Kosovo ili EU

Odgovori
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5516
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Kosovo ili EU

Post od Bibliotekar »

Naslovne strane srpske štampe dan nakon što je Skupština RS usvojila izveštaj o pregovorima s Prištinom i ratifikovala Briselski sporazum

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Sudeći po naslovnim stranama u Srbiji se, poštovane dame i gospodo, zaista nije desilo ništa osobito važno. Sve je u najboljem redu.

I nemojte se tome čuditi, poštovane dame i gospodo. Ova putem tzv. javnih glasila izvršena defokusacija socijalne percepcije kao metoda savremene indoktrinacije ljudskih bića predstavlja potpuno logičnu posledicu danas tako popularnog, a zapravo svesno i svrsishodno implementiranog sistema vrednosnih preferencijala, po kojima je život puka fiziološka pojava ograničenog trajanja u kojoj treba uživati maksimalno, a u kojoj su pojmovi poput domovine, istrajnosti, skromnosti, hrabrosti i vrline puke besmislice kojima popovi i zli volšebnici zaluđuju nevini narod.

Logično je stoga da se zarad nabavke firmiranih krpica, putovanja na more, kupovine sireve i salama, sedenja po kafićima, blejanja po splavovima i šoping-molovima i posmatranja rijaliti-programa može i mora mirno dati deo državne teritorije „koja, uostalom, nije naša od 1999, a neki kažu da nikad i nije bila naša”.

Krucijalno pitanje je, naravno, hoće li u krajnjem svođenju bilansnih računa egzistencije kalkulacija užitka biti pozitivna ili negativna. Ona, naime, nikada ne zavisi od Bilansnog Knjigovođe, već zapravo od Bankara koji po svome nahođenju i svome interesu daje ili uskraćuje kredit u kratkoročnom zajmu koji se zove život.
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Kosovo ili EU

Post od Upravnik »

Usvajanje izveštaja o razgovorima sa Prištinom i ratifikacija Briselskog sporazuma se desila u 22:10 časova, znači daleko posle nego što su ovde objavljene novina štampane, s obzirom da su ovo prva (u nekim slučajevima i druga) izdanja istih, koja se distribuiraju u unutrašnjost.
Ako se pogledaju kasnija izdanja ovih novina, videćemo da su sve objavile gore spomenutu vest.
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5516
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Kosovo ili EU

Post od Bibliotekar »

U tom slučaju upravo zadivljuje nivo ažurnosti dnevnih listova „Danas”, „Blic” i „Večernje Novosti”, koji uprkos prethodno pomenutom limitu, uspevaju da na neki volšeban način ažurno izveste javnost o faktičkim rezultatima skupštinske rasprave već u svom prvom izdanju.

Čudi, međutim, činjenica da osim lista „Danas” ni jedan drugi inače ažurni dnevni list ne prezentuje vrednosno neutralnu informaciju o kompletnom skupštinskom toku rasprave. :ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Kosovo ili EU

Post od branko »

Nacrt plana:Zajednica srpskih opština nakon lokalnih izbora

Prema nacrtu plana za implementaciju briselskog sporazuma, koji je sačinio direktor za proširenje u Evropskoj komisiji Fernando Đentilini, Zajednica srpskih opština na severu Kosova bila bi formirana nakon što budu održani lokalni izbori, javila je Radio-televizija Kosova (RTK).
RTK je navela da je imala uvid u predlog plana implementacije sporazuma o kome u petak u Briselu nije postignuta saglasnot Beograda i Prištine.
Televizija je predstavila 16 tačaka nacrta plana, napominjući da je u drugoj tački predvidjeno da kosovska vlada odredi radnu grupu koja treba da definiše zadatke u pripremi statuta i formiranja Zajednice. Radna grupa bi postojala samo do održavanja lokalnih izbora.
Navedeno je, takodje, da bi lokalni izbori u opštinama na severu bili održani u organizaciji OEBS-a, prema kosovskim zakonima, istovremeno sa lokalnim izborima na celoj teritoriji Kosova.
U nacrtu plana se navodi da će "biti rasformirane ilegalne strukture bezbednosti uključujući MUP, BIA i civilnu zaštitu".
Pripadnici Policije Kosova bi dobili rok u kome treba da se izjasne da neće primati plate od strane Vlade Srbije dok bi Vlada Srbije o tome donela transparentnu odluku.
Kosovska vlada bi, prema kosovskoj zakonskoj proceduri, raspisala konkurs za prijem na rad u policiji, na koji bi mogli da konkurišu oni koji nemaju kriminalnu prošlost. Nakon te procedure, kosovski MUP bi imenovao regionalnog komandanta policije za sever Kosova.
Nacrt plana predvidja i prestanak rada "paralenih tužilaštava i sudova". Kosovski sudski i Tužilački savet objavili bi konkurs za slobodna radna mesta sudija, tužilaca i administrativnog osoblja prema zakonima i procedurama predivjenim na Kosovu, navedeno je u tački 10 nacrta plana.
Posle toga bi od strane Apelacionog suda u Prištini bio odredjen Panel koji će za odredjene slučajeve suditi u okviru Osnovnog suda u Mitrovici.
Predvidjeno je i uklanjanje barikada i omogućavanje slobode kretanja.
Predlog plana koji je sačinio Djentilini predvidja i osnivanje nadzorne grupe za implemenmtaciju sporazuma koju će činiti dvojica premijera, Ivica Dačić i Hašim Tači, kao i šefica diplomatije EU Ketrin Ešton.
Planirano je i formiranje stručne radne grupe za ostvarivanje svakog od pitanja sporazuma, posebno za policiju, pravosudje, Zajednicu srpskih opština i lokalne izbore.
Tačkom 16 predvidjeno je da se naredni sastanak održi na nivou premijera kada bi bili odredjeni vremenski rokovi za potpisivanje plana implementacije sporazuma.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Kosovo ili EU

Post od branko »

Moguća i smena predsednika opština sa Severa Kosova

Ukoliko budu ometali implementaciju briselskog sporazuma, Vlada Srbije može da smeni predsednike opština sa severa Kosova, kojima je istekao mandat, kaže za “Blic” izvor blizak Vladi.

Državni vrh i očekuje od predstavnika Srba sa severa Kosova da ne ucenjuju i ne ometaju primenu briselskog sporazuma već pokažu političku odgovornost za građane na KiM i Srbiji.

Politički predstavnici kosovskih Srba danas bi trebalo da razgovaraju sa premijerom Ivicom Dačićem i potpredsednikom Vlade Aleksandrom Vučićem. Konačna odluka da li predsednici opština pristaju na ponuđeno referendumsko pitanje o prihvatanju ili odbijanju sporazuma juče nije bila doneta. Prema saznanjima “Blica”, tokom dana u Kosovskoj Mitrovici razmatrane su različite verzije pitanja na refendumu jer vlast u Beogradu odbija da to bude „da li ste za Kosovo u sastavu Srbije“, a što je zahtev lidera Srba sa KiM.

Prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče u Zagrebu da će se o referendumskom pitanju o prihvatanju briselskog sporazuma odlučivati u institucijama sistema.

- Ucene tipa - biće referendumsko pitanje onako kako neko odluči negde na ulici - ja vam sad kažem da to neće biti i može na ulici da odlučuje ko šta hoće. U Srbiji se odlučuje u institucijama sistema... U Srbiji će da odlučuje većina građana - poručio je Vučić.

Glavni promoteri odbijanja sporazuma iz Brisela, njegove implementacije i insistiranja na drugačijem refendumskom pitanju su Krstimir Pantić, zamenik direktora Vladine kancelarije za KiM, Slaviša Ristić, predsednik opštine Zubin Potok, i Radenko Nedeljković, načelnik Kosovskomitrovačkog okruga. Izvor “Blica” navodi da svaki od njih ima i svoje lične razloge za odbijanju sporazuma.
Juče nije bilo moguće dobiti zvaničan odgovor koja će na kraju biti odluka političara sa severa.

Predsednici četiri opštine sa severa Kosova i Metohije i načelnik Kosovskomitrovačkog okruga Radenko Nedeljković juče su u Banjaluci razgovarali sa predsednikom RS Miloradom Dodikom.

- Dodik podržava stavove Srba s Kosova o briselskom sporazumu - rekao je Nedeljković nakon sastanka sa predsednikom RS.

Đilas: Protiv referenduma
Predsedsednik Demokratske stranke Dragan Đilas izjavio je da se protivi referendumu o sporazumu o Kosovu, ali da će Predsedništvo DS-a o tome odlučiti u utorak. Đilas izjavio je da je dobro što se predsednik Srbije Tomislav Nikolić izvinio za zločin počinjen u Srebrenici.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5516
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Kosovo ili EU

Post od Bibliotekar »

Dakle - Plata ili Kosovo, pitanje je sad!

Izabrat lasno može onaj ko ekonomski nezavisan je tad. :roll:

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Timke
Postovi: 159
Pridružio se: 02 Jun 2011, 07:36

Re: Kosovo ili EU

Post od Timke »

Ma ja se našao pametan, pa predlagao na Fejsbuku da se ujedinimo sa nebraćom kad već nismo mogli sa braćom. Ma niko ni da pogleda, ni da se osvrne na moje predloge. Imaju preča posla. Vinuli se u nebeske visine pa i ne vide šta se u dolini valja. Dobio sam neki kompleks minornosti i sitničavosti i čangrizavosti pa sve moram da ponovim i povratnom informacijom utvrdim, da budem siguran da sam realan i da postojim. Pa sam na jedvite jade i utvrdio da je moj tekst i kretanje po internetu strogo kontrolisan na konspirativan način! Opomenuo me moj computer da više ne ispravljam slovo "I" da bude "i", da više ne ispravljam slovo "s" kad treba da bude "š". Moramo se postupno privikavati i prelaziti na "ingliški". Dopalo se nekome na zapadu ovaj Balkan! Neka lekovita i sumanuta zemlja! Mnogo potencijalna i na nezgodnom mestu postavljena zemlja! A vidim i da su potezi na formu : Ala, sad ga vidiš - sad ga ne vidiš, na delu. Ili do podne - jedno, a od podne - drugo! Ili puj pike ne važi. Ili ono što je bilo juče - nije danas! Pozatvarati neke elemente dok ne prođe primena potpisanog sporazuma, pa onda pustiti ovce neka bleje. Kud god podledam sve neki patosi, blind-bodovi, parketi, zemljani podovi... Nivoi da ne moraš da se penješ na sprat! Nadam se da će pozitivno po narod da se reše sve nesuglasice i nadmudrivanja! A meni bi bilo drago da sa pametnim ljudima i dalje razmenjujem mišljenja i trpim određenu kritiku. Mlađi se nađu uvređeni kada imaju posla sa starijima. I njihova sujeta i predubeđenje imaju veću važnost no kad stari nešto kažu. Samo zaboravljaju da su i stari bili neka avangarda i da su im još ostale neke ideje nerealizovane iz mladih dana. Mladost ludost a starost glupost! Oni na sredini su i jedno i drugo!
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Kosovo ili EU

Post od Upravnik »

Glavni promoteri odbijanja sporazuma iz Brisela, njegove implementacije i insistiranja na drugačijem refendumskom pitanju su Krstimir Pantić, zamenik direktora Vladine kancelarije za KiM, Slaviša Ristić, predsednik opštine Zubin Potok, i Radenko Nedeljković, načelnik Kosovskomitrovačkog okruga. Izvor “Blica” navodi da svaki od njih ima i svoje lične razloge za odbijanju sporazuma.
A to su?
Predsednici četiri opštine sa severa Kosova i Metohije i načelnik Kosovskomitrovačkog okruga Radenko Nedeljković juče su u Banjaluci razgovarali sa predsednikom RS Miloradom Dodikom.
- Dodik podržava stavove Srba s Kosova o briselskom sporazumu - rekao je Nedeljković nakon sastanka sa predsednikom RS.
Moja poruka Dodiku: You need to shut the fuck up!!!
Zapenušani Bibliotekar napisao:Dakle - Plata ili Kosovo, pitanje je sad!

Izabrat lasno može onaj ko ekonomski nezavisan je tad. :roll:
Šta si ti toliko zapenio za Kosovo? Imaš li nekih razloga ili je u pitanju stara priča... da kontriraš? :-???
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5516
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Kosovo ili EU

Post od Bibliotekar »

Odgovor Savršeno Mirnog & Ekonomski Nezavisnog Bibliotekara: imam ih više.

1. Smatram da odredba čl. 182 st. 2 važećeg Ustava Republike Srbije nije puko parče usranog papira. Tako su me naučili.

Slika

2. Verujem u potrebu ostvarivanja ideala Pravde.

3. Ne trpim upražnjavanje Pećinskog Principa Sile.

4. Znam da fond neotuđivih ljudskih vrednosti, između ostalog, čine i kolektivne vrednosti poput nacionalne teritorije, građanske i vojničke časti i iste smatram obligatnim delom svake Istinski Kompletne Ličnosti.

Da li je dovoljno, ili eventualno treba da nastavim sa taksativnim nabrajanjem?
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Kosovo ili EU

Post od branko »

Odbijanje sporazuma znači izolaciju države

BEOGRAD, 9. maja 2013. (Beta) - Prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić rekao je da bi odbijanje sporazuma s Prištinom značilo izolaciju države i odbijanje stranih investitora.

Vučić je u intervjuu za nedeljnik Novi magazin kazao da je zbog toga zahvalan svim ljudima koji u podršci sporazumu Beograda i Prištine nisu polazili od ličnih stavova i uverenja zasnovanih na nečemu što je bilo devedesetih, već pre svega na onome što se danas zbiva i time pokazali svoju širinu.

"Postojali su ljudi od kojih nisam očekivao podršku, slušao sam Nikolu Samardžića, Nenada Prokića, ako hoćete i Čedomira Jovanovića i zahvalan sam im na tome što nisu postavljali ne znam kakve uslove ili ne znam kakva pitanja", naveo je prvi potpredsednik vlade.

Vučić je dodao da s tim ljudima ne deli potpuno iste vrednosti, ali da je važno za Srbiju što budućnost smatraju prioritetom, da smatraju da "moramo da preživimo da bismo mogli da živimo za pet ili deset godina, da je bilo dosta zrtvovanja naroda, žrtvovanja tudje dece i drugih ljudi zarad ličnih političkih interesa".

Prema njegovim rečima, odbijanje Briselskog sporazuma za Srbiju bi značilo povratak nazad.

"U to nema nikave sumnje i pitanje je kakvu bi budućnost zemlja imala. Čak i oni koji su danas protiv i oni znaju da govorimo istinu, da smo u pravu. Mislim da Srbija ne samo što bi bila zaustavljena na evropskom putu nego bi bila polako, ali sigurno izolovana od ostatka čovečanstva", rekao je Vučić.

Dodao je da bi bilo pitanje dana kad će ponovo da se uvede vizni režim, da bi se povećao broj lažnih azilanata i da bi se postavilo pitanje prekograničnih kredita.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5516
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Kosovo ili EU

Post od Bibliotekar »

Švajcarsko Iskustvo - Izolacija zapravo znači prosperitet

Slika

Slika

Slika

Slika

:lol:

P.S. Bilo bi lepo da nam g. Bezalternativni Europrosperitetni Budista objasni kako će to Srbi prosperirati ako budu naterani da uzmu Tačijevo državljanstvo. 8-)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Kosovo ili EU

Post od Upravnik »

Juče pali sa Marsa Bibliotekar napisao:Izolacija zapravo znači prosperitet
Primetio sam to devedesetih godina prošlog veka. ;)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5516
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Kosovo ili EU

Post od Bibliotekar »

Uvek sam Te i cenio zbog toga što si bio racionalno okate prirode i što nisi nasedao na štedro rasprostirane popularne propagandne mitove o devedesetim. 8-)

Matematika, naime, nikada ne laže:

Slika

Komparativni prikaz rasta Bruto Društvenog Proizvoda u Srbiji tokom devedesetih i tokom dvehiljaditih godina

Slika

;)

Naravno, treba reći i to da tadašnja izolacija zapravo nije bila potpuna i dovedena do one idealne, autarhične mere, čiji se pravi potencijali upravo manifestuju sledećim veoma aktuelnim primerom:

Slika

Slika

Grüetzi! :D
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5516
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Kosovo ili EU

Post od Bibliotekar »

Zaključci i zahtevi mitinga „Ostajemo u Srbiji”

Slika
1. Zahtevamo da se Ustavni sud hitno, a najkasnije u roku od 30 dana, izjasni o sporazumu iz Brisela, kao i o svim uredbama koje su donele ova i prethodna vlada, a koje zadiru u ustavno-pravni položaj Republike Srbije i autonomne pokrajine Kosovo i Metohija.

2. Ukoliko se Ustavni sud u pomenutom roku ogluši o naš zahtev i o svoju dužnost, pokrenuće se svenarodna inicijativa za raspisivanje referenduma na kojem bi narod doneo konačnu plebiscitarnu odluku o sporazumu i vanustavnom izdvajanju Kosova i Metohije iz srpskog državnog, ustavnog i zakonskog organizma.

3. Najodlučnije zahtevamo da štampani i elektronski mediji sa nacionalnom frekvencijom, a naročito medijski javni servis, smesta prekinu sa medijskom blokadom i otvore se za stavove koji se argumentovano i kritički odnose prema sporazumu i njegovim protagonistima.

4. U očekivanju ispunjenja ovih razumnih, legitimnih i neodustajnih zahteva, zakazujemo novi susret na istom mestu, za Vidovdan, 28. juna ove godine.

(SRNA, 10. maj 2013.)
P.S: Možda će nakon ovoga oficijelni Šef Države, g. Master Tomislav, na koncu ipak morati da zamoli Ustavni sud da ne zastaje sa ocenom ustavnosti Briselskog sporazuma o Kosovu i Metohiji. U protivnom bi, čini se, Elektorni Demos mogao da posumnja da g. Master T. ne samo da krši najviši pravni akt države, već da paralelno vrši i pritisak na Ustavni sud da njegovo sopstveno protivustavno delovanje ne ocenjuje.

To je, naime, po zakonu takođe kažnjivo. Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Kosovo ili EU

Post od branko »

Sad vidim da sam ja živeo najbolje 1993. godine.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5516
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Kosovo ili EU

Post od Bibliotekar »

Treba da posetiš oftalmologa. Tokom devedesetih Ti si najbolje živeo u 1997. Tokom dvehiljaditih u 2008. A ako nekim čudom dočekaš Leto Gospodnje 2015, godina 1993. izgledaće Ti kano Zlatno Doba. :)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Kosovo ili EU

Post od branko »

Aaaa, 1997. sam najbolje živeo? Pa, što ne kažeš...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Kosovo ili EU

Post od branko »

Vučiću nagrada Najevropljanin

Prvi potpredsednik Vlade i ministar odbrane Aleksandar Vučić primiće nagradu Najevropljanin 2012.

Priznanje dodeljuje Prva evropska kuća, od 2000. godine.

Vučiću će nagrada biti uručena u petak, u Svečanoj sali Skupštine grada Beograda.

Medju prethodnim dobitnicima priznanja su Dragoljub Mićunović, Božidar Djelić, Jelica Minić, Goran Marković, Boris Tadić, Mauricio Masari, Rasim Ljajić, Predrag Bubalo, Goran Bregović, Nenad Bogdanović, Desimir Tošić, Olivera Jevtić, Mladjan Dinkić, Jovan Ćirilov, a posthumno je dodeljena i Zoranu Djindjiću.

Najevropljanin 2009. godine bio je sadašnji premijer Ivica Dačić.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5516
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Kosovo ili EU

Post od Bibliotekar »

Čestitamo! :ymapplause:

Objektivno - i zaslužio je! No imajući u vidu njegov dugogodišnji bespogovorno proeuropski minuli politički rad, protkan inherentno humanističko-transatlantskim vrednostima, uz ovo bi prestižno odličje trebala da bude dodeljena i specijalna Velika lenta „Trojanski Konj” za uzoritu političku mimikriju decenije:



Sledeći laureat će zasigurno biti i g. Hašim Tači. Stoga se čini da bi neizostavno trebalo porazmisliti i o mogućnostima dodele specijalne jubilarne plakete „Sve Moj do Mojega”. :ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Kosovo ili EU

Post od branko »

Vučić Jakšiću: Vidim da ste od Albanaca naučili mnogo, skupili decu da viču "ubij Vučića"!

Prvi potpredsednik vlade Aleksandar Vučić označio je poslanika DS S Marka Jakšića kao organizatora verbalnih napada na njega, rekao da je vlast u vreme Vojislava Koštunice amnestirala "sve albanske zločince" i ponudio Jakšiću da medjusobno razmene imovinu.
Prvi potpredsednik vlade Aleksandar Vučić označio je poslanika DS S Marka Jakšića kao organizatora verbalnih napada na njega, rekao da je vlast u vreme Vojislava Koštunice amnestirala "sve albanske zločince" i ponudio Jakšiću da međusobno razmene imovinu.

"Vidim da su neki naučili od Albanaca mnogo, skupili decu da viču - ubij Vučića. Treba da se stidite jer Srbi to ne rade, časni ljudi to ne rade", rekao je Vučić, koji je ušao u direktnu raspravu sa Jakšićem tokom razgovora sa odbornicima četiri opštine sa severa Kosova.

Jakšić je takve optužbe odbacio ocenivši da je briselski sporazum štetan i da predstavlja veleizdaju nacionalnih i državnih interesa.

"Ovo je faktički pravljenje albanske države uz blagoslov Srbije. Mislim da je bitno da sadašnja vlast ne sprečava rad Ustavnog suda. Svi znamo da je ceo ovaj sporazum protivustavan i zato mora da ide pred Ustavni sud", rekao je Jakšić.

Vučić je, odgovarajući Jakšiću, upitao zašto pokrajinski izbori nisu sprovedeni kad su predstavnici Srbije, medju kojima je bio i Jakšić, bili s Tačijem na pregovorima u Beču, a ministar za Kosovo i Metohiju bio takođe kadar DS S Slobodan Samardžić.

"Tada ste vedrili i oblačili ovde na KiM. Sve zločince albanske pustio je Vojislav Koštunica, a ne Tomislav Nikolić. Nemojte meni da govorite o amnestiranju zločinaca, vi ste ih amnestirali i doveli u poziciju da nema kuda dalje", rekao je Vučić i ponovio da aktuelna vlast nije za prodaju Kosova, a Jakšiću ponudio da razmene kompletnu imovinu.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju