Pogrešna predviđanja

Odgovori
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Pogrešna predviđanja

Post od branko »

Pogrešna predviđanja

"Mislim da na svetu moze da se proda maksimalno pet kompjutera.
- Tomas Vatson, predsednik IBMa, 1943.
"S obzirom da kalkulator ENIAC ima 18 000 vakumskih cevi i tezi 30 tona, kompjuteri u buducnosti ce mozda imati manje od 1000 vakumskih cevi i tezice samo tonu i po.
- Popularna mehanika, 1949.
"Putovao sam po celoj zemlji, pricao sam sa najvecim strucnjacima i mogu da tvrdim da je obrada podataka hir koji nece da potraje ni godinu dana.
- Odgovorni urednik poslovnih knjiga, 1957.
"Ali ... to nicemu ne sluzi.
- Inzinjer u odseku IBMa za razvoj, 1968. godine, komentarisuci otkrice mikrocipa.
"Ne postoji ni jedan razlog zasto bi neko zeleo kompjuter u kuci.
- Ken Olson, predsednik i osnivac kompanije Digital Equipment Corp., 1977.
"640k je vise nego dovoljno za bilo kog korisnika.- Bil Gejts, 1981
"Telefon ima suvise mana da bi se ozbiljno razmatrao kao oblik komunikacije. Taj aparat je, za nas, potpuno nevazan.
- Western Union, unutrasnje saopstenje, 1876.
"Bezicna muzicka kutija nema nikakvu komercijalnu vrednost. Ko bi placao za poruke poslate svima?
- Saradnici Dejvida Sarnofa, kao odgovor na njegov predlog da se investira u radio, 1920.
"Mada bi televizija tehnicki i teoriski bila moguca, komercijalno i finansiski je totalno neisplativa.
- Li Di Forest, investitor
"Ko bi uposte zeleo da cuje glumce kako pricaju?
- H. M. Varner, Warner Brothers, 1927.
"Drago mi je sto ce Klark Gejbl da propadne ovom ulogom a ne ja.
- Geri Kuper, nakon sto je odbio ulogu u cuvenom filmu "Prohujalo sa vihorom".
"Prodavnica kolacica je losa ideja. Pored toga, ispitivanja govore da Amerikanci vise vole krckave kolacice, nego meke, kakve vi pravite.
- Odgovor na ideju Debi Filds da osnuje prodavnicu (kasnije poznatu kompaniju) "Mrs. Fields' Cookies".
"Ne svidja nam se njihov zvuk, a i onako gitarska muzika izlazi iz mode.
- Decca Recording Co. (izdavacka kuca), odbijajuci Bitlse, 1962.
"Radio nema buducnost.
"Letelice teze od vazduha su nemoguce.
"Ispostavice se da su X zraci obicna varka.
- Wilijem Tomson i Lord Kelvin, engleski naucnici, 1899.
"Otisli smo u Atari i rekli: "Imamo neke fantasticke ideje, sta mislite da nas finansirate? Ili, cemo da vam ih damo. Dajte nam platu, i mi cemo da radimo za vas na tom projektu." Nisu pristali. Onda smo otisli u Hewlett-Packard, a oni su rekli: "Hej, ne trebate nam. Cak nemate ni fakultet"...
- Stiv Dzobs, osnivac kompanije "Apple", pokusavauci da zainteresuje Atari i HP za njegov i Voznijakov licni racunar.
"Zene ce moci da budu premijeri tek mnogo godina nakon moje smrti.
- Margaret Tacer, dugogodisnji premijer Velike Britanije, 1974.
"Ne vidim ni jedan razlog zasto bi ova knjiga trebalo da uzdrma bilo cija religiozna ubedjenja.
- Carls Darvin, povodom izdavanja svoje revolucionarne knjige "Poreklo vrsta", 1869.
"Sa preko 50 automobila stranih konkurenata, japanska auto industrija nema sanse da zauzme veci deo americkog trzista.
- Business Week, 2. avgust, 1968.
"Profesor Godard ne zna odnos izmedju akcije i reakcije i da mu za reakciju treba neki bolji oslonac od vakuma. Izgleda da mu nedostaje neko osnovno znanje iz srednje skole.
- Urednik New York Timesa, o revolucionarnoj Godardovoj studiji raketnih motora, 1921.
"Mi smo izgleda prvi i, bez sumnje, poslednji posetioci ovog neprofitabilnog mesta.
- Narednik Dzosep Ivez, nakon posete Velikog Kanjona, 1861.
"Busiti zbog nafte? Mislite, busiti zemlju da bi dosli do nafte!? Vi ste ludi.
- Radnici kojima je Edvin L. Drejk pokusao da predstavi svoj projekat naftnih busotina, 1859.
"Deonice su dosegle svoj maksimum i nece se vise menjati.
- Irving Fiser, profesor ekonomije na Jejl univerzitetu, 1929.
"Ne postoji ni najmanji nagovestaj da je nuklearnu energiju moguce obuzdati. To bi znacilo da bi atome mogli da cepamo po volji.
- Albert Ajnstajn, 1932.
"Atomska bomba nikad nece eksplodirati. To vam kazem kao strucnjak za eksplozive.
- Admiral Vilijem Lehju, komentarisuci americki projekat atomske bombe.
"Avioni su interesantne igracke, ali bez nekog vojnog znacaja.
- Marsal Ferdinand Fos, francuski profesor strategije u "Ecole Superieure de Guerre".
"Veci avion je nemoguce napraviti.
- Boingov inzinjer, nakon prvog leta aviona Boing 247, dvomotornog aviona za 10 ljudi.
"Sve sto je moguce izmisliti, vec je izmisljeno.
- Carls H. Djuel, ovlasceni u U.S. zavodu za patente, 1899 (ipak urbana legenda).
"Teorija o mikrobima, Luja Pastera, je besmislena bajka.
- Pier Pacet, francuski profesor fiziologije u Tuluzu, 1872.
"Trbusna duplja, grudi i mozak ce zauvek ostati nedostupni hirurskim operacijama.
- Ser Dzon Erik Erikson, britanski hirurg, 1873.
"Bolje da ucis za sekretaricu, ili da se udas.
- Agencija za manekene, odbijajuci Marilyn Monroe 1944. godine.
"Trebalo bi da se vratite voznji kamiona.
- Organizator koncerata, otpustajuci Elvis Presley-a 1954. godine.
"Zaboravite na to. Nijedna slika iz Civilnog rata nikada nije zaradila ni prebijene pare.
- MGM direktor, savetujuci da se ne investira u film "Prohujalo sa vihorom"
"Veoma zanimljivo, decko, ali to nikada nece raditi.
- Profesor Aeronautike u Cambridge-u, reagujuci na nacrt mlaznog motora.
"Svi su spaseni sa Titanika nakon sudara.
- New York Evening Sun objavio kao vest 15. aprila 1912. godine.
"Za turistu koji stvarno hoce da pobegne od svega, pravi raj je Vijetnam.
- Newsweek, reklama za godisnje odmore u kasnim 1960.-im godinama.
"Napravicete brodove koji plove bez obzira na vetar i pokrecu se spaljivanjem cepanica ispod palube ... nemam vremena za takve besmislice.
- Napoleon, komentarisuci Fultonov parobrod
"Stigao sam, ne samo gde ni jedan covek pre nije bio, nego i najdalje sto ce ljudski rod ikad stici.
- Kapetan Cook, na putu za Pacifik
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju