Cenzura

Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Cenzura

Post od branko »

Danas prepodne čitah članak o kritici države i njenog delovanja u sprečavanju poplava na http://www.drugastrana.net/. Htedoh da ga ovde postavim, ali iskoči:
Forbidden

You don't have permission to access / on this server.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Cenzura

Post od aleksey »

 
Pogledaj u cash-u tvog browsera. Mozda ti je ostala kopija u makini...
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Cenzura

Post od branko »

Evo teksta koji je isključen zbog cenzure! Kome je smetao?

Prenosimo vam sporan tekst u celosti

Državo, ne bismo te više zadržavali


Odmah da razjasnimo sledeće: narodu ove zemlje svaka čast. Da nam nije nas, propali bismo odavno. Gledajući silu solidarnosti i samoorganizacije koja se podigla za vrlo kratko vreme, čovek ne može a da ne oseti ponos i da mu momentalno ne postane jasno zašto smo izdržavali sve i svašta kroz istoriju.

Zato što smo, na kraju dana, u najgorim situacijama tu jedni za druge. Možda u normalnim okolnostima to uzimamo previše zdravo za gotovo. Umislimo da smo sami, da se svako bori za sebe, ali to, vidimo ovih dana, i nije baš tako.

Sa druge strane, država je pokazala je neviđenu tromost, nespremnost i potpunu, ali potpunu dezorganizovanost. A kome takva država treba?

- Ne treba nam država koja nije u stanju da proceni opasnost.
- Ne treba nam država koja laže da je potpuno spremna za sve što dolazi, a četiri dana kasnije broji mrtve građane.
- Ne treba nam ministar za vanredne situacije koji kao da ne postoji.
- Ne treba nam predsednik države koji se u pet dana poplave oglasi jednom i to potpuno drugim povodom.
- Ne treba nam ministar pravde koji obilazi ugrožena područja da bi se fotografisao.
- Ne treba nam ministar pravde kojeg rođeni građani hoće da linčuju (Krupanj) jer se njihove nesreće setio tek kad mu je zafalilo lokacija za poziranje.
- Ne treba nam ministar policije koji sam upadne u blokadu na putu pa policija mora da spasava njega umesto ljudi koji su u pravoj nevolji.
- Ne treba nam ministar odbrane koji je po struci keramičar i o vojsci i odbrani ne zna ništa.
- Ne treba nam ministar odbrane koji ni u živom prenosu vanredne sednice vlade ne može a da se ne bavi političkim protivnicima.
- Ne treba nam premijer koji radi ono što nije njegov posao.
- Ne treba nam premijer koji ne radi svoj posao.
- Ne treba nam premijer koji histeriše, uzdiše, glumata, pravi dramske pauze od po pet minuta i izigrava mučenika.
- Ne treba nam premijer koji pozira u uglancanim cipelama ispred helikoptera ne shvatajući kakva kataklizma nadolazi.
- Ne treba nam premijer koji uprkos nemanju dana radnog staža van politike i svojoj nestručnosti za vanredne situacije naređuje jednom generalu Dikoviću šta i kako treba da radi.
- Ne treba nam premijer koji se sa svojom svitom vozika okolo čamcem u koji može da stane baš šestoro unesrećenih ljudi željnih suvog tla.
- Ne treba nam vladajuća stranka koja katastrofu i nesreću koristi da bi došla na vlast u gradovima u kojima vlada opozicija.
- Ne treba nam vladajuća stranka koja iz Beograda šalje dobrovoljce u Šabac, grad koji ima više od 50.000 stanovnika.
- Ne treba nam vladajuća stranka koja te dobrovoljce iskoristi da bi smenila vlast u tom gradu.
- Ne treba nam vladajuća stranka koja ne haje za Paraćin, u kojem nije na vlasti.
- Ne treba nam vladajuća stranka koja dva dana ne obraća pažnju na apele Smederevske Palanke, u kojoj nije na vlasti.
- Ne treba nam vladajuća stranka koja ne obraća pažnju na Svilajnac, u kojem nije na vlasti.
- Ne treba nam vladajuća stranka koja danima dopušta da se Krupanj raspadne, jer ni tamo nisu na vlasti.
- Ne treba nam vladajuća stranka koja vlast ne vrši jednako za sve građane već ih deli na ljude prvog i drugog reda, zavisno od toga za koga su glasali.

********************************
Ne postoji dovoljno veliko priznanje koje treba odati svim sjajnim ljudima, policiji, vojci, stručnim spasiocima, desetinama hiljada volontera na svim frontovima, onima na terenu, ali i na internetu, radio amaterima, onima koji su spasavali ljude, ali i onima koji su spasavali životinje, onima koji su dali svoje poslednje da bi neko drugi imao bar nešto. Ne postoje dovoljno veliki epiteti za ono što smo svi zajedno uradili. A nisu ni potrebni, jer smo samo bili ljudi. Oni pravi.

Državnom rukovodstvu moguće je, sa druge strane, nameniti samo jednu poruku: sram vas bilo.

Zbog politizacije ljudske nesreće, zbog nesposobnosti i zbog toga što ste seli u fotelje za koje niste predviđeni ni znanjem ni strukom ni savešću, ne razmišljajući da li to može da ugrozi živote ljudi.

Da ne znam da nemate ni trunke savesti, možda bih rekao i kako bi trebalo da podnesete ostavke svi do jednog. Ovako ostaje samo – sram vas bilo. Pitanje je da li ste i toga dostojni.

Autor: Nenad Milosavljević

Preuzeto sa http://www.drugastrana.net/svakodnevica ... adrzavali/
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Cenzura

Post od aleksey »

 
Share-ovano još istog dana i na B92.net, gde se i dan-danas može pročitati:

http://blog.b92.net/text/24205/Drzavo-n ... adrzavali/
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Cenzura

Post od Bibliotekar »

A evo i jednog veoma korisnog i - za sada! – još uvek necenzurisanog snimka TV emisije Javnog servisa Republike Srbije, u kojoj je pozvani gost, g. Miroslav lazanski, za nekih 6 minuta dekonstruisao decenijama zabašurivanu istinu od značaja za trenutno stanje u Republici Srbiji.

Njegov istup počinje od vremenske markacije 9:25 pa nadalje:



A kao potvrdu potpune utemeljenosti gorkih reči g. Lazanskog, možete, poštovane dame i gospodo, pogledati kako su npr. ustrojene i kako su tokom prošlogodišnje vanredne situacije povodom tzv. Velike vode intervenisale nemačke vatrogasne jedinice i jedinice Civilne zaštite nakon prispeća alarma izdatog od strane automatskog hidrometrijskog sistema nemačkog Saveznog hidrometeorološkog zavoda.

Naročitu pažnju obratite na prateću opremu specijalizovanih vozila i vrste vozila unutar svake mobilne interventne čete:

Jahrhunderthochwasser 2013 in Deutschland



Izlazak interventne vatrogasne čete iz Frankfurta na Majni ka ugroženom području



Prispeće interventne čete iz Bona u ugroženo područje



Polazak interventnog tehničkog voda Civilne zaštite

Posle eventualno možemo da raspravljamo o tome kako je za nekih 20 godina inherentne demokratije u Sorabiji totalno devastiran jedan uzorno ustrojeni sistem zaštite stanovništva od po[asti svake vrste koji je uspostavljan i konstantno unapređivan tokom 45 godina, a sa posebnim osvrtom na nemarom devastirani sistem zaštite od velikih voda tzv. ekspanzionog područja sliva reke Save.

Možda će pouke biti korisne za neko buduće vreme. :(
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Cenzura

Post od branko »

Jelena Maćić privedena u policiju zbog širenja panike!

Autor: Puls | 21.05.2014 - 23:30:00h

Slika

Od kako su katastrofalne poplave zadesile Srbiju i region, društvene mreže bruje od informacija. Ono čemu je internet zasigurno doprineo, jeste da se ljudi ujedine kako bi pomogli ugroženima, ali često se dešava i da kruže dezinformacije.

Profesionalna šminkerka Jelena Maćić je jedna od poznatih lica koja veoma često sa svojim pratiocima na Fejsbuku komentariše razne situacije, pa tako i trenutna katastrofalna situacija nije izostala kao tema, piše Puls. Međutim, zbog javnog iznošenja svog mišljenja, Jelena se našla u neprijatnoj situaciji. Ona je privedena na razgovor u policiju, što je objavila i na svojoj stranici:

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Cenzura

Post od branko »

Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Cenzura

Post od branko »

VUČIĆEV CV: Cenzura kao uža specijalnost

Dok je voda razarala gradove širom Srbije, internet sajtovi padali su kao kruške. Stavka “Cenzura mi je uža specijalnost” trebalo bi da se nađe u CV-ju Aleksandra Vučića.

Krenulo je sve od “Mentalnog razgibavanja” zbog Vučićeve tajne svadbe. Zatim, desio se slučaj “Feketić” koji će ostati upisan u istoriji da buduće generacije imaju čemu da se ismeju. Tada je u Srbiji zabeležena pojava za koju je blago reći da je odraz cenzure.

Međutim, samo nekoliko meseci kasnije i potrošenih 20 miliona evra na izbore, Srbiju je zadesila katastrofa koju je teško opisati pridevima srpskog jezika. Dok su poplave harale već osiromašenim gradovima Srbije, virus zvani ‘cenzura’ harao je internetom. Ubijao je sve što mu se našlo na putu.

Teleprompter.rs je pod još uvek nerazjašnjenim okolnostima skinut od strane američke hosting kompanije “Bluehost” pod izgovorom da je sajt neispravan. Slučajnost ili ne, ali obaranje sajta se dogodilo tačno dan nakon što su nam stigle pretnje da ćemo biti hakovani ako ne objavimo nekoliko komentara koji hvale Aleksandra Vučića i par dana nakon što je naša redakcija uputila apel Aleksandaru Vučiću koji je samo preko Fejsbuka podeljen preko 64,4 hiljade puta! Ustanovljeno je da je sajt tehnički ispravan i da “Bluehost” nije imao konkretan i opravdan razlog za skidanje našeg sajta. Opštirnije o ovoj temi pročitajte ovde.

Ubrzo nakon pada sajta Teleprompter.rs uklonjen je i tekst “Državo, ne bismo te više zadržavali” sa sajta drugastrana.net. U tom tekstu je kroz oči novinara Nenada Milosavljevića opisano ponašanje nadležnih državnih organa tokom akcija spasavanja. Prema trenutnom stanju, tekst je ponovo dostupan. Slučajnost ili ne?

Zatim imamo i slučaj šminkerke Jelene Maćić koja je pre nekoliko dana bila pozvana sa informativni razgovor zbog navodnog širenja panike u vanrednoj situaciji. Ona tvrdi da je preko društvenih mreža iznosila samo njeno lično mišljenje i da smatra da se istina oko poplava krije od javnosti. Kriminalci se rešetaju po ulicama, ali njeno mišljenje je problematično za državu u vanrednoj situaciji.

Možemo slobodno da povučemo paralelu između cenzure i autocenzure. U prilog tome govori izjava novinarke “Radija S” iz Obrenovca koja kaže da joj je naređeno da pazi šta priča o poplavama u tom gradu.

Slučajno ili ne, mediji su senzacionalistički preneli njene doživljaje kada je poplava potpila grad, ali zaboravili su da prenesu reči iz ovog snimka, slučajno ili ne.

Zatim, tu je i slučaj internet sajta Vaseljenska TV koji je takođe oboren 21. maja, dan nakon što je pao Teleprompter.rs, a na isti dan kada je objavljeno da je šminkerka Jelena Maćić privedena. Slučajno ili ne?

Mislite da je to sve? Još uvek je ovo država pod dirigentskom palicom Aleksandra Vučića.

Sa sajta Blic.rs, slučajno ili ne, nestao je tekst Dragana Todorovića pod nazivom “Ja, AV, podnosim ostavku”. Todorović u ime Aleksandra Vučića u tekstu obrazlaže zašto podnosi ostavku. Tekst je bez obrazloženja ukinut sa Blica, ali se ubrzo našao na B92 blogu.

Ne zaboravite i izbacivanje radio amatera koji su privukli veliku pažnju javnosti zbog veoma preciznih i tačnih informacija sa poplavljenih područja.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Cenzura

Post od branko »

OLJA BEĆKOVIĆ: Utisak je zabranjen, ja sam ucenjena!

"Utisak" nije odložen do daljeg, nego je zabranjen i ja nisam odbila dogovor, nego sam odbila ultimatum, poručila autorka emisije

BEOGRAD - Autorka emisije "Utisak nedelje" Olja Bećković izjavila je danas da emitovanje te emisije na televiziji B 92 nije odloženo do daljeg, nego je ona zabranjena.

- "Utisak" nije odložen do daljeg, nego je zabranjen i ja nisam odbila dogovor, nego sam odbila ultimatum. Ja sam ucenjena da je jedini način da nastavim da radim svoju emisiju po važećem ugovoru do marta da prethodno potpišem da u novembru prelazim na Info kanal B 92", rekla je Olja Bećković agenciji Beta.

Ona je istakla da to "ne može smatrati nikakvom poslovnom odlukom, već političkim nalogom". Televizija B92 saopštila je ranije danas da se emitovanje emisije "Utisak nedelje" autorke Olje Bećković i produkcijske kuće PG mreža na televiziji B92 odlaže do daljeg.

Emitovanje je odloženo na neodređeno vreme "s obzirom na to da uprkos pregovorima još nije postignut dogovor između menadžmenta televizije B92 i Olje Bećković i produkcijske grupe Mreža", naveo je B92 u saopštenju.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Cenzura

Post od Bibliotekar »

Parturient montes, nascetur ridiculus mus... :roll:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Cenzura

Post od branko »

Olja Bećković - Ovo je gore od 90-ih!

Nisam razumela zašto da potpisujem novi ugovor ako imam važeći do marta. Zašto da prelazim na kanal koji nema nikakvu pokrivenost i gledanost.To njihovo insistiranje da jednostavno, govori mi da je nekome nešto čvrsto obećano i da je reč o političkom nalogu, a ne o poslovnoj odluci, kaže Bećkovićeva

BEOGRAD - Disciplinovanje medija, od državnih do privatnih, uzelo je toliko maha da aktuelna vlast u Srbiji više ne preza ni od toga da nakon duže od dve decenije emitovanja najuticajniju političku emisiju Utisak nedelje skine s programa. I to uz izgovore uvredljive za ono malo pameti koja se još nije dala okovati naprednjačkim manipulacijama.

Autorka i voditeljka kultne emisije Olja Bećković otkriva kako joj je "dečko", kako ironično zove premijera Aleksandra Vučića, uz pomoć svojih poslušnika iz medija napakovao da je "reketaš i lakoma na pare dok narodu smanjuju plate i penzije".

Moja emisija nije odložena, već je zabranjena:

Olja Bećković Da li je Utisak odložen ili je jednostavno skinut sa redovnog programa TV B92?

- Njihovo saopštenje ima dve ozbiljne greške. Emisija nije odložena, već je zabranjena, i ja nisam dobila dogovor već ucenu i ultimatum. Emisija je posle letnje pauze trebalo da krene s emitovanjem od 31. avgusta, ali je taj početak pomeren iz nekakvih besmislenih razloga, da bi mi predočili da je jedini način da nastavim emisiju taj da od novembra Utisak počne da se emituje na Info kanalu.

Nisam razumela zašto da potpisujem novi ugovor ako imam važeći do marta. Zašto da prelazim na kanal koji nema nikakvu pokrivenost i gledanost, umesto da se nastavi sa emitovanjem na kanalu sa nacionalnom frekvencijom, a posle marta da vidimo da li će Info postojati, u šta će se transformisati i slično. To njihovo insistiranje da jednostavno ne može, govori mi da je nekome nešto čvrsto obećano i da je reč o političkom nalogu, a ne o poslovnoj odluci.

Ovo nije moj problem

Šta mislite o pozivu Borka Stefanovića da sutra u vreme termina Utiska nedelje ljudi dođu ispred zgrade B92 i protestuju što je emisija skinuta?

- Znate kako, ovo već nije moj problem i ni na jedan način ne učestvujem niti ću učestvovati u tome, ali će mi biti zanimljivo da vidim koliko se to ljudi dotiče. Jer, problem nije u tome što je jedan ili više novinara ostalo bez posla, već je mnogo širi i veći i odnosi se na celo društvo iz kojeg se perfidnim metodama isključuju svi koji bi mogli da ukažu na stvarne probleme u državi i nesposobnost aktuelnog režima.

S kim ste vodili te pregovore, sa Veranom Matićem ili sa predstavnicima grčkih vlasnika B92?

- Veran nije bio deo pregovaračkog tima, koliko sam shvatila njega tamo niko ništa ne pita. To su bili, kako da vam kažem, neki ljudi za koje ne znate ni ko su ni šta su. U jednom momentu se pojavila direktora Ivana Miković, ali je već na sledećem sastanku nije bilo.

''Utisak'' se emituje duže od dve decenije, da li ste ikada doživeli ovakve ucene i pritiske, pa i u ono vreme kada je Vučić bio ministar informisanja?

- Apsolutno ne! I to je zanimljivo. Ljudi govore da je ovo povratak u devedesete, ali ovo nije povratak u devedesete, ovo je gore od 90-ih! Milošević nije koristio ovako savršene perfidne metode zatiranja slobode medija. Radio je to otvorenije, uđe u RTS i otpusti par hiljada ljudi, ali je znao da mora da ostavi Studio B i neke opozicione novine.

Imate li ponudu neke druge televizije s nacionalnom frekvencijom i da li je uopšte, s obzirom na uređivačku politiku, moguće zamisliti Utisak na jednoj od njih?

- To pitanje tretiram toliko naivnim. Da li ljudi mogu da zamisle mene na drugim televizijama? Pa dečko uređuje sve televizije i ko će gde biti.

Hoćete li da imenujete tog dečka?

- Što se mene tiče on se zove dečko.

Šta je istina o navodnoj ponudi Željka Mitrovića da za basnoslovan novac pređete na TV Pink?

- To je takva manipulatorska igra skuvana u njihovoj kuhinji. Svi znamo da je Pink Vučićeva televizija. Ako Mitrović mene zove, to može da znači da Vučić ne stoji iza ovog progona s B92. To je besmislen mamac da se skrene priča sa suštine, da dečko ne trpi kritičko novinarstvo. Istovremeno, njegovi tabloidi me predstavljaju kao onu koja ucenjuje i reketira dok se smanjuju plate i penzije već ionako osiromašenom narodu. Oni su majstori za tu vrstu podmetačina.

Pa da li je bilo te basnoslovne ponude Željka Mitrovića?

- Zamislite poslovnu ponudu SMS-om u kojem piše da mi se nudi 6.000 evra, neki sponzor i ne znam šta još. Naravno da nisam odgovorila. Prethodno me je Mitrović zvao telefonom, ali se ja nisam javila. Bukvalno 30 sekundi posle tog njegovog SMS-a zovu me iz "Informera"! Kao iz pouzdanih izvora su saznali da sam dobila poslovnu ponudu od vlasnika Pinka! Da li su to zajedno sedeli Mitrović i Vučićević pa smišljali akciju, možete da nagađate...

(Vesti)
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Cenzura

Post od branko »

Brljotina “E-novina”

Tekst koji su E-novine objavile, pa povukle kada su shvatili da je rec o premijerovom bratu.

Vojno paradiranje bez dozvole

Šetaju i izveštavaju: e-Novine

Odluka premijera Vučića da bude u Tekiji i rešava akutne probleme, dok se u Beogradu razvija hronična bolest nepoštovanja ljudskih prava, pokazalo se, bila je pogrešna. Ako ni zbog čega drugog, a ono zbog pravovremene informacije da su se povodom održavanja jedne obične šetnje, na ulicama grada sukobile naoružane snage policije i isto tako opremljene, neobeležene grupe vojne policije u civilu, ili neke slične službe, takođe u civilu

Incident se dogodio na uglu ulica Svetozara Markovića i Birčaninove, oko 11:15, kada je grupa od tri momka, u farmerkama, sa kapuljačama, patikama i taj rad, i pored upozorenja policije htela da prođe kroz kordon, pa dalje, valjda “na posao” prebijanja ljudi oko “Manježa”, a što da ne i likvidacije, pošto se pokazalo da je najmanje jedan od te trojice bio naoružanim službenim pištoljem, sa službenim mecima koje plaćamo mi koje terorišu po ulicama neslobodnog grada.

U metežu koji je nastao, i uz čuvene policijske povike “lezi dole!”, kao da može da se legne i gore, nekako je savladan jedan od provokatora, što se dalo zaklučiti po krvi koja je lila sa njegove razbijene glave. Druga dvojica su, međutim, uspela da umaknu policiji i sakriju se u prolaz, potom i u hodnik zgrade u Svetozara Markovića 54, pedesetak metara od mesta gde je došlo do okršaja.

I taman kada se policija spremala da očisti taj džep, došlo je do preokreta koji je pred tridesetak okupljenih građana pokazao da država Srbija ima mnogo veći problem unutar sopstvenih redova sile, nego što je primitivno i fašističko divljanje na ulicama. Tada je, naime, “civil” po imenu “Gvozden”, izvadio vojnu legitimaciju i upozorio policiju da bi bilo bolje, pametnije i svakako manje krvavo, ako pozovu njihovog šefa, jer se ona dvojica, navodno, neće predati bez nekog velikog zla.

Razume se, policija je imala razumevanja prema bratu po oružju, i zaista, posle nekih 20 minuta, oko 11:35, stigao je crni Audi, radi potreba nekog budućeg anketnog odbora navodimo i registarski broj BG-027-TK, koji se zaustavio u tesnom prolazu, tačno pred vrata od zgrade u kojoj su se nalazili begunci, koji su iskoristili skučen prostor i uspeli da se dokopaju blindiranog automobila u kome su se odmah potom zaključali.

Dok je trajala blokada i neprijatna pat pozicija u kojoj policija ne zna šta sme da preduzme, počele su da rade motorole, mobilni telefoni, satelitski telefoni, sve dok nije nastalo novo uzbuđenje, kada je jedan od policajaca primetio da “lice u vozilu repetira automatsku pušku”. Srećom, u tom trenutku, negde oko 11:50 su stigla još dva sivomaslinasta džipa i pojavio se imenom neobeleženi čovek bokserskog nosa, kolega od ove trojice, sa “činom” istetovirane ruže na vratu, valjda da kao doktor protiv terorizma reši stvar, dakako u korist onih udruženja koja su putem ovakvih naoružanih trojki, planirala nekakva krvoprolića i skandal “koji će govoriti o nesposobnosti države”.

I gle parapolicijskog čuda, sva trojica i šofer Audija, u pratnji onih džipova, i pored nasrtaja na policiju, opiranja privođenju, potezanja duge cevi na službenike MUP, dovođenja u opasnost drugih lica, slobodno odlaze u nepoznatom pravcu, belodano demonstrirajući uticaj kojim u Srbiji i dalje raspolažu “ljudi sa tetoviranim ružama na vratu”.

U tom smislu, bekstvo u Tekiju bila je krupna greška i predstavlja nespremnost da se dovrše poslovi koji su pred svima nama, a naročito pred premijerom Vučićem. Jer, u zemlji gde su “Tetovirane ruže” već likvidirale jednog premijera, odmetnute, a nedodriljive trojke i njihovi nalogodavci upravo su ona “najkrupnija žaba” koju valja “progutati” u unutrašnjoj monističkoj politici koju, krvavo uspešno, već 40 godina vodi Služba državne bezbednosti, stranka od koje su nastale i sve ostale patriotsko-lopovske partije.

Premijeru putem motorole, liruliruliru, poručujemo da se fokusira na staru istočnjačku mudrost koja govori o tome da prijatelje valja držati blizu, ali neprijatelje još bliže. A Tekije je milionima kilometara udaljena od oslobođene i napredne Srbije.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Cenzura

Post od Bibliotekar »

Mala korekcija: „E-novine” informativnu brljotinu napravile zaista jesu, ali je kriomice sa svog web-sajta povukle ipak nisu. To bi, uostalom, ionako bilo potpuno kontraproduktivno.

Link do pomenutog članka dostupan je ovde:

http://www.e-novine.com/srbija/vesti/10 ... ojske.html
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Cenzura

Post od branko »

GOSTI I PREDLOZI

Slučaj „Utiska nedelje“ nam je ponudio pokaznu vežbu kako će se ubuduće cenzurisati mediji. Evo, kako to ide...

Prvo se stvori atmosfera da su mediji slobodni jer su privatni, ali se prećuti da su frekvencije dobili političkim putem, da su oglašavanje državnih firmi - kao najvećih oglašivača - dobili političkim putem, i da ne plaćaju zaposlene što im se toleriše političkim putem.

Zatim se napravi pakt sa strancima da će im Vlast udovoljavati u svemu dok god su date odrešene ruke u Srbiji.

Zatim se donese tržišna odluka da se ukine emisija/ novinar/ čovek koji smeta ovima koji su omogučili celu goreopisanu simulaciju tržišta.

Na kraju cele priče, imamo procenu vlasnika da emisija nije dovoljno gledana. Tabloidi pomognu objašnjavajući kako je spor isključivo finansijeke prirode. Druge medijske kuće pomognu tako što ne demantuju napise da tog novinara ili emisiju zovu u svoje redove, i problematičan sadržaj lagano tone u zaborav i postepenu diskreditaciju.

I onda samo ostaje nada u iste te strance da će ovi otpušteni, oblaćeni ljudi njima nekada poslužiti kao kec iz rukava kada odluče da, po svom dobrom običaju, prekrše dogovor sa naivnim domorocima na vlasti.

Jedna od oblasti koje su nehotice profitirale od rada zapadnih sila protiv naših interesa jeste upravo novinarstvo. Uz pomoć stranih donacija, nezavisni novinari koji su razobličavali režim, dobijali su priliku da rade za medije pomognute iz inostranstva, a kada bi zbog političkog progona gubili posao uvek je bilo nekoga da ih dočeka raširenih ruku.

„Utisak nedelje“ je redovno bio na programu prozapadnih medija i postoji samo jedno objašnjenje zašto još uvek nije došlo neko protivljenje njegovom ukidanju sa te strane - emisija je branila zapadne vrednosti ali ne i zapadne interese. A to je nijansa koja je danas presudna u Srbiji.

Miloševićev pritisak na medije bio je brutalan i neprikriven. Zbog pojedinih emisija su ukidani čitavi mediji, a to je bio vrlo moćan povod za aktivističku, pa i masovniju narodnu reakciju.

Posle Miloševićevog pada, formiran je novi način pritiska na medije čijoj metastazi danas prisustvujemo. Naime, da nije bilo Demokratske stranke verovatno ne bi bilo ni infrastrukture za ovakav pritisak na medije i novinare. Oni su prvi uvezali javna preduzeća, marketing i medije a pritisak su vršili unutar emisija, trudeći da otupe ali ne i da sasvim uklone problematične novinare. Sadašnja vlast zapravo radi sve što i oni samo mnogo bolje jer je beskrupuloznija.

DS je izmislio ceo sistem, ali ga je SNS do kraja operacionalizovao. Primera radi, DSovci ipak ne bi smeli da oteraju Olju Bećković sa B92 jer ipak imaju neki prag dostojanstva, neki odnos prema tome što ona radi. SNSovci nemaju ništa, došli su i rade sve ono o čemu su sanjali dok su bili u na margini i smišljali šta treba da ponude kako bi se konačno dokopali vlasti.

Mnogi se sa pravom pitaju zašto je baš „Utisak nedelje“ emisija koja je ukinuta. Naime, ta emisija je po svojoj formi bazirana na sučeljavanju mišljenja, a svoj drugi deo hrani isključivo onim što se zbilo prethodne sedmice bez ikakvih presudnih autorskih intervencija. To je emisija koja bi po definiciji uvek morala da ostavi prostora za glas Vlasti i njeno uključivanje u polemiku.

Očigledno je međutim da su pred nama događaji koji će biti toliko bizarni i nekonzistentni sa onim što je obećavano u kampanji ili što je izgovarano koju sedmicu pre, da je svako podsećanje na njih opasno i mora se sprečiti.

Kada je o polemici reč, stvari stoje slično. Čekaju nas odluke koje će biti neodbranjive u bilo kakvom suočavanju i sledi nova faza suvog antiintelektualizma u našoj politici u kojoj će se sve svesti na jedan cilj i na jedan način da se do tog cilja dođe, a to je nešto što zna jedan vođa.

Otud će eventualno opstati oni opozicioni sadržaji koji više nemaju nikakvu kopču sa vlašću, koji sa njom ni nemaju priliku da polemišu, i na granici su da nose „šešire od aluminijumske folije“ kako im centri moći ne bi krali misli.

Ogledni primer ove smrti polemike desio se tokom uspeha ovogodišnjeg Prajda. S jedne strane Vlast je pokazala da ekstremiste ima u šaci, na SPC je izvršen pritisak da znatno ublaži svoje protivljenje, ali je onda sam Premijer pokazao u svojoj izjavi (kako "nije fasciniran" učesnicima Prajda, kako razume da su Žandarmi nervozni i da im nije pravo) da antigej karta ostaje u igri i da je samo privremeno vraćena u špil, i da se u nekom sledećem deljenju može vratiti. Paradoksalno, duhovnici su postali tolerantniji a zaštitnici sekularnosti isključiviji, sve suprotno događajima 2010. Sada je dakle Premijer preuzeo kontrolu i nad homofobijom kao poslednjim javnim resursom koji nije bio pod kontrolom njegove stranke.

Mogu da zamislim kako bi izgledao „Utisak nedelje“ u kome se dekonstruiše ovaj događaj i Premijerove izjave. Izgleda da je to zamislio još neko i na vreme ukinuo emisiju.

Dimitrije Vojnov
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Cenzura

Post od branko »

Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Cenzura

Post od branko »

Novinarka 'Kažiprsta' pred kamerama dala otkaz: 'Vidimo se u nekom drugom filmu'

Radio emisija 'Kažiprst', koja se emitovala i na televiziji B92, a koju su poslednjih godina vodile Suzana Trninić i Tatjana Aleksić, više neće biti ista!
Današnja emisija „Kažiprsta” u kome je gošća bila Biljana Srbljanović bila je poslednja koju je vodila novinarka Suzana Trninić!

– Sutra sa vama moja koleginica Tatjana Aleksić, a mi se vidimo u nekom drugom filmu. Svaka asocijacija na ovu moju rečnicu vam je pogrešna. Doviđenja – ovim rečima je Suzana Trnić odlavila emisiju i oprostila se od publike.

Emisija „Kažiprst" je godinama bila jedna od naslušanijih na radiju B92, a imala je i svoj televizijski termin. Međutim, od početka ove sezone, emisija je prestala da se emituje uživo u terminu na radiju što se poklopilo sa ukidanjem „Utiska nedelje” sa televizije B92.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Cenzura

Post od branko »

Vučić sa Dunjom Mijatović: Srbija primer dobre prakse

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je, u razgovoru sa predstavnicom OEBS-a za slobodu medija Dunjom Mijatović, da je cilj Vlade da podigne nivo medijskih sloboda na nivo koji je relevantan u svim zemljama Zapadne Evrope i izrazio spremnost da prihvati savete i predloge OEBS-a za unapređenje stanja u medijima.

"Vlada Srbije donela je niz zakona u cilju jačanja slobode i nezavisnosti medija, što je i bio jedan od prioriteta ove Vlade prilikom njenog formiranja", rekao je Vučić, a navodi se u saopštenju izdatom nakon sastanka.

Kako se dalje navodi, predstavnica OEBS-a Dunja Mijatović izrazila je zadovoljstvo podrškom koju dobija u toku predsedavanja Srbije OEBS-om i istakla da je saradnja i komunikacija sa Vladom Srbije na visokom nivou.

Ona je pozdravila usvajanje novih medijskih zakona i "čvrstu rešenost" srpske Vlade da sprovede reforme u oblasti medija i istovremeno naglasila da Srbija može da bude primer za zemlje u regionu u smislu uvođenja dobre evropske prakse.

"Bićemo vaši partneri. Želim da ovaj region ide napred, a to bez slobode medija nećemo postichi. To je moj jedini cilj", zaključila je Dunja Mijatović i dodala da je potvrđivanje optužnice u slučaju ubistva novinara Slavka Ćuruvije važan primer za Srbiju i region.

U saopštenju se navodi i da je takođe pohvalila spremnost srpskog premijera da se država uključi u rešavanje problema bezbednosti novinarke Brankice Stanković.

Podsećamo, Mijatović je prošle godine kritikovala odnos srpske vlasti prema medijima, između ostalog govoreći i o pritiscima na neke internet sajtove, posle čega su usledili žestoki komentari srpskog premijera.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Cenzura

Post od branko »

Olja Bećković na tribini povodom godinu dana od ukidanja “Utiska nedelje”: Željko Mitrović me zvao i 6. oktobra

Utisak nedelje iz kamereIznevereni smo, ne znamo gde je alternativa, ne znamo za koga smo, i dalje znamo samo protiv koga smo. U međuvremenu smo užasno osiromašili, postali smo jedna beznadežena gomila, uključujući i mene — rekla je novinarka Olja Bećković, autorka “Utiska nedelje”, na prošlonedeljnoj tribini koju je organizovala Opština Trstenik, jedna od retkih opština u Srbiji gde na vlasti nije SNS

Godinu dana nakon ukidanja emisije “Utisak nedelje”, Bećkovićeva je pred punom salom većnice trsteničkog Narodnog univerziteta govorila o cenzuri, medijima, svom utisku o stanju u društvu i novinarstvu. Ona je istakla da se za godinu dana na medijskoj sceni Srbije, promenilo mnogo toga.

- Nestao je “Utisak nedelje”, ali su nestale i druge emisije, nestao je ceo Radio B92 i ne vidim da se iko posebno zbog toga potresao. I to je problem, kao i to što više nemate instituciju postavljanja pitanja. Vi danas imate jedan potpuno novi TV format i novi novinarski format, te čuvene konferencije za štampu na kojima ne vidite novinare. Mi vidimo samo njega i čujemo tek glasove novinara. Prvi put čujemo da novinar uživo, na konferenciji za štampu, premijeru cinkari šta je na nekom događaju neko rekao za njega i premijer naravno na to ima odgovor, kao i na sva druga naručena pitanja koja postavljaju ti glasovi. U tom novom formatu, u poslednje vreme, primetićete da se glasovi sve češće predstavljaju pod šifrom slobodni novinar, i to je jedan dodatni segment jedne jako dobro uvežbane i režirane farse koju nazivaju konferencijom za štampu — rekla je na tribini Olja Bećković.

Kaže da je bilo ljudi koji su voleli njenu emisiju, ali i onih koji je nisu voleli.

- Ovih dana sam primetila revolt kada sam dala intervju portalu “moj Novi Sad”. Meni nije dozvoljeno da pričam ni za portale. Jer, odmah kada je taj intervju postavljen, organizovana je mašinerija da piše komentare. Omiljeni komentar koji su pisali nije previše kreativan. Glasio je: “hvala bogu da nje više nema, ona je nevaspitana”. Razmišljala sam šta znači to nevaspitana, ali sada kada gledam kako izgledaju mediji, shvatam da se ovde doživljava da je nevaspitanje postaviti pitanje. A pogotovo je nevaspitanje tražiti da vam se na to pitanje odgovori. Elementarna stvar novinarske profesije se smatra nevaspitanjem. I stvorena je ta atmosfera: nema te nevaspitane žene, sada imamo gomilu vaspitanih ljudi, nemamo dijaloge, imamo monologe, imamo monodrame, imamo ugušenu slobodu medija čak i u najbanalnijem smislu. Jer, ranije su televizije, ako ništa drugo, imale pravo bar da prave programsku šemu. Sad nemate ni to. Nikada ne znate kada će nekom momku da dođe da drži konferenciju za štampu — primetila je Bećkovićeva.

Odgovarajući na pitanje medijatora tribine Nenada Kulačina, ona je podsetila na priču o ponudi TV Pink da ona pređe u tu medijsku kuću.

- Ta priča je zanimljiva kao uputstvo za vas koji gledate televiziju i čitate novine, a i dalje verujete da tu postoji neka spontanost i neka informacija. Dakle, ja sam završila sa B92, prošlo je dva sata od tog momenta, meni je zazvonio telefon, videla sam da je to broj Željka Mitrovića i naravno nisam htela da se javim. Posle dva minuta mi je stigao SMS, mislim da ga u telefonu imam još uvek. U tom SMS-u je pisalo: “hajde javi se, hoćeš da pređeš kod mene, dajem ti 5.000 evra i punu uređivačku slobodu”. Ništa nisam odgovorila na taj SMS. Posle dva minuta zove Informer, ne javljam im se na telefon. Onda Informer šalje poruku: “imamo informaciju da vas je Željko Mitrović zvao”. Tu je jasno šta oni rade: sede u istoj kancelariji Dragan J. Vučićević i Željko Mitrović, a verujem da nisu usamljeni, da je tu bilo još nekih likova. Kada vide da ne odgovaram, stiže nova poruka Mitrovića: “ako ti je malo, može i sedam, osam”. Tako da se tu priprema naslovna strana koja želi da pokaže da sam ja jedna alava osoba, koja radi samo za pare, gde sve moje priče padaju u vodu. A poruka je, pošto svi znamo da je Pink Vučićeva televizija: ako Željko zove nju, znači nije je Vučić skinuo — priča Olja Bećković.

Ona je dodala da se dobro seća 6. oktobra 2000. godine kada je prvi put u životu pozvao Željko Mitrović.

- Ja sam bila šokirana: opa, Mitrović zove mene! Šta je sad? Zvala me zapravo njegova sekretarica i rekla da bi Željko voleo da se vidi sa mnom. Pitala me da li bih ja došla na Pink, ja sam rekla da ne bih, kao i da neću sa njim da idem na bilo kakve tajne sastanke. Rekla sam mu da želim da se vidimo u Beoizlogu, u centru Beograda, na Trgu republike, gde nas svi vide. Dogovorili smo se da se tamo nađemo u dva sata. Čekala sam 10 minuta kada je zvonio telefon, opet se javila sekretarica: rekla je da je Željku nešto iskrslo, ali da je poslao auto po mene, te da me čeka ispred. Rekla sam da imam druga posla. Dakle, nameštaljkama kraja nema. Sutradan sam shvatila da je Pink počeo da emituje informativni program, da je angažovana koleginica sa Studija B, te da je smišljena ta prečica, kako da se Željko Mitrović odmah legitimiše. Zvaće ljude sa Studija B, oni će voditi informativni program. Ako ćemo govoriti o odgovornosti opozicije, ja mislim da je to počelo 6. oktobra kad su se svi doselili na Pink, kad su se svi izljubili i prihvatili tu vrstu abolicije. Tad je počela cela propast — kaže Bećkovićeva.

Govoreći zašto je nijedna televizija ne zove da ponovo pravi “Utisak nedelje”, ona je rekla da “on (Vučić) kontroliše tržište reklama i svako zna da ako nju dovedu neće imati jedan sekund reklama”.

Na pitanje publike zašto se u javnosti ne pominju emisije koje iz dana u dan nestaju iz programskih šema i zašto se povodom toga ne oglašavaju novinarski sindikati i udruženja, Bećkovićeva je odgovorila:

- Mene više zanima zašto se recimo ne oglašava Brankica Stanković, gde je i šta radi i šta je sa “Insajderom”?

Gomila preplašenih ljudi

- Medijska scena Srbije je gomila preplašenih ljudi. Glavni urednik svih medija je jedan čovek. Koga se svi ostali plaše. Što se tiče štampanih medija, možete da slušate te licemerne priče o tome, kao: evo, svi nedeljnici su antivladini. Ali vi znate da svi nedeljnici zajedno imaju mali tiraž. Kažu: mi imamo samo Pink. A kada imaš samo Pink, imaš sve — kaže poznata novinarka.

“Tebe ne sme”

- Ja sam stalno čekala dan kada će “Utisak” biti ukinut. Za svaku emisiju sam mislila da je poslednja. A kada je bila poslednja, nisam shvatila da je poslednja. Opet, postojao je krug ljudi koji je govorio: tebe ne sme. Delovalo je da stvarno ne sme, ali se pokazalo da sme. Ne znam koja kap je prelila čašu. Bilo ih je mnogo — rekla je autorka “Utiska”.

Cenzura i autocenzura

- Naravno da je želja svake vlasti da kontroliše medije. Tu nije ništa neprirodno. Ne razumem kada se govori: nema cenzure, ima samo autocenzure. Kako bi mogla da postoji autocenzura bez cenzure? To je jedna ista stvar. A kada nemate petlje da kažete da ima cenzure, onda kažete ima samocenzure — kaže Olja Bećković.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Cenzura

Post od branko »

Slika

ALEKSANDAR RODIĆ: SRBIJO, IZVINI

Poštovane kolege, vlasnici, urednici, novinari medija i građani Srbije

Siguran sam da ste očekivali da se na ovim stranicama obratim demantujući sve ono što su Informer i TV Pink tokom prethodnih dana užasne, prljave kampanje rekli o meni.

Neću, nego ću da saopštim ono što verovatno i vi osećate i znate. Zašto se sve ovo dešava.

Svi vi znate da napadi i sve objave koje ovih dana izlaze protiv mene imaju samo jedan cilj: da zaćutim i prilagodim se sistemu.

Želim da kažem istinu pred celokupnom javnošću: mediji u Srbiji nisu slobodni i izloženi su velikim pritiscima.

Otvoreno kažem - i sam sam učestvovao u projektu ulepšavanja stvarnosti, zajedno sa 80 odsto drugih vlasnika medija, među kojima su i Željko Mitrović i Dragan Vučićević.

Sve je počelo time da smo svi zajedno direktno učestvovali u radu izbornog štaba Aleksandra Vučića. Ubeđivali se i nekad i verovali da je to dobro za našu zemlju.

Priznajem da sam tokom svih ovih godina osećao da sam pod pritiskom i ucenjivan da izbacim svaku ozbiljniju kritiku na račun Vlade i premijera.

Svakome od vas je poznata situacija kad stigne „molba“ da se ovo ili ono ne pusti u javnost ili da se napravi priča o nečemu. Toga je bilo i ranije. Žalosno je da se to pretvorilo u autocenzuru kao nikad do sada u našoj bliskoj istoriji. Novinari više ne nude samostalno kritičke teme, ne zna se ko je u sopstvenoj redakciji pod kakvim ličnim pritiskom i ucenom.

Bolje je ćutati zato što ne znamo da li ćemo snositi posledice. Svi mi to znamo, gledamo, prihvatamo i prodajemo „hleba i igara“, da li kroz „Farme“ i slično ili kroz besmislene međusobne sukobe medija. Sve to služi samo onome ko ne želi promenu, a šteti nama i narodu.

Narod nije glup, samo je rezigniran i zato odustaje. Odustaje od ove države i odustaje od nas. Ipak, mi moramo da budemo glas naroda, to je jedino što nam je ostalo, da i mi preuzmemo naš deo odgovornosti za sudbinu ove zemlje.

Ti pritisci su uvek bili u formi ekonomskog slabljenja moje kompanije i pretnji progonom zbog nekih radnji za koje nema nikakvih elemenata moje krivične odgovornosti.

Otvoreno kažem da sam pristao na to, kao i na cenzuru, iz koje je, logično, nastala autocenzura. Priznajem da u Srbiji cenzura postoji.

Poštovane kolege iz medija, vlasnici, urednici i novinari, i vi znate da cenzura i autocenzura postoje. I vi ste, baš kao i ja, pristali na pritisak kojem smo izloženi. Čak i oni koji su navodno usamljeni jahači pravde nisu u potpunosti slobodni.

Na primer, Zoran Kesić. I on zna kako izgleda kad vrše pritisak i cenzurišu sadržaj njegove emisije. Napravi kompromis i stisne pesnicu u džepu. Skoro svake nedelje. I Olja Bećković zna kako izgleda pritisak da se ministar Radulović ne pojavi u njenoj emisiji. Ili kad joj se naredi da Đilas ne sme da bude sam u emisiji. Na kraju je skinuta sa programa, što je bila „usluga“ vlasnika medija.

Svi urednici i novinari u Srbiji znaju istinu.

Danas, kad sam ja pod direktnim udarom i pritiskom na uređivačku politiku, stajem ispred cele naše profesije i kažem - dosta!

Ovog puta nećete me zastrašiti vašim pretnjama i ucenama, bez obzira na cenu koju ću morati lično da platim zbog toga.

Apelujem na sve da sačuvaju obraz i narodu Srbije počnu da saopštavaju istinu.

I razumem da Željko Mitrović i druge kolege iz medija osećaju strah, strah za svoj posao, strah za svoju porodicu i svoju budućnost.

Neka prvi baci kamen onaj koji ne bi iskoristio svoj položaj da spase sina iz zatvora i izbriše grižu savesti zbog jedne noći u hotelu. Svaki čovek ima nešto što bi želeo da zaštiti, što mu je duboko u srcu i važno u životu, i teško je i bolno to rizikovati. Ali krajnje je neljudski da se na taj način vlada i vrši pritisak da bi se ostvarili lični ciljevi.

Istorija je pokazala da kad god se stvarao pritisak, on se u jednom trenutku oslobađao i taj proces nije mogao da stane. Danas je došao taj dan, pitanje je samo koliko se i šta za to žrtvuje.

Taj odgovor zavisi od svakoga od nas koji se danas bavimo medijima u Srbiji.

Drage kolege iz svih medija, pozivam vas da se oslobodimo straha jer samo tako možemo da budemo novinari. Tamo gde prestaje strah, počinje istina.

Aleksandar Rodić
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Cenzura

Post od Bibliotekar »

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju