi se zbog noviteta vratili. Još veći novac zarađuje se u grani gde se pripremaju ture za grupe poslovnih ljudi u kojima oni dožive nešto posebno.

- Ne tenderima koje organizuju velike kompanije nikada ne pobeđuju klasične ponude - kaže Tanja Bogdanov iz "Vekol DMC".

- Razgledanje grada sa vodičem ne zanima 200 ruskih biznismena. Da bismo ih privukli, obukli smo vodiča u nošnju, a on ih je odveo u Tašmajdanski park na piknik i iz pastirske prtenjače podelio pogaču, slaninu i čokanjče. Za nemačke biznismene smo sedam dana osmišljavali turu "Balkanski špijun"! Ali, fora Duško Popov, odnosno Džems Bond, pobedila je Monte Karlo i Rim!

I ne samo triler, firme su plaćale da njihovi najbolji menadžeri igraju novozelandski haka ples na Zemunskom keju, da kupaju magarice, bacaju kamen s ramena, puše sa Titom u "Plavom vozu", grade dečja igrališta po Šumadiji, traže ćevapčiće po Beogradu, da se oblače kao pioniri, slušaju Lepog Miću kako uz harmoniku peva "Za Beograd"!

TRIATLON

Srbija nudi triatlon: iting (spremaju srpska jela), plejing (igraju čobanske igre) i densing (nauče kolo) - objašnjava Bogdanov.
- Strancima se dopada Srbija zato što je drugačija i kada njihovi šefovi vide dvesto menadžera kako do autobusa skaču uz "Igrale se delije", shvate da se nikada tako ne bi proveli u Dubrovniku, pa sto puta da ima more!
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Razne vesti

Post od branko »

Toni Bler savetnik buduće albanske vlade

Bivši premijer Velike Britanije Toni Bler pristao je da preuzme ulogu savetnika buduće albanske vlade i time pripremio teren za potpisivanje ugovora vrednog milione funti.
Predsednik albanske opozicione Socijalističke partije Edi Rama saopštio je prošle nedelje da će Toni Bler preuzeti ulogu savetnika albanske vlade nakon njegove očekivane pobede na parlamentarnim izborima sledećeg meseca.
Albanija se nada da će se pridružiti Evropskoj uniji, pa se može očekivati da će se Blerovi saveti prvenstveno odnositi na način ostvarivanja ovog cilja, kao i na sprovođenje reformi u laburističkom stilu.
Rama je veoma omiljen u Albaniji, a prognoze zasnovane na anketama navode na zaključak da će pridobiti 49 odsto biračkog tela i pobediti na izborima.
Blerovo imenovanje za savetnika usledilo je nakon potpisivanja unosnih ugovora sa vladama Kazahstana, Kuvajta, Brazila i Kolumbije.
Bivši premijer Velike Britanije otvorio je Agenciju za pružanje savetničkih usluga vladama ubrzo nakon odlaska iz Dauning strita 2007. godine, a priključili su mu se i Džonatan Pauel, bivši šef njegovog kabineta, i Alister Kembel, bivši direktor za komunikacije.
Prema pisanju “Sandej telegrafa”, sa Albanijom je prvi put pregovarano u februaru ove godine, kada je Kembel otputovao u Tiranu da bi promovisao svoje dnevnike.
Vest o angažovanju Tonija Blera i njegovog tima objavljena je prošle nedelje nakon sastanka bivšeg premijera Velike Britanije i Edija Rame, bivšeg gradonačelnika Tirane.
“Izvanredan sastanak sa Tonijem Blerom. Dogovorili smo se da će posle 23. juna on i njegov tim raditi sa nama u cilju uspešnog upravljanja. Fantastično!”, napisao je Rama na Tviteru u utorak.
“Biće mi drago da vam pomognem, veoma me zanima vaša država”, rekao je Toni Bler u video-snimku, koji je objavila Socijalistička partija.
Otkako je otišao sa funkcije, Toni Bler je, baveći se konsaltingom, zaradio više desetina miliona funti.
Portparol Socijalističke partije Albanije odbio je da kaže koliko će platiti Blerovoj savetničkoj agenciji, ali pretpostavlja se da je reč o iznosu od nekoliko miliona funti.
Dok je u Velikoj Britaniji umnogome izgubio popularnost posle drugog rata u Iraku, u Albaniji i na susednom Kosovu ga smatraju herojem zato što je pomagao Albancima tokom rata na Kosovu, piše “Telegraf”. U njegovu čast, mnoga albanska deca na Kosovu dobila su ime “Tonibler”, navodi list.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Razne vesti

Post od branko »

Zaigrao Blažo pred mečkinim vratima

Nakon što je objavljeno da je ubio medveda, stameni Hercegovac postao hit na Internetu i društvenim mrežama. Reakcije čitalaca kreću se od neverice do klicanja. Grković dobio „Fejsbuk“ stranicu

PODUČAVA mečka malo meče o preživljavanju. Napravi smrtno ozbiljnu facu i kaže: „Ako slučajno u šumi naletiš na Blaža, ti lezi i pravi se mrtav“. A Tanjug javlja da je tokom jučerašnjeg dana uočena kolona medveda koja iz straha za ličnu bezbednost užurbano napušta Hercegovinu.

Slika

Ovo su samo neki od duhovitih komentara na vest da je jedan Hercegovac sa planine Volujak golim rukama ubio - medveda. Ratni vojni invalid i borac prve kategorije u Gatačkoj brigadi iz rata 1992, stameni Blažo Grković preko noći je postao čovek o kome se priča, a njegov poduhvat inspiracija je mnogim komentatorima na društevnim mrežama i raznim intenernet portalima. Reakcije čitalaca na vest da je Blažo Grković izašao kao pobednik iz duela sa mečkom, kreću se od neverice i sumnje da je Grizli Adamas (kako je Blažo nazvan) zaista uspeo da golim rukama savlada ovu životinju, pa sve do pošalica i klicanja ovom čoveku, a ima i najava da će o Blaži i pesme biti spevane...


U neravnopravnoj borbi Grković je zadobio povrede po celom telu, a zubi krvoločne životinje prolazili su mu i kroz kosti ruku i nogu. I dok Blažu u bolnici previja lepuškasta medicinska sestra (zaslužio si je Blažo kralju, prokomentarisao je jedan od čitalaca na sajtu „Novosti“) na „Fejsbuku“ je već osnovana stranica „Blažo Grković, čovek koji je ubio medveda golim rukama“. Ona je ilustrovana - smešnom slikom mrtvog medveda kome je ispao jezik. Jedan posetilac na ovoj stranici okačio je sliku upozorenja na kojoj medved beži od čoveka, a iznad nje piše „Medvedi oprez, Hercegovci su u blizni“. Osvanula je i slika na kojoj tri medveda jedan do drugog nose parole na kojima piše „Blaža u Hag“, „I međedi su ljudi“, „Ko će meni sada donositi hranu“... Iz vreće smešnih komentara sa raznih portala zasmejali su još i „Zaigrao Blaža pred mečkinim vratima“, „Bež’mo međedi Blaža je u šumi“...

Slika

A u fočanskoj bolnici u kojoj se oporavlja junak ove priče, svi žele da upoznaju Blaža Grkovića. Ispred njegove sobe gotovo u redu stoje drugi pacijenti koji žele da stisnu ruku kojom je je ubijen medved. Ali i da iz prve ruke čuju svedočenje koju su preneli svi uticajni svetski i domaći mediji.

POJAVILA SE NIOTKUDA

OTERAO sam ovce zorom na obronke Volujaka. A onda, niotkud, iz grmlja, pojavila se mečka i zgrabila me zubima za nogu. Mahinalno sam je udario sekirom po glavi i ona se sručila na zemlju, pa povukla i mene. Ostala je da leži na leđima, a ja sam braneći se od njenih kandži i zuba zaradio dvadesetak ujeda i ogrebotina. Samo koji metar dalje od nas, sve to je posmatrao ogroman medved, verovatno ljubavnik pokojne mečke, i na moju sreću, ubrzo nestao u šumi - rekao je za „Novosti“ Blažo.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Razne vesti

Post od branko »

Na izborima u Meksiku pobedio mrtav čovek

Tužlaštvo u Meksiku pokrenulo je istragu kako je čovek za kojeg je izdata zvanična smrtovnica pobedio na lokalnim izborima u jednom selu na jugu te zemlje.

Lenin Kabaljido u nedelju je na izborima odneo tesnu pobedu u mestu San Agustin Amatengo blizu grada Oahaka.

Posle izbora se, medjutim, pojavila smrtovnica prema kojoj je Karbaljido umro 2010. u dijabetičkoj komi.

Predstavnici vlasti u Oahaki rekli su danas da je smrtnovnicu zvanično potpisao neko iz matične sluzbe, ali da je smrt očigledno lažirana.

U tužilaštvu navode da je jedan od Karbaljidovih rođaka iskoristio smrtovnicu da bi ubedio policajce da povuku nalog za hapšenja zbog silovanja iz 2004. godine.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Razne vesti

Post od Upravnik »

НЕПОЗНАТИ ПОДВИГ ПОТПУКОВНИКА КГБ ПУТИНА У ДРЕЗДЕНУ

Slika

Те ноћи 1989. кад је срушен Берлински зид, огромна маса од преко 5.000 људи најпре је продрла у зграду Источнонемачке обавештајне службе Штази у Дрездену,а затим је запленила сву докумнетацију и потом срушила здање.

Велика опасност је претила и мисији совејтског КГБ-а чија се зграда налазила одмах до Штазијеве.

Разуларена, пијана маса Немаца са пивским флашама у рукама продрла је и у двориште управе КГБ-а, чији је старешинина уплашен одмах побегао.

Одговрност за безбедност и команду совјетеске обавешатјне управе преузео је насјтарији по чину, потпуковник КГБ-а, који је од суседног гарнизона совјетске армије затражио да пошаље обезбеђење, али генерал је то одбио јер није имао наређење из Моксве.

Гомила од више хиљада рушилачки и борбено расположених Немаца се приближавала степеништу, а команда у Москви је и даље ћутала, нико није одговарао на телефонске позиве.

Пред масу је изашао потпуковник КГБ-а и с намером да је уразуми, обратио јој се следећим речима:

“То што је срушен Берлински зид је добра воља наше земље. Ову зграду ми чувамо зато што је она својина Совјетског Савеза. Јесте ли ме добро разумели: ово је имовина друге државе! Ми официри је чувамо и испунићемо свој дуг.“

А њих,официра КГБ, у згради је било само осам. Стајали су на прозорима с оружјем на готовс као у караулама.

Потпуквоник је стајао и даље испред гомиле препречивши јој пут. Имао је пиштољ у коме је било 12 метка.

„Ви знате да сам ја официр, и имам пиштољ са 12 метака. Један метак сам оставио за себе, али сам одлучан да испуним свој дуг. Другачије не могу, јер ја сам офоцир“.
Након тих речи упућених гомили, поптпуковник је лаганим кораком почео да се пење из степениште ка улазу у зграду. Пео се полако очекујући да га неко гађа каменом или флашом у леђа. Почео је лагано да се окреће ка гомили, а кад је застао и савим се окренуо, маса је већ почела да се разилази.

Нико од Немаца те ноћи није ушао у зграду КГБ-а у Дрездену, није се домогао ниједног документа из архиве.

У Дрездену са и сада препричава овај догађај који је постао легенда.

Немци се поносе што су тада послушали младог потпуковника КГБ-а, чије име им у том моменту није ништа говорило.

Данас његово име много значи не само Русији и Немачкој, него и целом свету:
Владимир Владимирович Путин, председник Руске Федерације.

Skinuto sa http://mojenovosti.com/index.php?option ... fQoLKxmNFK
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Razne vesti

Post od Bibliotekar »

Oh, neko opet sastavlja bajke i čini medveđu uslugu drugu Putinu, koji je i sam nedavno saznao za svoj podvig… :roll:

Pokušajmo stoga da stvari postavimo na svoje mesto. Elem...
Потпуквоник је стајао и даље испред гомиле препречивши јој пут. Имао је пиштољ у коме је било 12 метка.

„Ви знате да сам ја официр, и имам пиштољ са 12 метака. Један метак сам оставио за себе, али сам одлучан да испуним свој дуг. Другачије не могу, јер ја сам офоцир“.


Ta šta kažete? Imao je pištolj sa 12 metaka. Fenomenalno. Posedovao je, dakle, veoma distinktivno oružje. Jedini pištolj sa 12 metaka koji je ikada bio uvršten u sovjetsko/rusko naoružanje jeste modifikacija Makarovljevog 9 milimetarskog pištolja poznata kao PMM-12 (Pištolj Makarova modernizovani, GRAU indeks 56-A-125-M), koji je razrađen početkom devedesetih godina XX veka od strane NIOKR „Grač”.

Slika

PMM-12

I šta je sada problem, pitate se zasigurno Vi? U tome što je taj distinktivni pištolj u proizvodnju i upotrebu uveden tek 1994. godine:

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0% ... %B5%D1%82)
Те ноћи 1989. кад је срушен Берлински зид, огромна маса од преко 5.000 људи најпре је продрла у зграду Источнонемачке обавештајне службе Штази у Дрездену,а затим је запленила сву докумнетацију и потом срушила здање.
Malo morgen! Pukovniku Herbertu Kehleru niko nije tada zauzeo zgradu! Ona šaka raspomamljenog i od strane CIA-e zavrbovanog kvazidemokratskog jada je vrlo smerno i civilizovano držala demonstracije ispred zgrade. U tome je inače niko nije ni sprečavao. Ali u zgradu niko neautorizovan ušao nije:

Slika

Drezden, sedište Ministarstva državne bezdednosti DDR, Baucner štrase 110-112 – šačica veoma mirnih demonstranata istavlja transparente sa svojim zahtevima

Slika

Drezden, sedište Ministarstva državne bezdednosti DDR, Baucner štrase 110-112 – mirni demonstranti čuvaju već istavljene transparente i plakate

A sve dotle dok se po naredbi neodlučnog, nedoraslog, zavrbovanog i ustrašenog novopečenog zvaničnog državnog rukovodstva DDR oficiri, podoficiri i vojnici MfS-a nisu povukli sa svojih pozicija nikakva se masa demonstranata nije usudila da kroči ni u ono notorno sedište MfS-a u Lajpcigu:

Slika

Masovni demonstranti respektuju još uvek rezolutni autoritet službenika Ministarstva državne bezbednosti u Lajpcigu

I konačno: pomenutu zgradu sedišta MfS-a u Drezdenu niko nije nikada srušio. Stoji na istom mestu i dan-danas:

Slika

Današnji izgled nekadašnjeg oblasnog sedišta Ministrastva državne bezbednosti DDR u Drezdenu

U njoj je trenutno pohranjen obiman materijal negdašnjeg Ministarstva:

Slika

Arhiv MfS-a u Drezdenu

Koji još uvek predstavlja začujuće intrigantni zalog inherentno demokratske & prosperitetne evropske budućnosti. U kojoj – Sehr geehrte Kameradinnen und Kameraden – načelno ne bi trebalo verovati maloumno komponovanim skaskama.

Slika

Genossen, wir müssen alles wissen!

:twisted:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Razne vesti

Post od branko »

Švedska odobrila masturbiranje u javnosti

Kao država koja je poznata po jednom od najstrožijih zakona prema seksualnim prestupnicima i pedofiliji, Švedska je donela neverovatnu odluku - odobrila je masturbiranje u javnosti!

Kao presedan poslužio je slučaj jednog 65-godišnjaka, koji je masturbirao na plaži, a proglašen je nevinim za seksualno uznemiravanje, jer po sudu njegov akt "nije bio upućen ka nikome na plaži, te nema slučaja za optužbu".

Ova odluka je neka vrsta presedana za Švedsku, a javnost i političari su otvorili debatu, da li će mastrubiranje u javnosti od sada biti dozvoljeno, ukoliko nije usmereno ka nekoj osobi.

Nedavno je u Švedskoj, na istom sudu donesena sližna presuda, u slučaju 15-godišnjaka koji je oslobođen tužbe za seksualni napad nakon što je bacio svoj donji veš u jezero i stao go ispred dve maloletne devojčice.

Iako su devojčice tražile da bude kažnjen, sud je zaključio da njegov nastup nije bio seksualne prirode.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju