Tekstovi Vedrane Rudan

Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Tekstovi Vedrane Rudan

Post od tanja »

Angelina Jolie u Sarajevu

Svjetska Vješalica opet se ukazala u Bosni i Hercegovini. Velika majka, glumica, režiserka, dobrotvorka i predstavnica Svjetskih Antihumanih Država, sletjela je na Sarajevski aerodrom u pratnji Williama Haguea, britanskog ministra vanjskih poslova. Njih će dvoje sudjelovati na konferenciji maštovitog naziva, “Prevencija seksualnog nasilja u sukobima, osnaživanje uloge regionalnih sigurnosnih snaga u operacijama podrške miru”.

Da me ubijete ne kužim o čemu će govoriti američka ženska i britanski gospodin. BiH ne doživljavam sebi stranom zemljom, sviđa mi se Sarajevo, u BiH žive mnogi moji znanci i prijatelji pa sam pomalo zabrinuta. Čim na neki aerodrom slete predstavnici Amera i Britanaca onima koji će ih pozdraviti toplim mahanjem ne piše se dobro. Zašto su uopće došli?

Pretpostavljam da se ni Amerima ni njihovom rektalnom ulošku ne sviđaju novija dešavanja u BiH. Neki nemirni ljudi krenuli su paliti gradove, urlati da su gladni i žestoko unositi nemir u Zemlju Krvi i Meda kako je ljupko zove ljupka Yolie. Očito, divljake treba smiriti.

Žao mi je što neću biti na toj konferenciji. Pitala bih ekipu o čem se tu radi. “Prevencija seksualnog nasilja u sukobima…” Kako Jolie i onaj gospodin misle u sukobima prevenirati seksualno nasilje? Prije svakog napada Amera i Britanaca na bilo koji dio kugle zemaljske treba objasniti dečkima da domaće žene nisu besplatne kurve i da prema njima ne smiju biti seksualno nasilni?

To će biti težak zadatak jer su vojnici mladi, vjerenice i žene su im u Americi ili Britaniji, predaleko od Tuzle ili Iraka, primjerice, kako ga zadržati u gaćama? Zanimljiva će biti ta konferencija. U proteklom ratu vidjeli smo da su dečki svih naših lokalnih boja bili seksualno nasilni iako su im vjerenice i žene stanovale u blizini.

Rat i seksualno nasilje jednostavno idu skupa onako kao Amerika i svjetsko širenje mira. Jedno bez drugoga ne može. Nekim kretenima, spadam u te, pada na pamet da bi se “seksualno nasilje u sukobima” moglo najefikasnije spriječiti kad ne bi bilo sukoba. Ameri i Uložak vjerojatno misle da bi konferencija na vrhu bila blijeda da samo govori o silovanjima, nisu silovanja ono najgore što se nekom narodu može dogoditi.

Mnogo je važnije, jebote, ipak su na mom tragu, “osnažiti ulogu regionalnih sigurnosnih snaga u operacijama podrške miru.” Tako ti je to sa nama političkim analitičarima kad krenemo zboriti o prvom dijelu naslova zanemarujući drugi. Onaj Willie i Jolie došli su Balkancima priopćiti da se samo u miru ljudi mogu *ebati onako kako Bog zapovijeda.

Pitam se pitam da li će svi oni na konferenciji zagovarati mir da se ne bi opet u bivšoj Jugi silovalo ili će se boriti protiv seksualnog nasilja u sukobima kojih ne bi bilo da se nije krenulo sa seksualnim nasiljem. Što je bilo prije, kokoš ili jaje, seksualno nasilje ili sukob? Možda smo se mi na ovim nekad našim prostorima najprije krenuli seksualno nasiljavati a tek onda klati?

Srećom, povijest se neće ponoviti jer su sa nama Jolie i Willie pa će BiH postati ono što Ameri od nje i očekuju, Zemlja Kontroliranog Jebanja. Naravno da se ništa od toga ne može postići bez najameričkije države u “Regionu”, civilizirane, europske Hrvatske. Zato je u Sarajevu, hvala ti bože, i Vesna Pusić. Yolie Regionale.

Što nam poručuju dvije Jolie i jedan Willie? Mir, regionci, mir! K nozi! Ameri su jedini na svijetu čija seksualna nasilja ne treba prevenirati. Samo su njihova paljenja i žarenja “operacije podrške miru”.

Kad to konačno shvatimo mi pokojni građani pokojne Juge ući će mir u duše naše.

Službena stranica Vedrane Rudan
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Tekstovi Vedrane Rudan

Post od Upravnik »

Nas i USA petsto milijuna*

Zanimljiva mi je ova frka oko Ukrajine. Prvi put u posljednjih dvadesetak godina vidim kako se Ameri meškolje. Kad napišem “Ameri” mislim na američke trgovce oružjem koji zarađuju paleći sve iz čega bi mogli izvući lovu, naftu, moć. Njihovo širenje demokracije sada je već predvidivo.

U svakoj zemlji na koju bace oko treba naoružati “goloruke pobunjenike” koji se “goloruki” bore protiv mrskog diktatora. Zatim treba svijetu preko medija objaviti tko je diktator. On je uvijek divlja zvijer koja ima jednu ženu ali i trideset ljubavnica. Malu djecu jede za desert. Na Sienenu ili nekom drugom Enu možemo vidjeti košćice jadne djece koje je monstrum ispljunuo iz svoje labrnje.

To nikad nije sve. Predstavnici “ugroženog naroda”, u pravilu uplakane žene, na nepoznatom jeziku, uvijek ima prijevod, urlaju u NATO mikrofone što im sve diktator radi. U pozadini tisuće siročića pokušava pobjeći iz diktature koja će se uskoro pretvoriti u demokratski prah i pepeo. Jugoslavija. Afganistan. Irak. Libija…

U Siriji je išlo malo teže. Čudno. Ako je itko zlotvor onda je to Asad. Provjereni ljudožder i mučitelj. Hrvate je situacija u Siriji toliko pogodila da su tamo poslali oružje. Kad napišem “Hrvati” mislim na naše političare koji su za tisuću eura spremni pobiti tisuću djece tamo gdje im država NATO kaže. Mislite da je tisuću eura malo? U “našoj” zemlji guzice “naših” političara nisu skupa roba.

Ukrajina. Stari scenarij. “Goloruki pobunjenici” krenuli su smaknuti legalno izabranog predsjednika države, zahvaljujući našim portalima i ostalim medijima saznali smo da čovjek nije imao ukusa, njegova je rezidencija sva u zlatu, zlatna je i zahodska školjka. Takav interijer zaslužio je da ga Ameri preoblikuju.

Zato je američka pomoćnica nekog ministra krenula na glavnom ukrajinskom trgu dijeliti tople napitke “golorukim pobunjenicima” ne bi li kako skupili snage da predsjednika države objese o kuku i pošalju svijetu poruku što će se dogoditi diktatorima koji nemaju istančan ukus.

Gadafiju su napravili carski rez jer se prema ženama nije odnosio kao gospodin. Isplaženi jezik obješebog Saddama Husseina zlokovca koji također nije imao ukusa, volio je naplatiti naftu, na svojim ekranima gledamo godinama. Danas u Iraku vlada mir i dobro. Mir i dobro hara i u Afganistanu. I u Libiji. Dobro se osjeća i Kosovo. O ostalim suverenim državetinama koje su nastale nakon raspada Jugoslavije da se ne govori.

Ukrajina. Kako joj je malo trebalo da se demokratizira. Za dlaku. A onda se umiješao Putin. Perverznjak koji voli mlade cure, ribolov, lov na tigrove i Ukrajinu. Kerry, američki državni tajnik, najveći borac za svjetsko ćudoređe iskočio je iz kože i zaurlao: “NATO-ov teritorij je nepovrediv.” NATO-ov teritorij? Što je NATO-ov teritorij? To je svaki teritorij koga “goloruki pobunjenici” moraju oslobodili od predsjednika, milijuna ljudi, nafte i ostalog što raste pod zemljom i nad zemljom. Ukrajina je najnoviji NATO-ov teritorij.

Putin ne da. On misli da je Ukrajina njegov teritorij. Ameri su zato luđaku uvalili sankcije a trenutno apeliraju da se u “zemljama NATO-a ne smije smanjiti obrambeni proračun.” Prevedeno na hrvatski, hrvatske majke više neće dobivati porodiljnu naknadu jer svaku hrvatsku kunu treba uložiti u ubijanje ukrajinske djece. Možemo mi Hrvati Putinu i sankcije uvaliti. Oteti mu sve opatijske ruske vile i pretvoriti ih u bordele za američke i ostale NATO borce za demokraciju.

Ne volim rat, ali mi je Amera pun *urac. I Nijemaca. I Britanaca. I Francuza. I Hrvata. Svih mi je pun *urac koji diljem svijeta ubijaju djecu da bi svojoj kupovali jahte. Ni Putin nije bolji? Nije, ali mene eto veseli što u ovoj priči oni “goloruki” nisu već na startu Ukrajinu demokratizirali do temelja.

* Fora Matije Bećkovića
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Tekstovi Vedrane Rudan

Post od branko »

Važno! Šalji dalje!

Danima od prijatelja dobivam mail koji je “važan” i koga moram “slati dalje”. Dogodilo se nešto strašno, misle svi koji mi pišu. Monsanto, zloglasna američka tvrtka koja je ujedno i jedan od najvećih svjetskih proizvođača GMO proizvoda donirala je 445 tisuća eura vrijedno sjeme kukuruza poljoprivrednicima u Hrvatskoj, Srbiji i BiH da bi im pomogla zasijati njive uništene poplavama.

Taj Monsanto poznat je i po tome što je proizvodio otrov kojim su Ameri zasipali Vijetnam ubijajući njime biljke, Vijetnamce, životinje i svoje vojnike. Ja ovu informaciju moram slati dalje zato jer je GMO hrana otrov koji izaziva alergije, neplodnost, pobačaje i rađanje djece sa deformacijama.

Evo, prijatelji moji, ja poslala. Čemu? Koga će to GMO deformirati na ovim prostorima? Ljude koje su Ameri pobili bombama sa osiromašenim uranom? Njihovu djecu? Unuke? Čitava bivša Jugoslavija je zemlja u kojoj žive deformirani. Može li jedan mail, može li milijun mailova išta promijeniti na ovim nekad našim prostorima? Nema šanse dok netko ne saspe trilijun tona otrova na Ameriku. Do tada…

Kad sam ja bila mlada Ameri su bili Ameri ali svijet je bio bolje mjesto. Mi smo protestirali protiv rata u Vijetnamu, mnogi su Amerikanci bježali u Kanadu da ne bi u Vijetnamu morali trovati prirodu i ubijati nevine. Danas smo oguglali jer znamo da prosvjedi ne pomažu. Amerika je najveće zlo u ljudskoj povijesti. Ima oružje, njene korporacije lovu, njeni vladari osjećaj da su nepobjedivi i besmrtni.

Mi, obični ljudi, nekad Jugoslaveni, gledamo vatromet zla i nasilja sretni što je cirkus izašao iz našeg grada pa sad divlja negdje drugdje. Trenutno Židovi sa vrha brda ušuškani na kauču gledaju kako u plamenu vrište palestinska djeca. One koje ne zapale bombom pale ručno. Da se Hitler iz groba digne rekao bi, pretjerali ste, dečki. Građane Hrvatske to uznemirava jednako koliko sijanje GM0 sjemena, crkavanje naših vojnika u Afganistanu, ubijanje sirijske djece našim oružjem, raspad našeg zdravstva, školstva, privrede, poljoprivrede. Ukratko, *ebe nam se na sve teme.

Doduše, što bismo mogli učiniti da nam se ne *ebe na sve teme? Reći NATO-u odlučno NE? Hrvatska ima šanse za pobjedu u ratu sa Amerikom koliko su je imali Židovi ratujući sa Hitlerom u njegovim plinskim komorama. Koliku imaju Palestinci u Gazi. Iračani u Iraku. Koliku je imao Gadafi prije nego su ga raščerečili širitelji demokracije.

Kako živjeti u ovakvome svijetu i ne si sprašiti metak u glavu? Srećom, Putin se baš ne da zajebavati. Kinezi nisu Hrvatska. Kad se udruže, kad popizde, na ovome će se svijetu lakše disati. Do tada, šaljimo jedni drugima “važne” mailove i prisjećajmo se, mi stariji, dobrih starih vremena kad su Ameri na daleke zemlje bacali pakete sa žutim sirom i tvrdom marmeladom.

Ja nisam depresivna. Jednoga će dana moj praunuk ušuškan na kauču gledati Ameriku u plamenu. Iz groba ću mu poručivati, ne osjećaj se krivim, tražili su, dobili su. Zločesta sam? Gorjet će i dječica? Pa? Dječica danas gore u Gazi a svijet boli *urac.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Tekstovi Vedrane Rudan

Post od Upravnik »

Dvije američke glave

Teroristi, zločinci, Zlo, to su ljudi koji nevinima režu glave. Slažem se. Tko su oni koji su spaljivali Vijetnamce, trovali im sve što je raslo, ubijali djecu, silovali žene? Tko su oni koji bespilotnim letjelicama masakriraju petogodišnje “teroriste” u Pakistanu? Tko su oni koji su razorili Irak, Libiju, Tunis, Siriju, Jugoslaviju… Tko su oni kojima nikad nije bio problem ući u bilo koju zemlju i pretvoriti je u pakao a zatim u prah i pepeo? Tko su “zapadnjaci” koji Putina proglašavaju “Hitlerom”?

Tko je Putin? Putin je moćnik koji želi od Ukrajine, silom, naravno, odrezati komad i pripojiti ga “majčici zemlji”. Možda želi pripojiti i čitavu Ukrajinu? Pa? Samo zato ga Zapad drži “Hitlerom”? Bilo bi smiješno da nije zastrašujuće. Čak je i Berlusconi zgrožen Putinovim likom i djelom. Pokušao ga je privesti pameti. Uzalud. Putin je u Berlusconijevo uho dreknuo, ja sam car. Ne mogu zamisliti da bi se Putin javio na telefon ofucanoj lutki u rukama mafije, jebaču djevojčica, lopini kojoj ni jedan talijanski sud ništa ne može jer talijanski mafijaši nemaju milosti prema talijanskim sucima. Pa ipak, razgovor Putin Berlusconi je brejking njuz.

Tko su svjetski mediji? To su američke i evropske televizije, “ugledni” američki i evropski tjednici. Oni nam svakodnevno javljaju što je kome rekao Putin, terorist veći od onih rezača glava. Čini se ipak da se sve manje ljudi pali na američke, engleske, francuske, talijanske i njemačke pizdeke i pizdače koji nam, što uživo što umrtvo, crtaju istinu.

I dok se svi ko jedan moramo zgražati kad odleti američka glava burno moramo pljeskati uhićenju silovatelja Assangea koji na smrt bolestan čuči u onoj ambasadi u Londonu. Kad izađe na svjetlo Britanci će ga izručiti zbog silovanja dviju Šveđanki. Jednu je pojebao dok je pokraj njega spavala, drugu bez kondoma. Kad ga Šveđani zgrabe izručit će ga Amerima koji ga traže zato jer je objavio…Što? Istinu. Zahvaljujući njemu saznali smo kako funcioniraju “borci protiv terorizma” koji će, ne uživo, Assangeu odrezati glavu.

Što nam je sve otkrio “silovatelj”? CIA u poljskim zatvorima ljudske glave uvaljuje u zahodske školjke, dok ne priznaju. Ameri “teroriste”, često dječjeg uzrasta, godinama drže zatočene na otocima. Ljudi su u kavezima obučeni u narančaste tute. Nemaju pravo na odvjetnika, čak ni na suđenje, ne znaju zašto su optuženi ni kad će biti ubijeni. Američki vojnici opušteno, svi smo vidjeli fotke, u zemlji u kojoj ne bi smjeli biti, pišaju po leševima nevinih građana kojima je jedini grijeh bio što su živjeli u blizini naftnih izvora. Tko može nabrojiti sve demokratske zločine:

živi mrtvaci gmižu Gazom u potrazi za opstankom, crnci nevini trunu u američkim zatvorima ili na njima policija vježba gađanje jer su njihova tijela jeftinija od glinenih golubova. Cigani se protjeruju iz Italije i Francuske, poljski radnici muče se u Britaniji, ubijaju se nesretnici koji bježe na Zapad iz ratom opustošenih zemalja koje ne bi bile ratom opustošene da nema Zapada… Zapadnjačka demokracija ima tisuću lica.

Putin je Hitler, trenutno je to jedina istina. Sigurna sam da će se za mjesec, dva ili deset sastati “na vrhu” “demokrat” i “terorist”. Ukrajina više nikad neće biti cijela ali će “demokracija” pobijediti. Dok se dvojac bude kesio u kamere sirotinja će bježati na sve strane, mrtvi trunuti a ja ću se tješiti da je rata uvijek bilo i da je internet problem. Uznemireni smo jer se neka rezanja glava direktno prenose. Zato nam se čini da su ljudi danas odvratnija bića nego su to bila ikad.

Ima li nade za nas? Ima. Kiše padaju sve češće. Poplave su sve žešće. U svim zemljama svijeta, bez obzira na stupanj demokracije koja njome hara, vulkani se bude. Ledenjaci tope. Zime su ljeta, ljeta su zime. Ima nade. Ima nade.

http://www.rudan.info/dvije-americke-glave/
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Tekstovi Vedrane Rudan

Post od aleksey »

 
Biće da nam je Brankica otišao po ...

:shock:
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Tekstovi Vedrane Rudan

Post od branko »

Dobro, brišem....
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Tekstovi Vedrane Rudan

Post od Upravnik »

Ako su teroristi oni koji odsecaju glave, ko su onda oni koji su razorili Vijetnam, Srbiju, Irak, Libiju…

Objavljeno: 06/09/2014
Piše: Vedrana Rudan

Teroristi, zločinci, Zlo, to su ljudi koji nevinima režu glave. Slažem se. Tko su oni koji su spaljivali Vijetnamce, trovali im sve što je raslo, ubijali djecu, silovali žene? Tko su oni koji bespilotnim letjelicama masakriraju petogodišnje “teroriste” u Pakistanu? Tko su oni koji su razorili Irak, Libiju, Tunis, Siriju, Jugoslaviju… Tko su oni kojima nikad nije bio problem ući u bilo koju zemlju i pretvoriti je u pakao a zatim u prah i pepeo? Tko su “zapadnjaci” koji Putina proglašavaju “Hitlerom”?
Tko je Putin? Putin je moćnik koji želi od Ukrajine, silom, naravno, odrezati komad i pripojiti ga “majčici zemlji”. Možda želi pripojiti i čitavu Ukrajinu? Pa? Samo zato ga Zapad drži “Hitlerom”? Bilo bi smiješno da nije zastrašujuće. Čak je i Berlusconi zgrožen Putinovim likom i djelom. Pokušao ga je privesti pameti. Uzalud. Putin je u Berlusconijevo uho dreknuo, ja sam car. Ne mogu zamisliti da bi se Putin javio na telefon ofucanoj lutki u rukama mafije, jebaču djevojčica, lopini kojoj ni jedan talijanski sud ništa ne može jer talijanski mafijaši nemaju milosti prema talijanskim sucima. Pa ipak, razgovor Putin Berlusconi je brejking njuz.
Tko su svjetski mediji? To su američke i evropske televizije, “ugledni” američki i evropski tjednici. Oni nam svakodnevno javljaju što je kome rekao Putin, terorist veći od onih rezača glava. Čini se ipak da se sve manje ljudi pali na američke, engleske, francuske, talijanske i njemačke pizdeke i pizdače koji nam, što uživo što umrtvo, crtaju istinu.
I dok se svi ko jedan moramo zgražati kad odleti američka glava burno moramo pljeskati uhićenju silovatelja Assangea koji na smrt bolestan čuči u onoj ambasadi u Londonu. Kad izađe na svjetlo Britanci će ga izručiti zbog silovanja dviju Šveđanki. Jednu je pojebao dok je pokraj njega spavala, drugu bez kondoma. Kad ga Šveđani zgrabe izručit će ga Amerima koji ga traže zato jer je objavio…Što? Istinu. Zahvaljujući njemu saznali smo kako funcioniraju “borci protiv terorizma” koji će, ne uživo, Assangeu odrezati glavu.
Što nam je sve otkrio “silovatelj”? CIA u poljskim zatvorima ljudske glave uvaljuje u zahodske školjke, dok ne priznaju. Ameri “teroriste”, često dječjeg uzrasta, godinama drže zatočene na otocima. Ljudi su u kavezima obučeni u narančaste tute. Nemaju pravo na odvjetnika, čak ni na suđenje, ne znaju zašto su optuženi ni kad će biti ubijeni. Američki vojnici opušteno, svi smo vidjeli fotke, u zemlji u kojoj ne bi smjeli biti, pišaju po leševima nevinih građana kojima je jedini grijeh bio što su živjeli u blizini naftnih izvora. Tko može nabrojiti sve demokratske zločine: živi mrtvaci gmižu Gazom u potrazi za opstankom, crnci nevini trunu u američkim zatvorima ili na njima policija vježba gađanje jer su njihova tijela jeftinija od glinenih golubova. Cigani se protjeruju iz Italije i Francuske, poljski radnici muče se u Britaniji, ubijaju se nesretnici koji bježe na Zapad iz ratom opustošenih zemalja koje ne bi bile ratom opustošene da nema Zapada… Zapadnjačka demokracija ima tisuću lica.
Putin je Hitler, trenutno je to jedina istina. Sigurna sam da će se za mjesec, dva ili deset sastati “na vrhu” “demokrat” i “terorist”. Ukrajina više nikad neće biti cijela ali će “demokracija” pobijediti. Dok se dvojac bude kesio u kamere sirotinja će bježati na sve strane, mrtvi trunuti a ja ću se tješiti da je rata uvijek bilo i da je internet problem. Uznemireni smo jer se neka rezanja glava direktno prenose. Zato nam se čini da su ljudi danas odvratnija bića nego su to bila ikad.
Ima li nade za nas? Ima. Kiše padaju sve češće. Poplave su sve žešće. U svim zemljama svijeta, bez obzira na stupanj demokracije koja njome hara, vulkani se bude. Ledenjaci tope. Zime su ljeta, ljeta su zime. Ima nade. Ima nade.

(Blog Vedrane Rudan)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Tekstovi Vedrane Rudan

Post od aleksey »

 
Biće da je i U(s)pravnik otišao po...

:lol:
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Tekstovi Vedrane Rudan

Post od Upravnik »

ČISTAČICA RUŽA

Ruža Tomašić ovih je dana u Hrvatskoj digla veeeeliku frku. Članica EU parlamenta opet je krenula u bespoštedan lov na hrvatske Srbe. Po njoj krajnje je vrijeme da se Hrvatska “očisti” od srpskih “silovatelja i ratnih zločinaca” koji Lijepom Našom slobodno šeću zahvaljujući Zakonu o oprostu koji je “pod pritiskom” izglasan za vrijeme Tuđmana.

Zanemarila je Ruža istinu da spomenuti Zakon ništa ne oprašta ni “silovateljima” ni “ratnim zločincima”. Kamo bi završili političari kad bi se istine držali ko pijan plota? Ruža zna što Zakon o oprostu oprašta Srbima pa ipak se zalaže za deratizaciju Hrvatske od Srba koji našu civiliziranu zemljicu doživljavaju kao “bankomat”. Bla, bla, bla…

Znamo našu Ružu zato nas ne čudi ukazanje pjene na usnama njenim. Ženska godinama urla kako su Srbi najveći hrvatski problem. Ja sam posljednja koja joj to zamjera. Svaka budala ima pravo na svoje veselje. Jest da rečenice zvuče zastrašujuće, jest da civilizirani građani Hrvatske ne mogu vjerovati svojim ušima, jest da se ogromnim koracima vraćamo u prošlo, očito nesvršeno vrijeme kad se u Zagrebu dijete Zec, samo zato jer je bilo Srpče, umlatilo u ime demokracije i slobode. Ubojicama je sve oprošteno iako ne u skladu sa Zakonom o oprostu. Jednostavno, takvo je vrijeme bilo.

Godinama slušam i gledam Ružu. Nešto me kopka, nešto me muči kad god je čujem i vidim. Zašto u toj ženi vrije tolika mržnja? Ima muža, djecu, mlati ogromnu lovu u Evropskom parlamentu. Srbi je nisu silovali. Nisu joj zapalili dom u Kanadi. Zašto ženska nije malo opuštenija? Širiti mržnju je u Hrvatskoj legitimno, u posljednje vrijeme i poželjno, pa ipak čovjek od turbo uspješne žene očekuje malo sofisticiranije nastupe. Zašto Ruža Srbe ne mrzi kao dama nego ih proklinje poput piljarice prostakuše?

Odgovor na komplicirana pitanja u pravilu je jednostavan. Danas sam ga otkrila i presretna sam zbog toga. Volim kad kod bolesnika otkrijem uzrok bolesti jer mu se onda može pomoći. Guglala sam. Ne dugo. Trebala mi je minuta. Vikipedija. Citiram: “Budimir može da bude:

Budimir(ime) srpsko muško ime

Budimir(prezime) srpsko prezime

To bi bilo to. Ruža Tomašić rođena je Budimir. Ruža se zove Budimir, Ruža Budimir. U proteklom ratu tisuću smo puta vidjeli i osjetili kako nema Srbina do Hrvata, sjetimo se Šešelja, i kako nema Hrvata do Srbina. Bacimo pogled na našu Ružu.

I tako će nam Srpkinja Ruža očistiti Hrvatsku od Srba. Sigurna sam da će ona u to čišćenje unijeti svu svoju srpsku dušu i nabildano srpsko tijelo. Sirotica. Neće joj to pomoći. Mi Hrvati bolesno smo osjetljivi kad su krvna zrnca u pitanju. Ne volimo Srbe ni kad su “Hrvati”.

http://www.rudan.info/cistacica-ruza/
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Tekstovi Vedrane Rudan

Post od Upravnik »

HRVATSKA SRANJA

Prošlog su tjedna svi hrvatski mediji objavili nevjerojatnu vijest. Na televizijama je to bila brejkingnjuz, portali su se zapalili, u papirnatim medijima o terorističkom napadu na Hrvatsku pisala su samo prva pera. Elem, jedna se španjolska turistkinja, “starije dobi”, olakšala, preciznije, obavila veliku nuždu u vrtu Meštrovićeve galerije. Slobodna Dalmacija je detektirala lokaciju. Gospođa se posrala “prilikom razgledavanja zapadnog dijela vrta.” Dok je Španjolka istiskala teret ugledala ju je kustosica. Nažalost, zakasnila je. Španjolsko govno palo je na sveto hrvatsko tlo.

Ogorčeni novinari postavili su pitanje zašto u Hrvatskoj ne postoji zakon koji bi ogromnim kaznama spriječio ovakve zločine. Da je “starija turistkinja” znala kako će zbog olakšavanja platiti sto tisuća eura kazne, biti zatočena šest godina ili upućena na dugogodišnje robijanje za opće dobro stisnula bi prkno, Hrvatskom hodala sa pelenom među nogama ili ušla u zahod koji je od mjesta zločina udaljen četiri metra.

E, da je na ovome stalo. Nije prošlo deset dana, a možda i devet, dragovoljci Domovinskog rata, pitaj boga čime izazvani, odlučili su na Markovom trgu jesti jagode, piti pivo i pjevati: “Zovi, samo zovi, svi će sokolovi za te život dati.” Nitko normalan u ovoj zemlji nema ništa protiv branitelja, naprotiv, da njih nije bilo ne bi bilo ni Hrvatske, ali… U ovoj zemlji u kojoj ne postoji ni jedan ozbiljan zakon protiv sranja postoji tisuću neozbiljnih zakona. Jedan od njih je da se na Markovom trgu smije pjevati, piti, jesti jagode i *ebati Vladi mater samo od osam do dvadeset i dva sata.

Dragovoljci s pravom misle da hrvatski zakoni postoje da bi ih kršili oni koji su stvorili Hrvatsku. Zato su odlučili tražiti od Domovine da ih zove i samo zove i nakon 22.00. Hrvatska policija je odlučila da će svim snagama provesti glupi zakon i maknuti sokolove sa Markova trga. Malo morgen.

Sokolovi su, najzad svoji na svome, odlučili sokolovati čitavu noć. Hrvatske snage reda i nemira krenule su na heroje Domovinskog rata koji su se, braneći svoje pravo da se demokratski deru i noću, povukli u Crkvu Svetog Marka. Srećom, u crkvi su bili svećenici, ljudi čija su srca za potrebite širom otvorena i nakon 22.00. Oni su svojim tijelima hrvatske ratnike zaštitili od hrvatskih dušmana.

Policija je ostala pred vratima crkve jer je u katoličkoj Hrvatskoj svaka katolička crkva mali Vatikan kome se živo *ebe za hrvatske zakone. Naravno da je sve to u skladu sa ugovorom koji je Hrvatska skopila sa velikim Vatikanom.

Sve bi bilo krasno i dobro da je crkva Svetog Marka opremljena za krizne situacije. Ona to nije. Jadni sokolovi koji se već mjesecima bore za, ni oni ne znaju čija prava, ušli su u spomenik nulte kategorije i u njemu čitavu noć obavljali malu i veliku nuždu. Njihov vođa, ugledni gospodin Klemm, nije istina da Hrvatskoj duguje milijune jer ne plaća porez, ipak je u tim teškim trenucima za dragovoljce i Hrvatsku skupio snagu i sebi osvježio gelom paperje na dragovoljačkoj glavi. Pa je stao pred kamere. Pa je građanima pred teve ekranima ukazao na problem olakšavanja hrvatskih sokolova u dugoj, mračnoj noći koju su proveli u hladnoj Crkvi Svetog Marka.

Ljudi moji! Kad će najzad na*ebati svi koji seru po Hrvatskoj?

http://www.rudan.info/hrvatska-sranja/
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Tekstovi Vedrane Rudan

Post od Upravnik »

ŠTO JE OLUJA?

Ne znam službenu definiciju Oluje ali znam što je Oluja. Nekoliko tisuća hrvatskih vojnika potjeralo je iz Hrvatske 200.000 ili 300.000 tisuća Srba. Kao da je broj bitan. Kraće, Olujom smo “mi” Hrvatsku očistili od Srba. Oni koji nisu na vrijeme krenuli putem koji im je označio Milošević u dogovoru sa Tuđmanom, sve su blagoslovili Ameri, ostali su bez glave ili bili bačeni u bunar. Zapaljene su i srpske kuće. Koliko ih je spaljeno? Ma, koga briga.
Oluja je bila sranje od vojne akcije jer je Oluja u suštini samo organizirana deratizacija Hrvatske. Svi to znamo pa ipak je “mi” slavimo kao nešto iz čega se rodila Hrvatska. Bože, koliko bi nam svima bilo bolje da se nikad nije rodilo čudovište koje se danas zove Hrvatska. Da se mene pita nikad se milijuni kuna ne bi trošili na zagrebački mimohod. Zrakom će letjeti ona dva sirota Miga. Na jadničke koji će gledati u zrak past će, u boljoj verziji, dva krila, u goroj, čitav avion.

Dok Zagrebom budu gmizala kojekakva i pitaj boga čija oružja u Kninu će biti organiziran narodni dernek. Thompson će svojim tuljenjem u nazočnim Hrvatima i Hrvaticama buditi sve što je hrvatsko. Tko zna da li će naša predsjednica u slavu slobodne nam Hrvatske sitnim ovcama osobno rezati vratove? U posljednje vrijeme ženska lijepi pločice, lovi ribu, ne bi bilo fer da ne pomogne i mesarima kraljevskoga grada.

Ukratko, dvadeset godina nakon Oluje presiromašni građani Hrvatske platit će slavlje jednog od najvećih hrvatskih poraza, “oslobađanje” Lijepe Naše koja nikad nije bila i nikad neće biti ni lijepa ni naša. Hrvatska je teren u šapama nekolicine kriminalaca. Kad kažem kriminalci mislim na vlasnike banaka koji su pobili nekoliko stotina tisuća građana Hrvatske. Osim vlasnika banaka od života nas oslobađaju tajkuni koji su prije “oslobođenja” Hrvatske bili opskurni likovi gole guzice: šoferi autobusa, trgovci karanfilima, monteri centralnog grijanja… Ukratko, smrdljivi jugoslavenski šljam.

“Najhrabriji” hrvatski generali bili su i ostali ratni zločinci. Uđu u zatvor pa izađu kako im se generalski *urac digne. Osim što imamo generale ubojice Lijepa Naša ima kriminalce i drugih profila. Imamo trgovce nogometašima koji izlazak iz istražnog zatvor plaćaju milijunima eura. Imamo gradonačelnika Zagreba koji se ponaša kao da mu je Zagreb poklonio ćaća dok je iz sebe istiskao posljednji hroptaj u hercegovačkoj potleušici. Imamo uvaženog predsjednika suda koji javno izjavljuje da svom uglednom prijatelju, blago rečeno suspektnom kriminalcu, ne bi sudio. Šminkeru, ja te plaćam da sudiš, ne da daješ intervjue češće nego trenutno najpopularnija hrvatska pevaljka.

Ukratko, Hrvatska je javna kuća u koju razbojnici ulaze kad im se digne. Narod službeno jebu dvadeset godina, traje to i duže, i još od naroda očekuju da im to ****** životom plati. Nema čovjeka koji ovdje živi a da to ne vidi. Pa ipak…Pjevat će se u Kninu i glodati kosti jadnih životinja, pljeskat će stoka pregolema dok bude gledala u tenkove i ostalo što nosi topove uperene u našu goru budućnost.

Ja nešto imam protiv mimohoda? Imam. *ebeš mimohod u kome neće stupati oni koji su stvorili ovu Hrvatsku. Neće biti Miloševića, neće biti Tuđmana, neće biti Amera. Ameri se prave blesavi a dvojac koji je pred dvadeset godina stvorio Hrvatsku počiva u miru.

Nemirni su samo građani Hrvatske zato jer nemaju što jesti a bit će još nemirniji kad u Kninu oglodaju zadnje rebro mrtvoga janca ili sa kolone puzeće željezne krame skrenu pogled na prazne kontejnere.

Tko im je, dok su oni slavili rođenje Hrvatske, ukrao plastične boce?

http://www.rudan.info/sto-je-oluja/
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Tekstovi Vedrane Rudan

Post od branko »

I uživo:

Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Tekstovi Vedrane Rudan

Post od branko »

На званичном сајту Ведране Рудан, www.рудан.инфо, објављена је колумна ове хрватске књижевнице у којој се она осврнула на актуелна светска дешавања, нарочито на терористичке нападе у Немачкој и Француској. У наставку вам преносимо колумну у целости.

“Колико је Немаца овај викенд одлетело у ваздух за мене није преломна вест. Мени је јасно зашто лете. Ставимо се у кожу клинца Сиријца, клинца Ирачанина, клинца Либијца, клинца Пакистанца, клинца Авганистанца… Или клинцезе. Млади људи из земаља у којима су некад живели њихови прадедови, дедови, браћа, сестре очеви и мајке, комшије, шира родбина, данас бауљају немачким улицама, француским улицама, лондонским улицама, ходају у земљама чије су им војске затрле семе.

Из дана у дан гледају у очи потомцима убица својих најдражих и још би морали да буду захвални што ће, ако буду добри, до смрти робијати својим злотворима. Потомци убица гледају у њихове очи и држе их злочинцима зато јер имају тамнију пут, тамне очи, не знају језик, не смеше се кад им се укрсте погледи са домаћинима и нимало нису захвални цивилизованим Французима, Немцима, Енглезима… што нису и њих убили него само њихове прадедове, дедове, очеве, мајке, браћу, сестре… А земље су им претворили у хрпу рушевина из које, иако у отежаним условима, извлаче нафту, угаљ, злато, сребро, никал… Питај бога шта све треба цивилизованим белцима да би могли да живе у миру и демократији.

Ти тамнопути клинци, уместо да сваки пут кад у Немачкој и осталим немачкама налете на Немца и остале немце, клекну и пољубе ноге убицама својих прадедова, дедова, мајки, очева… Досадно вам је ово набрајање, и ви у Хрватској сте цивилизовани и вама ове бомбе иду на ку*ац… Дакле, ти клинци уместо да добро ослине европске чукљеве на европским стопалима они дижу у ваздух дискоклубове, маркете, кафиће… Стока незахвална. За све је крива крава Меркел која им је дозволила да оњуше срећу а они јој, они нам овако враћају.

Па кад дигну у ваздух нешто, то се сад дешава готово сваки дан, онда то постане “преломна вест”. Наши портали подивљају, јављају нам из сата у сат шта се догађа, чујемо и видимо интервјуе са комшијама “тихог дјечака”, сирене завијају, дуге цеви су сваки дан на цести неког великог европског града, Француска је већ месецима у опсадном стању… БАШ МЕ БРИГА! ЈЕ*Е МИ СЕ! Европска дечица лете у ваздух. Нека питају своје очеве, она која преживе, зашто су у дискоклубу покрај куће остала без руке, ноге или ока. Нека им тате и маме објасне шта је тата, а можда и мама, шта су радили деци у Авганистану, Ирану, Пакистану, Либији, Сирији… Кога је наоружавала Меркел, колико је Немачка зарадила на убијању људи који са Немачком нису имали никакве везе. Та би немачка летећа деца за мене требала бити преломна вест? ЈЕ*Е МИ СЕ! НЕКА ЛЕТЕ!

Шта би за мене била брејкинг њуз? Веселило би ме да неко заувек избрише церек са лица оне Американке која годинама упорно и заљубљено држи за руку мужа иако је тај господин истресао своју сперму на хаљину младе женске пред читавим светом. Коју нам поруку шаље насмешена представница Зла? Мене ништа не може изненадити, мене ништа са путање не може скренути, мени ништа није свето па ни ја сама? За мене би била брејкинг њуз да председнику Француске у знак протеста због онога што чини свету откаже фризер кога плаћа 10.000 евра месечно да би му ретку косицу једном недељно премазао неким црним сра*ем. За мене би била брејкинг њуз да у ваздух истовремено одлете десеторица разбојника који владају светом.

И знате шта би ме посебно збрејкало, оно, баш до даске? Да моје дете добије посао. Да дете моје пријатељице добије посао. Да моја пријатељица не мора продати стан да би платила лечење сину. Да преко ноћи пензије скоче са двије хиљаде куна на две и по. Да моје дете, моје друго дете, не мора свом послодавцу унапред дати потписани отказ да се он не би заје*авао кад одлучи да је шутне. И да јој не говори, сваки дан, краво, пи*до глупа, тебе треба колцем је*ати. Он је власник шест дућана, пре рата ти су дућани били “наши”, он је неписмен а моја је кћи докторирала економију.

Баш би ме збрејкало кад би грађани Загреба прогледали. Било би супер кад би ти идиоти и лудакиње најзад збројили два и два и порушили све је*ене фонтане које у небо, сад већ готово на сваком загребачком углу, штрцају милионе загребачких и мојих евра. Истовремено загребачка дечица у вртићима цркавају од глади. Шта грађанима и грађанкама поручују је*ене фонтане? Бандић не може је*ати од куће до куће па зато је*е фонтанама? Главно да нешто шприца?

Никад, никад па ни онда ја нећу дочекати брејкингњуз за своју душу. Зато ми СЕ живо ЈЕ*Е за ваше преломљене пиздарије. Само се ви палите. Док коначно и нас не лансирају у небо неки клинци којима је и хрватско оружје побило прадедове, дедове, очеве, мајке… Досадно вам је ово набрајање? Сигурна сам да ће ускоро и Хрватска постати брејкинг њуз. Док будемо плакали над нашом мртвом децом, ако ми преживимо, сетимо се да управо овога часа плачу мајке у Авганистану, Ираку, Пакистану, Либији… Плачу, јаднице, плачу а нису чак ни брејкингњуз.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju