Ko će kome...

Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Ko će kome...

Post od Bibliotekar »

Boris Tadić napustio DS zbog „neslaganja sa pravcem kojim ide stranka pod vođstvom Dragana Đilasa”
Boris Tadić, bivši predsednik Srbije i počasni predsednik DS-a napustio je stranku koju je vodio od februara 2004. do novembra 2012. godine.

Tadić je odlučio da napusti DS zbog neslaganja sa, kako kaže, pravcem kojim ide stranka pod vođstvom Dragana Đilasa.

Slika

Boris Tadić i Dragan Đilas u vreme idilom neprikosnovene demokratske vlasti posredovanoga zajedništva

Boris Tadić na nedavnoj maratonskoj sednici GO DS-a nije dobio podršku jer je većina članova stala je uz Dragana Đilasa. Tadić je tada rekao da nije zadovoljan odlukom stranke.

Podsetimo da su tada Đilasa, između ostalih, podržali Bojan Pajtić, Dragoljub Mićunović, Vida Ognjenović, Nataša Vučković, Dragan Šutanovac, dok su Tadićev predlog podržali Miki Rakić, Slobodan Homen, Snežana Malović i druge demokrate koji su bili na funkcijama za vreme predsedničkog mandata Borisa Tadića.

Tada je predsednik Političkog saveta Demokratske stranke Dragoljub Mićunović pozvao sve članove DS-a, a ne samo Glavnog odbora, da ostanu jedinstveni. Mićunović je ranije rekao i da Demokratska stranka nije „ni Draganova, ni Borisova”.

Boris Tadić je, međutim, ubrzo odbio poziv Dragana Đilasa da pomogne kampanju DS-a za beogradske izbore kada su u medijima i počele da se pojavljuju spekulacije da će Tadić na izbore ići sa svojom listom. Tadić je rekao da ne može da prihvati da aktuelno rukovodstvo DS ide na izbore sa negativnim nasleđem te stranke, koja po njemu simbolizuje Zoran Živković zbog brojnih afera koje su pratile rad nekadašnjeg premijera.

„Zbog toga nisam prihvatio mesto u Izbornom štabu DS i napustio sam stranku”, rekao je Tadić na konferenciji za novinare.
O svom budućem političkom angažovanju obavestiću javnost uskoro, rekao je bivši predsednik DS-a i Srbije.

Ova odluka, kazao je, nije protiv članova DS-a. Ona je zbog njih.

- Ubeđen sam da je Srbiji potrebna nova Demokratska stranka koja će obezbediti trajni mir na prostoru Zapadnog Balkana - kazao je Tadić.Obrazlažući odluku, on je naveo uverenje da je DS gubila na popularnosti dobrim delom zbog afera iz vremena Zorana Živkovića.

- Poznata je sintagma o žutim lopovima, o čemu nikakvog udela nisam imao, ali sam plaćao političku cenu. Danas vidim da DS, njeno novo rukovodstvo želi na ove izbore sa tim ljudima, koji su nas vodili ka izbornom cenzusu - kazao je Tadić.
On je istakao da nije formirao demokratski front niti bilo kakvu političku insitituciju sličnog revolucionarnog imena.

- Mnogi od aktera koji su pominjani u vesti sa kojima je trebalo da formiram taj front, nisam video mesecima, gotovo godinu i po dana. To je sva istina - naveo je Tadić.

Pre dva dana se pojavila informacija da će na martovskim izborima počasni predsednik DS i nekadašnji predsednik Srbije Boris Tadić predvoditi široki demokratski pokret čiji naziv bi, bar kada je reč o izbornoj listi, trebalo da bude “Demokratski front”.

Međutim, ljudi bliski predsedniku DS Draganu Đilasu tvrde da je ovaj naziv liste njihov.

U Demokratskom frontu trebalo bi da se nađu stranke LSV Nenada Čanka, URS Mlađana Dinkića i ZZS Dušana Petrovića.

(RTS)
A bilo nam je lepo... Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko će kome...

Post od branko »

Odustao?
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Ko će kome...

Post od Upravnik »

Slika
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Ko će kome...

Post od Bibliotekar »

Posle 24 godine u DS...

Slika

X_X
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Ko će kome...

Post od aleksey »

 
Odustao?...
Ma jok. Samo nastavio po starom: "Il' po mome, il' nikako"
Ubeđen sam da je Srbiji potrebna nova Demokratska stranka koja će...
Nagradno pitanje: Ko će biti PreCednik te stranke?

P.S. Za nagradu konkurišu samo odgovori lica do 4 (četiri) godine starosti, jer je za starije pitanje isuviše lako.
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Ko će kome...

Post od Upravnik »

Bibliotekar, šokiran, napisao:Posle 24 godine u DS...
Čudno ti je da neko može da provede tolike godine u jednoj stranci? B-)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Ko će kome...

Post od tanja »

Treba znati kad je vreme da se kopačke okače o klin... :-B
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko će kome...

Post od branko »

Mrkonjić uz Ružića u napadu na vlast

Funkcioneri SPS Milutin Mrkonjić i Dejan Radenković dali su otvorenu i javnu podršku stranačkom kolegi Branku Ružiću za njegov opozicioni nastup.

- Bravo, Bane, hrabar si! Punu podršku ti dajem u naporima da napravimo pošteno društvo kome teže socijalisti - komentar je koji je na svom Tviter nalogu napisao Mrkonjić.

Ubrzo potom pridružio se Radenković koji je podržao Mrkonjićev stav, a tako i Ružića. Otvoreni nastup socijalista i podrška usledili su posle Ružićeve kritike smene načelnika policije i stava da ne veruje da postoji bilo kakva zavera protiv lidera naprednjaka.

Izvor „Blica“ navodi da je utisak u stranci da Dačić više vodi računa o odnosu sa SNS nego šta time praktično stranka dobija ili gubi. Lideru se sve glasnije zamera i odnos prema stranačkim kolegama.

- Najnezadovoljniji je Žarko Obradović koji osim poslaničkog mesta nije ništa dobio. Više beneficija stranačkih od njega ima i Dijana Vukomanović - kaže izvor „Blica“ iz Skupštine.

U SPS za „Blic“ kažu da jačinu Branka Ružića u SPS “ne treba podcenjivati nijednog trenutka”.

- On nikada direktno nije nastupao protiv Dačića. Međutim, ima svoje ljude na terenu. Ako se stvari budu ovako nastavile i Dačić potcenjivao stranku u odnosu na vlast, Ružić može da zaigra upravo na tu kartu - kaže „Blicov“ sagovornik.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko će kome...

Post od branko »

BORBA U SNS ZA FUNKCIJE I MOĆ

Nikolićev sin hteo da izbaci Vučićeve ljude


Umesto da, kao što je planirano, raspusti loše opštinske odbore, Radomir Nikolić je pokušao da isključi iz stranke funkcionere bliske Aleksandru Vučiću.

- Na sednici Izvršnog odbora SNS u ponedeljak u 18 sati trebalo je da se raspravlja o raspuštanju dvadesetak lokalnih odbora koji imaju loše rezultate, međutim, predsednik IO Radomir Nikolić je to potpuno zaobišao jer se mahom radi o ljudima bliskim njegovom ocu Tomislavu.

S druge strane, od 200 ljudi iz stranke koji su imali duple plaćene funkcije, na sednici IO na meti su se našla dvojica koji važe za kadar Aleksandra Vučića - to su Saša Mirković, poslanik i predsednik Skupštine grada Zaječara, i Ljubivoje Slavković, zamenik gradonačelnika Niša i član Skupštine Privrednog društva “Jugoistok”. Pritom, bar petnaestak ljudi u stranci nije podnelo ostavku na neku od funkcija, ali njih Nikolić nije ni spomenuo, iako su neki puno plaćeniji od ove dvojice - kaže izvor “Blica” iz vrha SNS.

- Neko očigledno nije dobro pročitao Statut SNS, jer člana Glavnog odbora ne mogu odstraniti dekretom na IO. O tome će odlučivati Skupština i Glavni odbor SNS i nadam se da ću tamo imati priliku da kažem ono što nisam mogao na sednici IO, gde me nisu ni pozvali. Još 8. septembra sam ponudio ostavku odbornicima u Zaječaru i jednoglasno su je odbili, čak i oni iz opozicije - kaže Mirković za “Blic”, navodeći da su njegova primanja na obe funkcije 60.000 dinara mesečno.

Mirković je odbio da komentariše naša saznanja o pozadini “isključenja”, uz napomenu da će “o unutarstranačkim stvarima pričati na Glavnom odboru”. Slavković, s druge strane, ne znajući da zapravo nije ni isključen, kaže da će “ići i na sud ako treba, jer je odluka IO nerazumna i nezakonita”.

- Uvek sam poštovao zakon, a zašto je ovo sprovedeno baš na meni, ne znam, osim da verujem da se ne ceni drugačije mišljenje, jer sam uvek kritikovao nešto što ne smatram da je dobro. Neću podneti ostavku na mesto zamenika gradonačelnika, ali očekujem da budem razrešen. Članstvo u skupštini “Jugoistoka” nije funkcija, jer je reč o zavisnom društvu, po tumačenju Zakonodavnog odbora Skupštine Srbije i mišljenju Agencije za borbu protiv korupcije - rekao je Slavković.

Radomir Nikolić nije odgovarao na pozive “Blica”.

Oni su pošteđeni sankcija

Da postoji još duplih funkcionera, koji se nisu našli na Nikolićevom udaru, evidentno je i u samom niškom odboru SNS, gde više funkcija imaju Bratimir Vasiljević i Adriana Anastasov. Odgovor nismo dobili ni od Bogdana Labana da li se odrekao funkcije poslanika u Skupštini APV ili mesta direktora JP “Elektrovojvodina”.
Radomir Nikolić je juče izjavio u medijima da su Mirković i Slavković isključeni iz SNS. Međutim, ispostavilo se da oni nisu isključeni, niti takvu odluku mogu da donesu IO i Nikolić, koji samo daju predlog.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko će kome...

Post od branko »

SAŠA MIRKOVIĆ IZ SNS TRAŽI ČISTKU U STRANCI I OPTUŽUJE

Nikolići štite ljude s duplim funkcijama


Imam dokaze da skoro stotinu ljudi u SNS nije podnelo ostavke na duple plaćene funkcije, tvrdi naprednjak Saša Mirković za „Blic“.

Mirković, narodni poslanik i predsednik Skupštine grada Zaječara, optužuje predsednika Izvršnog odbora SNS Radomira Nikolića da je ove podatke sakrio od stranke, jer je reč o ljudima koje kontrolišu on i njegov otac Tomislav Nikolić.

Radomir Nikolić je, podsetimo, pre mesec dana saopštio da odluku stranke da niko ne može imati dve plaćene funkcije jedino nisu ispunili Mirković, koji inače ne prima nadoknadu u Zaječaru, i zamenik gradonačelnika Niša Ljubiša Slavković.

Kovačević nam je juče kratko poručio da ne želi bilo šta da komentariše, dok Nikolić nije odgovarao na naše pozive.

- Iako je naš lider Aleksandar Vučić bio decidan da svi moraju podneti ostavke, u čemu smo ga i poslušali, stotinak ljudi Tomislava i Radomira Nikolića to nisu uradili, a Radomir je to, koristeći funkciju u IO, prikrio od stranke - kaže Saša Mirković.

Funkcioneri SNS-a juče mahom nisu bili raspoloženi da zvanično govore o ovoj temi, uz objašnjenje da je reč “o unutarstranačkim stvarima”, dok Mirković najavljuje da će na prvoj narednoj sednici Glavnog odbora stranke „postaviti pitanje“ o obojici Nikolića.

- Sve ću reći na sednici GO, a istina će pobediti - tvrdi Mirković

Sukob nije od juče

- Radomir Nikolić se okomio na mene zato što sam ranije govorio da u stranci ima vrednijih ljudi koji bi mogli da obavljaju posao predsednika IO i da su njegovi rezultati jedino što je predsednikov sin. U stranku sam ušao sa svojom grupom građana na poziv Vučića, a Tomislav Nikolić nije nikada ispoštovao ništa - kaže Mirković.
Međutim, da je Nikolić “zaboravio” da ih ima još mnogo najbolje ilustruje i primer njegovog najbližeg saradnika u Kragujevcu Gorana Kovačevića, koji je zadržao tri funkcije za koje dobija platu.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko će kome...

Post od branko »

SKANDALOZNE IZJAVE PREDSEDNIKA SRBIJE O SNS, TAJKUNIMA, PORODICI I MEDIJIMA

Vučić i Nikolić pred konačnim obračunom


Izjavom da nije trebalo hapsiti tajkune, već ih iskoristiti, Tomislav Nikolić se svrstao na sasvim suprotnu stranu od politike Aleksandra Vučića i Vlade Srbije.

Bilans neslaganja Nikolića i Vučića je poduži, od Briselskog sporazuma do sastava aktuelne vlade. Aktuelni predsednik Srbije sada je dodatno zaoštrio situaciju. U emisiji RTS-a, koju je gledalo više od 1,2 miliona ljudi, osetio je potrebu da se požali i na SNS.

- SNS me ne brani od napada i medijske kampanje, a ja sam ih osnovao. Svako na vlasti ima stranku da ga brani osim mene - rekao je Nikolić.

Za Vučića je kazao da su različiti ljudi, da drugačije rade i reaguju, branio je Fondaciju „Dragica Nikolić“ i sinove koji su sagradili nelegalne vikendice, kritikovao medije.

- Kada su u pitanju tajkuni, izgleda da je Nikolić inspirisan Putinom, ali ne treba zaboraviti da su i u Rusiji neki od njih morali da budu uhapšeni. Ne bih se složio s tim da SNS treba da ga brani jer je on izašao iz stranke - kaže analitičar Dragomir Anđelković.

Slika

Kako dodaje, Nikolić kao direktno izabrani predsednik ima pravo da se u nekim stvarima ne slaže sa Vladom i Vučićem.

U SNS-u juče gotovo da nije bilo moguće pronaći sagovornika na ovu temu. Osmoro ljudi iz vrha stranke, kao po komandi, izbegavalo je pozive i poruke. Pristao je da govori samo potpredsednik Igor Mirović.

- Osim usiljenih pokušaja da se stvori jaz i neka vrsta fronta između predsednika i premijera, ne postoji nikakav sukob. Složio bih se s tim da ga stranka ne brani dovoljno i da bi trebalo sa više žara da reagujemo kada ga često i potpuno lažno optužuju za razne stvari. U SNS-u postoje različita mišljenja, ali ona ne znače i sukob - priča Mirović.

Ako bi se posmatrale Nikolićeve pojedinačne izjave, kaže Bojan Klačar iz Cesida, mogao bi da se stekne utisak da postoji sukob između njega i Vučića.

- Ipak, čini mi se da je u pitanju to da Nikolić zapravo pozicionira sebe i svoju politiku, koja je možda nešto drugačija od Vlade Srbije. Međutim, to što on govori, prija uhu velikog broja ljudi u SNS - objašnjava Klačar.

Govoreći o tajkunima, kaže on, Nikolić je možda želeo da ukaže na ekonomski patriotizam, a Bogoljuba Karića u ovom smislu nije pominjao prvi put.

Stalna neslaganja

Vučić i Vlada izradili plan za dijalog sa Prištinom, a Nikolić govorio o autonomiji Kosova i izašao sa “kontraplanom”.
Nikolić zahtevao da se u Rezoluciju o KiM ubaci rečenica o prekidu pregovora s Prištinom, Vlada Srbije to odbacila.
Oliver Antić, Nikolićev savetnik, dovodio je u vezu Fratinija i Stros-Kana, Vučićeve savetnike, s nestankom kiparskih para.
Dok je trajao sastanak Vučića sa hrvatskim premijerom Zoranom Milanovićem, Nikolić pred novinarima kritikovao Hrvatsku i Milanovića.
Posle majskih poplava Nikolić je napao Vladu Srbije zato što se obnova ne sprovodi brže i efikasnije.
Dana kada je Vučić odlazio u Berlin, Nikolić se sastao sa predsednikom Belorusije Lukašenkom.
Nikolić je letovao u Turskoj ove godine, u vreme kad je Vučić govorio da zbog poplava neće na odmor.
U Vučićevoj vladi nije bilo mesta za Nikolićeve ljude, među kojima je i otac Nikolićeve snaje Milan Bačević.

Kako je predsednik govorio

SNS me ne brani od napada i medijske kampanje, a ja sam ih osnovao. Svako na vlasti ima stranku da ga brani osim mene.
Napadaju me mediji - neki koji rade za strane interese, neki koji su u dugovima i stalno se preregistruju.
Nije trebalo hapsiti tajkune, već ih iskoristiti da pomognu Srbiji. Karić je politički progonjen.
Fondacija “Dragica Nikolić” je moj dug prema Dragici i sinovima, i prema Srbiji, zbog koje 20 godina živim dobro.
Ja sam Šumadinac i poštujem kumstvo iznad svega, ne može Šešelj toliko da vređa koliko ja mogu da podnesem.
Ono što mi je Johanes Han rekao podrazumeva da bismo morali da priznamo Kosovo zbog EU.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko će kome...

Post od branko »

Savetnica predsednika odgovara Zorani Mihajlović

Savetnica predsednika Srbije Tomislava Nikolića, Stanislava Pak izjavila je večeras da bi neko trebalo da kaže ministarski Zorani Mihajlović da je kampanja tabloida protiv predsednika, u kojoj učestvuje, bazirana na najperfidnijim lažima i besmislenim konstrukcijama.

U pisanoj izjavi za medije Pak je reagovala na izjavu ministarke građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture jednom nedeljniku, konkretno na njene reči da bi ”volela da vidi više energije u predsedniku Srbije”.

“Povodom intervjua koji je objavljen u jednom nedeljniku i u kome je gospođa ministarka Mihajlović ponovo pokazala nedostatak osnovnog vaspitanja usudivši se da po ko zna koji put negativno ocenjuje rad predsednika Srbije, podsećam na onu narodnu, da kad lošem čoveku daš vlast koju nije zaslužio ili osvojio, on prvo ubija oca", navela je Pak.

Ona smatra da je konstatacija ministarke Mihajlović da bi volela da je predsednik energičniji izraz nedostatka ljudske i profesionalne širine.

"Štaviše, činjenica da uzdiže sebe još više učvršćuju takav stav. Nisam pročitala makar jednu rečenicu u kojoj bi predsednik javno ocenjivao i po imenu kritikovao rad ministara. Posebno ne ministara iz stranke koju je osnovao i doveo do pobede - neke članove na ministarske funkcije", ukazala je savetnica predsednika.

Takođe, kako je dodala, kritikovati čoveka koji ti je dao šansu, to nije spojivo sa srpskim moralom.

"Šta je stvarni motiv gospođe Mihajlović da se pridruži orkestriranoj kampanji protiv predsednika? Dirigent je dao znak?", zapitala je Pak i napomenula da to, da li je neko energičan ili ne, i da li radi na ovakav ili onakav način, nije toliko važno, koliko su važni konkretni rezultati.

Ukoliko se rezultati mere brojem dolazaka na posao u pola osam i čestim nastupima u medijima, onda su neki od ministara premašili predsednika, navela je Pak.

"Ali predsednik nije biran na direktnim izborima da se hvali tuđim uspesima, brojem provedenih sati u kancelariji u bezbrojnim javnim istupima. On je izabran zato što je predstavio svoj politički program, a rezultate će oceniti građani. Štaviše ti rezultati su konkretni i brojni", ističe Pak.

O njima, kako je dodala, dovoljno govori broj susreta sa stranim zvaničnicima, evidentna promena ugleda Srbije u svetu, broj potpisanih sporazuma i međudržavnih ugovora, aktivna uloga u promociji mira i stabilnosti u regionu, aktivno učešće u rešavanju problema na KiM, da ne govorimo o nemerljivom doprinosu da ne uspe pokušaj revizije istorije vezane za odgovornost i ulogu Srbije u otpočinjanju Prvog svetskog rata.

Tokom katastrofalnih poplava, zahvaljujući njegovom ugledu i zalaganju, svetska zajednica je nepodeljeno priskočila u pomoć, a predsednik se lično uključio u otklanjanje posledica i obnovu poplavljenih objekata, podsetila je Pak.

Predsednik Nikolić je učestvovao u brojnim kulturnim i istorijskim manifestacijama sa ciljem očuvanja srpske tradicije i nasleđa. Istovremeno, predsednik ni u jednom trenutku nije izašao izvan okvira Ustava Srbije, što su činili gotovo svi njegovi prethodnici, koji su apsolutistički upravljali državom sa Andrićevog venca, navela je Pak i dodala da radno vreme predsednika traje čitav dan i vikendom i praznicima.

Što se tiče izjave Mihailovićeve da Nikolić treba da podržava vladu, ona je zapitala "zar nije predsednik najzaslužniji što je Srbija došla u poziciju da formira ovakvu vladu?".

"Predsednik je potpuno stao uz Vladu i rekao da se neće kriti i da će otići zajedno sa njom ako bude neuspešna. To ne znači da on treba da govori isključivo pohvalno, a posebno o bivšoj ministarki energetike iza koje nije ostalo ništa vredno pamćenja, osim ako njena svakodnevna promocija u medijima nije nadomestila neznanje u oblasti koju je trebalo da vodi. Ili u oblasti koju sada vodi", navodi se u izjavi Pak.

Postoje evidentni propusti pojedinaca, u kojima čini se univerzalna ministarka prednjači, i na njih neko treba dobronamerno, bez prisustva javnosti da ukaže. Ako bi Predsednik hvalio sve što se događa u zemlji građani bi posumnjali u njegovu iskrenost, navela je njegova savetnica.

Pak je zapitala da li "ministarka misli da je cenzor koji će zabraniti predsedniku da govori građanima ono što misli?"

Ona smatra da nije moralan Mihajlovićkin, kako je navela, pokušaj da preko pojedinih tabloida plasira priču o postojanju sukoba između predsednika i vlade.

"To je čista medijska manipulacija koja nikome, čak ni njoj, ne ide u korist. U Srbiji predsednik Srbije i predsednik Vlade rade u korist Srbije u dogovoru, u skladu sa ustavnim ovlašćenjima. Neko treba da kaže gospođi ministarki da je kampanja tabloida protiv predsednika, u kojoj učestvuje, bazirana na najperfidnijim lažima i besmislenim konstrukcijama, da traje kontinuirano osam meseci i samo je početak udara na državu, udara čiji je krajnji cilj rušenje premijera i preuzimanje najveće stranke. Predsednik se, nadam se, tek sada neće povući pred hajkačima", naglasila je Pak.

Što se tiče predsednikove komunikacije, ona se možda nekim ministrima ne dopada, ali predsednik Srbije će nastaviti da zastupa interese Srbije u svakom smislu na nenametljiv i konzistentan način, za šta je i izabran od strane građana Srbije, poručila je njegova savetnica.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko će kome...

Post od branko »

Oliver Antić: Zorana Mihajlović kriva za kvar na avionu Vlade

Savetnik predsednika Srbije Oliver Antić optužio je potpredsednicu Vlade Srbije Zoranu Mihajlović da je kriva za kvar na avionu Vlade, zbog kojeg je otkazana poseta Vatikanu i odbacio tvrdnje da je za povratak u Beograd odgovoran kopilot koji je prosuo kafu u pilotskoj kabini.

"Predsednikov život je bio ugrožen jer nadležno ministarstvo (za građevinarstvo, saobraćaj i infrastrukturu) - ministarstvo koje vodi Zorana Mihajlović, nije poštovalo procedure i reagovalo na propuste na koje joj je bilo ukazano", rekao je Antić u intervjuu za list "Danas" od srede.

Antić je rekao da je prilikom kontrole američke Federalne agencije za kontrolu saobraćaja, koja je došla da obavi kontrolu avioprevoznika u Srbiji koji žele da lete u SAD, utvrđeno da Direktorat za civilno vazduhoplovstvo nema kontrolora za vladine letelice "lir džet" i "falkon", i da su naložii da se to ispravi, ali da to nije urađeno.

"To je u nadležnosti ministarke saobraćaja Zorane Mihajlović, da uvede te kontrolore... Bilo bi dobro da se ona malo pozabavi svojim poslom", rekao je Antić.

Prema dokumentaciji koja ja objavljena, u avionu "falkon" kojim je predsednik Srbije Tomislav Nikolić putovao u Vatikan, slučajno je aktiviran prekidač za slučaj nužde nakon što je prosuta kafa po kontrolnoj tabli. Prema tom izveštaju, pri poniranju do kojeg je usledilo ugasio se i motor broj tri, koji je ponovo aktiviran nekoliko minuta kasnije.

"Nesumnjivo da je došlo do kvara motora, sve je to utvrđeno sada, da je avion izgubio visinu, i tako redom... Uzročna veza između kafe i prestanka rada motora je potpuno izmišljena i nema nikakve veze. Isticati neku kafu, a prestao je da radi motor, to je neozbiljno", rekao je Antić.

On je dodao da je činjenica da je motor prestao da radi dokaz da ne postoji ozbiljno održavanje motora i odbacio tvrdnje da su putnici u avionu u javnosti preuveličali ozbiljnost tog incidenta.

Govoreći o javnom sukobu Zorane Mihajlović i savetnice predsednika za medije Stanislave Pak, Antić je podržao stav da ministarka vodi hajku protiv kabineta predsednika.

"Stanislava Pak je to utvrdila na činjeničnom nivou, ako to vama nije jasno, onda u redu", rekao je Antić.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko će kome...

Post od branko »

Velimir Ilić: Nemam više šta da pričam sa Vučićem

*Zašto kum Nebojše Stefanovića Dmitar Đurović, iako je bivši direktor, još sedi u Koridorima i mesecima pegla račune? *Ko je, bre, taj Andreja Vučić da se direktno meša u rad Nove Srbije, koja postoji 20 godina? *Srbija je u demokratiji nazadovala, izgubila je potpuno institucije i ima jednu ekipu koja sve rešava
“Nemam više šta da tražim u koaliciji sa Srpskom naprednom strankom. Ništa im ne dugujem, a nemam više o čemu da pričam ni sa Aleksandrom Vučićem. Mi smo imali dogovor, a on ga je prekršio.

Imali smo dogovor da ću ja voditi Koridore Srbije i da ću tu funkciju da preuzmem sedam dana nakon formiranja Vlade Srbije. Od tada je prošlo sedam meseci i od tada stalno izbegavaju da me puste da uđem u Koridore. A sve zato da ne vidim kakve se tamo malverzacije događaju, što je pokazao i izveštaj radne grupe koji je formirala Zorana Mihajlović, a koji se drži daleko od javnosti”, kaže za Danas Velimir Ilić, lider Nove Srbije, i dodaje da će Nova Srbija tek odlučiti kog kandidata će podržati na predsedničkim izborima.

*Da li svi u Novoj Srbiji misle kao Vi?

- Ima u stranci I drugačijih mišljenja, ali ko hoće da ide kod naprednjaka neka izvoli. Ja sam čovek koji ceni reč i ona je za mene svetinja. Kada meni neko nešto obeća to je zakon. Bio sam vrlo korektan. Sedam meseci sam ćutao, dok su svi sa mnom mazali i ribali pod.

*Mislite li da većina neće, zarad opstanka u vlasti, da napusti Novu Srbiju?

- Posle predsedništva stranke prebrojaćemo se i videti ko ostaje deo vlasti, a ko će ubuduće biti opozicija. Ja lično, prema naprednjacima nemam nikakvu obavezu. Imam samo obavezu prema građanima Srbije i obavezu da zaustavim propadanje Srbije. Red je da prestanemo da se foliramo i da više ne pričamo bajke , već da se uradi nešto konkretno .

*Dubravka Filipovska je već napustila NS. To znači da ostajete i bez poslaničkog kluba?

- Napravićemo mi poslanički klub, a što se tiče Dubravke, ona je jednom nogom bila u NS, a drugom u SNS. Cinculirala je naprednjacima. Ja hoću čistu situaciju u stranci. Prebrojaćemo se da vidimo koliko nas ima, ali neka to budu ljudi koji su isključivo za NS.

*I Dragan Jovanović - još jedan vaš potpredsednik - čudi se promeni vaše retorike I promeni politike stranke?

- On je izgleda zaboravio da smo mi nedavno imali Glavni odbor na kome smo doneli odluku da, ako SNS ne reši pitanje obećanja Novoj Srbiji , da mi nećemo više biti deo koalicione vlasti. Mi nismo u vladi, jer nismo dobili ništa, i to je to. To je bio naš oročeni zaključak. Mimo roka koji smo dali čekao sam još mesec dana da bi nedavno Nebojša Stefanović poručio Dubravki Filipovskoj da od nas traži da pomerimo rok za ispunjenje obećanja koja su dali. Šta Stefanović ima sa Vučićevim obećanjem da ću biti direktor Koridora? I zašto njegov kum Dmitar Đurović, iako je bivši direktor, još sedi u Koridorima i mesecima pegla račune? Što se plaše da dođe novi direktor, ako je sve u redu?

*Šta su vam tačno obećali?

- Vučić mi je obećao da ću preuzeti koridore i zato nisam postao poslanik. Rok je bio sedam dana nakon formiranja Vlade Srbije, a od tada je prošlo sedam meseci. Neprekidno produžavaju rok, za deset dana, pa za petnaest i tako dalje.

*Da li je izigrano obećanje oko mesta u Koridorima bilo presudno ili je nešto drugo bio razlog da okrenete leđa naprednjacima?

- Kap koja je prelila čašu bilo je neobično oštećenje na mom automobilu zbog koga umalo nismo stradali. Automobil već dvadeset dana stoji u MUP-u, a MUP neće da mi napravi zapisnik. Navodno, inspektor je otišao na odmor, a Mašinski fakultet im je skup da mu ustupe veštačenje. Ne tražim ništa drugo nego da naprave zapisnik i da mi vrate kola, jer hoću da ih dam u Škodu na ekspertizu. U Škodi mi je već rečeno da se u istoriji te fabrike nije dogodio takav kvar prirodnim putem, kakav je bio na mom automobilu.

*Šta se zapravo dogodilo i sumnjate li da je neko namerno izazvao taj kvar?

- Nesreća se dogodila uoči Nove godine. Presečena je viljuška na kolima i otpao je točak u vožnji. U kolima je bilo dete i to neću nikome da oprostim. A pre nesreće, pauk mi je digao kola ispred Spensa u Novom Sadu i tamo su ih držali četiri sata. Nakon toga dogodila se nesreća. Nisam ja pas da mogu da rade sa mnom šta hoće.

*Očekujete li posledice zbog onoga što tvrdite?

- Nisam ja ništa izjavio što nije tačno, a što se tiče moje dalje diskreditacije, oni su već toliko toga loše o meni rekli i toliko me puta diskreditovali da mogu svemu da se nadam. Red je sada da se i o njima nešto kaže.

*A šta na primer?

- Treba javnosti reći kako su dodeljivani poslovi na obilaznici oko Beograda, kako je mogao da se sklapa ugovor o nečemu što nije u prostornom planu Srbije, kako je dodeljen posao Obrenovac - Surčin, da li je bio tender među kineskim kompanijama, a tendera nije bilo, iako je bilo ponuđača koji su bili jeftiniji. Ima mnogo toga da se kaže, ali biće vremena. Možda ću izveštaj o Koridorima da dostavim javnosti, pa neka narod vidi šta se tamo sve radi. Srbija je mala i svi znaju ko šta radi. Neki ljudi su toliko odlepršali, da su već pomislili da su na nebu. Još malo pa će postati sveci.

*Pet godina ste ipak beskompromisno podržavali odluke vladajuće koalicije?

- Bili smo im najverniji i najodaniji, a oni su to zloupotrebili, radeći na našem potpunom uništavanju. Mi to nećemo više da dozvolimo i članstvo NS neće više da čuje za takav vid saradnje sa naprednjacima, ali ni za nastavak ponižavanja. Na proslavi njihove godišnjice jedina stranku koju nisu pozdravili bila je Nova Srbija. Na otvaranju auto-puta samo nas nisu pozvali, a zvali su sve druge stranke i poslanike. Nisu pozvali ni mene koji sam to stvorio i radio. Sve vreme rade na tome kako da nas omalovaže i unište. Ja nisam podguzna muva nikad bio, niti ću to biti. Možda me ubiju, ali ja ostajem svoj na svome.

*Ko je radio na uništenju Nove Srbije?

- Eto, Andrej Vučić je napravio neku ekipu čistača koji presreću ljude iz NS, idu u kuće, zastrašuju, prete, prevode ih u SNS. Prevode i predsednike gradskih odbora. Traže da smene Velju Ilića, pa će dobiti te i te funkcije. To se događalo u Kraljevu, pre svega u Vojvodini. Dolaze mi ljudi i kažu da su se Andrejem dogovorili. Ko je bre taj Andreja da se direktno meša u rad Nove Srbije koja postoji 20 godina? Neću to više da tolerišem. Ne može taj Andrej Vučić da radi šta hoće, jer Nova Srbija ima svoje rukovodstvo i svoju politiku .

*Kao da ste se pokajali što se sa naprednjacima bili u koaliciji do sada?

- Ispravićemo tu grešku brzo. Verujem da ćemo vratiti naše glasače. Kada smo krenuli sa naprednjacima verovao sam Tomi Nikoliću, ali je i on doživeo teške trenutke. Imaćete narednih nedelja puno šta da vidite. Biće vrlo interesantno.

*Nezadovoljni ste sada, a bili ste ministar za vanredne situacije u naprednjačkoj vladi?

- Tačno. Dali su mi da vodim resor za vanredne situacije, sa vezanim rukama, jer je sve zavisilo od Marka Blagojevića, kod koga su bile pare i koji je o svemu odlučivao. A ja sam bio dežurni za pljuvanje, psovanje i podsmevanje.

*Mislite li da će naprednjaci izigrati i Nikolića što se tiče potpredsedničkih izbora?

- Oni od prijatelja prave neprijatelje. Okupili su sve ono što nije valjalo ni kod Slobe, ni kod Đinđića, Dinkića, Koštunice... Sve se sabralo u gomilu i Vesić i Beba Popović i Siniša Mali i Trivanka i Dinkićev ceo kabinet. Tu je i Cane Subotić. Sve je u jednom košu. Kritikuju DOS, a uzeli su sve njihove ljude.

*A koga će Nova Srbija da podrži na predsedničkim izborima, možda Čačanina Vuka Jeremića?

- Nismo još o tome odlučivali. O tome će odlučivati organi stranke, ali mi ostajemo svoj na svome.

*Delite li ipak mišljenje premijera da je Srbija, bez obzira na neke greške, na dobrom putu I da nam nikad nije bilo bolje ?

- Srbija je u demokratiji nazadovala. Izgubila je potpuno institucije, Srbija ima jednu ekipu koja sve rešava. Srbija je potpuno centralizovana i što se tiče odlučivanja i investicija i svega drugog. Eto, ja pitam ko je odlučio da je Srbiji neophodna pruga Beograd - Budimpešta? Koja institucija i koja studija je pokazala da je to opravdano? Ko sklapa ugovore, ko odlučuje da mi treba da budemo svinjac Evropske unije i da gajimo 4 miliona svinja u Srbiji? Odlučuju jedni te isti ljudi i to nema ni u banana državama.

Filipovski napustila NS
Dubravka Filipovski izjavila je za Danas da je napustila NS zbog neslaganja sa politikom Velimira Ilića. Kaže da u toj stranci ne vidi mogućnost za ostvarenje političkih ciljeva za koje se godinama borila. Ona nije želele da odgovori na pitanje da li prelazi u SNS.

Jovanović iznenađen
Dragan Jovanović, potpredsednik NS, kaže za danas da je iznenađen Ilićevim stavovima. "Mi imamo jasnu odluku stranačkih organa da podržavamo vladu Srbije. Takva odluka je na snazi i zato ću ja pod hitno tražiti od stranačkih organa da se izjasne da li se to nešto promenilo", kaže Jovanović za Danas ne želeći da direktno odgovori na pitanje da li će tražiti i smenu Velimira Ilića.

Zbog Ilićevog nastupa oboren sajt RTV Šabac
Radio-televizija Šabac navodi u saopštenju da je u noći između utorka i srede oboren sajt ove regionalne medijske kuće. "Zanimljivo je da se to dogodilo nakon emisije "Intervju" u kojoj je gostovao predsednik Nove Srbije Velimir Ilić, u kojoj je izneo dosta primedbi na račun vladajuće koalicije, kojoj i sam pripada. Emisija je izazvala veliku interesovanje gledalaca ali i korisnika društvenih mreža (za par sati Intervju je pogledalo preko 17500 gledalaca na našem Jutrjub kanalu). Tražimo da napadi na naš sajt http://www.tvsabac.co.rs što pre prestanu i da se omogući normalno informisanje građana koji posećuju naš sajt i naš Jutrjub kanal. Najoštrije osuđujemo ovaj čin koji guši slobodu medija i pravo građana na informisanje", navodi se u saopštenju RTV Šabac i dodaje da su o tome izvestili medije i novinarska udruženja, kao i misiju OEBS-a u Srbiji.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko će kome...

Post od branko »

Nikolić pobesneo zbog istrage u fondaciji njegove supruge

I dalje aktuelni predsednik Srbije Tomislav Nikolić je bukvalno pobesneo kada je saznao da su dva inspektora iznenada pre 10 dana ušla u Fondaciju "Dragica Nikolić" i počeli da češljaju papire.

Kako je češljanje policajaca počelo u prošli petak, svoju ljutnju je Tomislav Nikolić demonstrirao nepojavljivanjem u prostorijama SNS na proslavi pobede Aleksandra Vučića u prvom krugu. Svoj izostanak je pravdao "iznenadnom kijavicom". Ipak, pravu buru je izazvalo objavljivanje informacije o poseti dva inspektora Fondaciji.

- Tog dana je bio besan kao ris. Zvao je sve viđenije ljude u Vladi. Tražio je da se što pre i hitnije demantuju informacije objavljene u "Blicu". Pozivao se na navodni dogovor od pre izbora da ako se mirno povuče iz trke neće niko ispitivati poslove fondacije njegove supruge koji su javnosti sumnjivi već godinama. Čak je pretio i njegovim oglašavanjem o "prljavom vešu" u Vladi - kaže naš dobro obavešten izvor.

Kako smo već pisali, dva inspektora su po prijavi izvođača radova za poslove koje finansira fondacija došli da obave predistražni postupak. Tamo su zatekli dve radnice, koje su vidno iznenađene morale da tražene papire daju na uvid.

Zbog ove nenajavljene posete i češljanja poslovanja fondacije prve dame, zaustavljena su plaćanja za sve ugovorene priloge, uključujući i onaj koji se odnosi na plaćanje opreme za kragujevačku bolnicu.

Naš izvor tvrdi da postoje ozbiljne indicije da je deo novca iz fondacije nezakonito trošen.

- Reč je o tome da su firme koje su obavljale radove na izgradnji ili sanaciji nekih objekata dobijale više novca nego što radovi iznose. Primera radi, ako je adaptacija porodilišta bila 100.000 dinara, na račun firme je iz fondacije isplaćeno 140.000. Tih 40.000 su izvođači, koji su uglavnom bili bliski ljudima iz kabineta predsednika Nikolića, morali da vrate. Inspektori treba da utvrde ko je sve bio upleten u to i gde je taj novac završavao. Za sada se sumnja da je 500.000 evra umesto na gradilištima završilo u nečijim džepovima, a istraga će utvrditi šta se sve dešavalo sa novcem iz Fondacije - objašnjava naš sagovornik.

Kako je došlo do kontrole

Izvor "Blica" blizak policiji kaže da je do ove kontrole došlo zato što je jedan izvođač radova prijavio da mu je traženo da deo novca koji mu je uplaćen na račun za adaptaciju jednog objekta u kešu vrati jednom od ljudi koji su bliski porodici Nikolić.

- Razlog za ovakav postupak je, navodno, bio u tome što je vrednost radova znatno manja nego što mu je uplaćeno na račun. On to nije želeo da uradi i prijavio je slučaj policiji. To je samo bila inicijalna kapisla za kontrolu celokupnog poslovanja Fondacije "Dragica Nikolić" za koje u javnosti već godinama postoje sumnje da novac od inostranih i domaćih donatora ne završava samo na gradilištima za izgradnju ili za adaptaciju bolnica, već da i neka privatna lica imaju koristi od toga - objašnjava sagovornik "Blica".
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko će kome...

Post od branko »

Da li su politika i vrednosni sistem Šešelja i dalje u srcima pojedinih "naprednjaka", kao što tvrdi njihova potpredsednica, i da li je to okosnica sukoba u SNS

"Sukob u SNS je realan i ličan, ali gurnut pod tepih"


* Zorana Mihajlović ne može da izbaci svog prvog šefa Miroljuba Labusa iz glave, kao ni one iz ambasade Velike Britanije, ocenjuje za Danas Vladimir Đukanović, najistaknutiji javni kritičar potpredsednice svoje stranke

Zorana Mihajlović ne može da izbaci svog prvog šefa Miroljuba Labusa iz glave, rekao je za Danas Vladimir Đukanović, poslanik Srpske napredne stranke, odgovarajući na kritike potpredsednice Vlade i potpredsednice SNS, da u toj stranci ima onih koji, kako je rekla, ne mogu u sebi da obuzdaju svog prvog šefa Vojislava Šešelja.

Mihajlović je to rekla u kontekstu kritika koje je joj pojedini funkcioneri partije unazad već duže vreme javno upućuju.

Za sagovornika Danasa Dejana Vuka Stankovića, političkog analitičara, Šešelj je metafora, stilska figura kojom se, kako navodi, opisuju ljudi koji nisu spremni da se politički, moralno i psihološki menjaju. Ali, on ne vidi da je to suština rivaliteta unutar SNS, već te sukobe prepoznaje kao lične i realne, ali gurnute pod tepih, zbog, kako navodi, neophodnosti utiska o jedinstvenosti partije.

Na pitanje zašto je pojedine kolege u Vladi Srbije i vladajućoj Srpskoj naprednoj stranci, čija je potpredsednica, doživljavaju kao neku vrstu "neprijatelja" Zorana Mihajlović je rekla da "Vlada Srbije i SNS imaju mnogo više političke i svake druge koristiti" od nje i njenog rada nego od tih "kolega". "Ne znam ko to misli, ali znam da Vlada Srbije i SNS imaju mnogo više političke i svake druge koristi od mene i mog rada nego od tih 'kolega'. Svi novi auto-putevi, regionalni putevi, obnovljene pruge i mostovi, stanovi, mogli su da se grade i pre mene. Ali, nisu. Nemam potrebu nikome da se dokazujem jer iza mene stoji znanje, obrazovanje, iskustvo i rezultati. Rad i rezultati treba da su glavno merilo u politici", navela je Mihajlovićeva za Kurir.

Ona je kazala da je u SNS ušla nakon dogovora s predsednikom stranke Aleksandrom Vučićem. "Nisam zaboravila kako sam bila usamljena kada sam predložila da Vučić, a ne Tomislav Nikolić, bude naš kandidat za predsednika. I uvek sam govorila ono što mislim. To se možda ne sviđa nekim 'prvoborcima', koji misle da je dovoljno samo što su tu od prvog dana", dodala je ona.

Prema njenim rečima, "reč je o malobrojnima koji u sebi, u svojoj ličnosti, ne mogu da obuzdaju svog prvog šefa - Šešelja". "Vučić je njima drugi, ili treći predsednik, pa se i u tome razlikujem od njih. Ali, pogledajte šta njemu rade. Dobar je samo kad treba da većini omogući da napreduju, da im omogući status. To vam je kao s razmaženom decom: dok dajete, dobri ste, a čim kažete da su preterali, oni se ljute", kazala je Mihajlovićeva.

Reagujući na ove navode, jedan od najistaknutijih kritičara Zorane Mihajlović, Vladimir Đukanović, za naš list ponavlja ono što unazad već godinama neprestano govori - a to je da potpredsednica Vlade i SNS radi za zapadne agenture u Srbiji, uvodeći ovog puta u unutarstranačku polemiku i Miroljuba Labusa, bivšeg potpredsednika Vlade Srbije i SCG, kandidata DOS za predsednika i nekadašnjeg lidera G17 plus, u čijem je timu, nakon petooktobarske revolucije, bila i aktuelna potpredsednica i ministarka u Vladi.

"Zorana Mihajlović ne može da izbaci iz glave Labusa, onog koji je početkom dvehiljadite predvodio politiku privrednog pustošenja zemlje, u čemu mu je ona bila saradnica. Takođe, ne može da izbaci ni strane agenture iz glave, kao svoje šefove, pogotovo one koji sede u ambasadi Velike Britanije u Beogradu", rekao je Đukanović, odbijajući da pojasni svoje izjave rečima da je ovo što je rekao "sasvim dovoljno".

Poslednji u nizu kritika Vladimira Đukanovića na račun Zorane Mihajlović dogodio se pre oko mesec dana kada je u Skupštini Srbije zatražio njenu smenu, stajući na stranu Zorana Đorđevića, ministra za rad, koji se sukobio sa svojom koleginicom iz Vlade zbog zakona o rodnoj ravnopravnosti.

Komentarišući ove sukobe u SNS, koji se reflektuju i na Vladu, Dejan Vuk Stanković, politički analitičar, kaže za Danas da je "očito da postoji rivalitet različito vrednosno i politički orijentisanih grupacija u stranci naprednjaka".

"Mislim da je ovde reč o Mihajlovićkinoj samoodbrani, koja je ujedno i neka vrsta preseka stanja o unutrašnjim odnosima u SNS. Očito je da postoji rivalitet različito vrednosno i politički orijentisanih grupacija koji neretko ima i medijske manifestacije. Istovremeno jasno je koliko je komplikovano imati koncept 'catch all party' u uslovima u kojima se odvija hiperdinamični politički život u zemlji bremenitoj velikim brojem problema, krhkom demokratskom tradicijom i opštom ideološkom konfuzijom...", ističe sagovornik Danasa.

Jedinstvo moguće sve dok je podrška birača visoka

Kohezivni faktor SNS je autoritet i popularnost Aleksandra Vučića, koji sukobljene blokove drži u ravnoteži. To nije jednostavan poduhvat i moguće je da traje samo ako stranka i Vučić imaju kontinuitet visoke podrške u biračkom telu. Što se tiče Šešelja, mislim da je on za većinu u SNS samo uspomena. Dobra ili loša - lična je stvar, ali to nema mnogo veze sa odnosima snaga. Rivaliteti su lični i realni, ali su pod tepihom jer je interes da stranka bude jedinstvena, zaključuje Dejan Vuk Stanković za Danas.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko će kome...

Post od branko »

Dačić: Pobuna u SPS-u

Predsednik Socijalističke partije Srbije (SPS) Ivica Dačić izjavio je da je na delu "pobuna dela ljudi" iz SPS protiv njega.

Komentarišući prisustvo pojedinih članova stranke na protestima protiv vlasti i izjave pojedinih funkcionera socijalista u vezi odnosa prema Srpskoj naprednoj stranci (SNS) čiji predsednik je šef države Aleksandar Vučić, Dačić je rekao da je sve to deo specijalnog rata.

"Ovo sve obesmišljava ono što radim. Ja sam bio jedan od retkih koji je po ceo dan govorio protiv demonstranata a sad ispada da sam tu nešto kalkulisao", rekao je Dačić za televiziju Hepi, a prenosi agencija Beta.

Navodeći da je SPS na nedavnim izborima osvojio skoro 50.000 glasova više na lokalu nego na parlamentarnim, Dačić je ustvrdio da se to nikada ranije nije desilo i da takav rezultat ne može da tumači drugačije nego kao "sumnjiv podatak".

"To znači da su više radili za lokalne izbore. Mislim da je u pitanju opstrukcija", rekao je Dačić.

Ponovio je da je ubeđen da je koalicija SPS sa Aleksandrom Vučićem u interesu Srbije.

"Ja da radim protiv Vučića neću. Ako partija bude većinski htela to da radi, ja u tome neću učestvovati. A ako je cilj da ojačamo Srbiju, pa i Vučića, onda treba da ojačate Dačića", rekao je lider socijalista.

Dačić je osudio izjavu visokog funkcionera SPS Novice Tončeva koji je zapretio blokadom autoputa Beograd-Skoplje ako još neko od direktora javnih preduzeća iz redova socijalista bude smenjen.

"Ozbiljan političar to sebi ne sme da dozvoli. To nije smeo sebi da dozvoli jer to ne samo da nije realno nego i neće biti dozvoljeno. Tončev je priznao da je pogrešio i da nije trebalo da daje takve izjave", rekao je Dačić.

On je podsetio da je Petar Škundrić razrešen funkcije savetnika ministra jer je njegov sin učestvovao u protestima protiv vlasti u Beogradu, kao i da je dvoje socijalista iz Inđije isključeno iz stranke iz istog razloga.

"Škundrić je razrešen zbog objektivne odgovornosti, a o odgovornosti ministra Gorana Trivana će odlučivati Predsedništvo SPS. Ali nešto nisam video ni Vučićeve partnere sa izborne liste da ga brane prethodnih dana, pa nisu tako oštri prema njima kao prema nama. Ima i kadrova postavljenih sa njihove strane koji se ne ponašaju moralno u ovoj situaciji", rekao je Dačić.

Govoreći o protestima u Srbiji, Dačić je ocenio da je jasno da “nekim centrima u svetu ne odgovara stabilna i jedinstvena Srbija”.

"Nije mi prvi put da se organizuju demonstracije i uvek je neko sa strane potpaljivao i stvarao logističku podršku za tako nešto", zaključio je Dačić.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko će kome...

Post od branko »

DEJAN MILENKOVIĆ BAGZI OPTUŽUJE: Dijana Hrkalović mi naredila da PRISLUŠKUJEM VUČIĆA!

Dejan Milenković Bagzi, načelnik Službe za specijalne istražne metode (SSIM) Uprave kriminalističke policije MUP Srbije, prisluškivao je predsednika Aleksandra Vučića i njegovu porodicu po direktnom nalogu Dijane Hrkalović, nekadašnje državne sekretarke ovog ministarstva.

Milenković je na saslušanju decidirano rekao da je sve radio po njenom nalogu i transkripte prisluškivanih razgovora Vučića i porodice dostavljao njoj lično. Osnovano se sumnja da su ti transkripti završavali kod mafijaša iz "kavačkog klana", piše Srpski telegraf.

Milenković je na taj način potvrdio svedočenje oko 50 radnika MUP, koje su saslušali inspektori sektora unutrašnje kontrole. Njihovi iskazi se potpuno poklapaju. Svi oni su posvedočili da je Hrkalovićeva bila mozak cele operacije, pa i vozači koji su na saslušanju rekli da su odnosili transkripte pojedinim ljudima. Zbog toga se, prema našim pouzdanim saznanjima, očekuju brojna hapšenja umešanih u skandal bez presedana.

"Bivša državna sekretarka je nekoliko sati odgovarala na pitanja policije. Njeni odgovori bili su uglavnom da se ne seća, da ne pamti, da nije upućena. Promena u stavu i ponašanju videla se kada joj je postavljeno pitanje o nalogodavcu, da li neko stoji iza zahteva da se tajno i neovlašćeno snimaju razgovori šefa države i ko", kažu izvori iz istrage.

- Prvo je tokom saslušanja pristala, ali je dan kasnije, po savetu advokata, javila da to odbija, čime je bacila dodatnu sumnju na sebe - svedoče izvori iz istrage.

"Prisluškuju me i mislim da znam ko stoji iza toga, ali ne bih da izlazim s tim u javnost. Nadležni organi se tim poslom bave, oni će svoj posao da urade. To je direktan pokušaj državnog udara", saopštio je krajem decembra predsednik Vučić.

"To je nenormalno i van svake pameti, čak mislim i da je po njihovom nalogu to rađeno. Postavlja se pitanje zašto i zbog čega, šta se radilo s tim informacijama i s kim su trgovali. Očigledno je i neka mafija dobijala te informacije", rekao je član predsedništva SNS Vladimir Đukanović.

Inače, Hrkalovićevoj zbog neovlašćenog prisluškivanja šefa države preti dugogodišnji zatvor, čak i do 15 godina, a visina kazne zavisi od onoga što u istrazi bude utvrđeno. Svetozar Vujačić, advokat i savetnik ministra unutrašnjih poslova Aleksandra Vulina, za naš list kaže da je još rano govoriti o pravnoj kvalifikaciji tog dela.

Ključno je pitanje koja pravna kvalifikacija će biti određena nakon istrage i sa čim će tužilaštvo izaći u ovom postupku. Raspon je veliki, od neovlašćenog pristupa tuđim podacima preko odavanja državne tajne do organizovanja grupe za rušenje ustavnog poretka ili pripremu državnog udara. Budući da je reč o prisluškivanju predsednika države sa različitim ciljevima, od kojih je jedan i eksploatacija prikupljenih podataka u svrhu zaštite kriminogenih struktura, zaprećene kazne za sve koji su učestvovali u Vučićevom prisluškivanju mogu biti od nekoliko meseci do višegodišnjih kazni, prenosi Srpski telegraf.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko će kome...

Post od branko »

Hajka na Stefanovićeve saradnike

Ne treba očekivati spektakularne obrte poput privođenja državnih funkcionera i zvaničnika vladajuće stranke, tvrde sagovornici Danasa iz političkih i bezbednosnih krugova, procenjujući da je i dalje reč o suzbijanju uticaja Nebojše Stefanovića i grupe oko njega, a ne o njihovoj čistki, odnosno potpunom sklanjanju sa pozicija moći.

Piše: P. D. - Aleksandra Popović

Prema toj proceni, sve će se završiti do granice fudbala i ugostiteljstva i nižih državnih službenika, i neće „doći“ do vrha Srpske napredne stranke. Ipak, visoki funkcioneri SNS svojim izjavama pokušavaju da smanje štetu među nižim članstvom, smatraju pojedini izvori Danasa, odnosno poruče im da „nema razloga za strah dokle god ste odani Vučiću“.

Od kada je počela afera koju tabloidi nazivaju „Prevrat“, budući da se tvrdi da je cilj bio atentat na Vučića, smenjeni su „mnogi Stefanoviću odani ljudi koji su bili funkcioneri beogradskih opština poput Zvezdare i Voždovca kao i gradski sekretar za urbanizam“, kako je Danas ranije pisao na osnovu nezvaničnih saznanja iz izvora bliskih vlasti.

Prorežimski tabloidi objavili su i da je Damir Handanović, estradni autor i funkcioner SNS blizak Nebojši Stefanoviću, „dao pravo bogatstvo za luksuzan stan u srcu Beograda“, odnosno pitaju se odakle „Handanoviću 600.000 evra za stan“.

O Handanoviću se nije ovako pisalo i istraživalo kada je postavljen za direktora Centra beogradskih festivala, potpisivao „Apel 600“ za podršku Aleksandru Vučiću ili objavljivao fotografije sa glasanja na izborima uz zaokruženu izbornu listu Srpske napredne stranke.

Zanimljivo je i da je Handanović ne samo član Glavnog odbora SNS vladajuće stranke nego je i bliski saradnik Gorana Vesića, sa kojim je radio na organizaciji manifestacija u glavnom gradu. Ipak, Vesić je i pored ovih veza „pošteđen“ od hajke u tabloidima.

Handanović se u režimskim medijima pojavljuje i na fotografijama sa Nebojšom Stefanovićem i njegovim kumom Aleksandrom Papićem u proslavi u prestoničkom restoranu Temperament, koje je objavila bivša supruga Duška Šarića.

S druge strane, predsednika Vučića od „prisluškivanja“ pa i „planiranog atentata“ u medijima bliskim vlasti žustro brane, ali i čuvaju svoju poziciju uz vladajući blok, Irena Vujović, jedna od omiljenih funkcionerki SNS i ministarka za zaštitu životne sredine, ministarka energetike Zorana Mihajlović, gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević, Milenko Jovanov, potpredsednik SNS, Vladanka Malović, članica Predsedništva SNS, Vladimir Orlić, potpredsednik Narodne skupštine, i drugi niži funkcioneri.

Vučević je za medije rekao da „postoji jedna klika u stranci koja se etablirala kroz izvršnu vlast i preuzela kontrolu nad delom državnog sistema“ ističući da „misli i na ministre“, ali i da „nije reč o 700.000 članova već o 10-15 ljudi“, čija imena ima i saopštio ih je Vučiću, ali „nema dokaze“.

Milenko Jovanov poručuje da „stranka nema nameru da toleriše mangupe u svojim redovima“, dok Vladanka Malović kaže da će stranka „odstraniti“ one koji su „glancali snajpere da opale metak u šefa države“.

Na mrežama o vezama sa ambasadom

„Ključna Nebojšina veza sa američkom ambasadom je i dalje načelnik MUP u jednoj opštini, i to blizu jedne od granica Srbije. On inače ovih dana priča kako možete da mu stavite soli na rep, jer mu je kum jedan bivši američki ambasador“, napisao je na Tviteru Zoran Čičak, osnivač nekadašnje partije Jugoslovenska levica.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju