Stari, dobri filmovi

Odgovori
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stari, dobri filmovi

Post od branko »

Šafner Frenklin

- Paton
- Papilon
- Najbolji čovek


Saks Džin

- Čudan par


Sero Patris

- Kraljica Margo


Šestrem Viktor

- Ingmarovi sinovi


Sika Vitorio de

- Ćoćara
- Čistači cipela
- Čudo u Milanu
- Kradljivci bicikla
- Umberto D.


Siodmak Robert

- Ubice
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stari, dobri filmovi

Post od branko »

Nema ga. Možda je umro u Areni. Postaću vlaaaaaaaaaaaaasniiiiiiik!
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Stari, dobri filmovi

Post od Bibliotekar »

Nećeš, vala, bez sprovedene ostavinske rasprave, na kojoj će te pak sačekati moji Mili Rodjaci. A što se tematskoga niza pak tiče, mirotočivo ću sačekati da dođeš do Jevgenije Žigulenko, pa ću onda da Te nadopunim. Argumentovano, sa sve primerima najkreativnijih momenata iz stvaralačkih opusa odnosnih redatelja. :ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stari, dobri filmovi

Post od branko »

Žigulenko nije na spisku. Niti će biti.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Stari, dobri filmovi

Post od Bibliotekar »

Dobro. Biće kod mene. Ti kad završiš sa listom istavi obaveštenje da je Tvoja lista zaključena. Pa da tematski niz onda konstruktivno nastavim ja.
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stari, dobri filmovi

Post od branko »

Ja bih voleo da ti nešto počneš od početka, a da ja konstruktivno nastavim.

Skola Etore

- Poseban dan
- Toliko smo se voleli


Skorseze Martin

- Njujork, Njujork
- Alisa više ne stanuje ovde
- Razjareni bik
- Taksista

Skot Ridli

- Osmi putnik
- Gladijator
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stari, dobri filmovi

Post od branko »

Šlendorf Folker

- Limeni doboš
- Smrt trgovačkog putnika


Šlezindžer Džon

- Ponoćni kauboj
- Maratonac


Smajt Džek

- Bitka za Midvej


Spilberg Stiven

- Šindlerova lista
- Bliski susret treće vrste
- Boja purpura
- Spašavajući redova Rajana
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Stari, dobri filmovi

Post od Bibliotekar »

Eno Тi tematskog niza „Quo vadis, Srbijo”, ili „Čovek i automobil” ili pak „Groblja”, pa nastavljaj konstruktivno do mile volje. Apropo: ovde prezimena režisera ređaš po abecedi ili po glagoljici? :?
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stari, dobri filmovi

Post od branko »

Po gotici.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Stari, dobri filmovi

Post od Bibliotekar »

Avaj, Trubaru, nisi. Da jesi „S” bi bilo ispred „Š”, a ne obrnuto, kao kod Tebe:

Slika

No nije bitno. Samo Ti ređaj. Snaći ću se ja već nekako. O:-)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stari, dobri filmovi

Post od branko »

Kad bi ti znao šta je excel 2016...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Stari, dobri filmovi

Post od Bibliotekar »

„Eksel” Ti još i ide nekako, ali abeceda, avaj, nikako... No ništa - komotno udri kako Ti drago - snaći ću se ja, ako ustreba, i sa runama.
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stari, dobri filmovi

Post od branko »

Bože budale! U Excel-u 2016 kad daš komandu da poređa po abecedi ovako poređa ono što je napisano. Verovatno ne prepoznaje slova sa kvačicom. Elementarna nepismenost udružena sa bahatošću i ispraznom nadmenošću. Bože, na koga mi liči.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Stari, dobri filmovi

Post od Bibliotekar »

Bože nevaspitanoga li i bezobraznoga magarca! Da li to slučajno nije moguće nakon automatskog programskog ređanja izvršiti manuelnu korekciju već dobijene liste? Ili je možda u pitanju tek puka lenjost? Ako je i od Suvlasnika - naročito vazda lingvistički nominalno provukovski orijentisanog - mnogo je!
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stari, dobri filmovi

Post od branko »

Nikom to ne smeta, nako tebi. Ili ti možda smeta čitava ova tema? Ne uklapa ti se u tvoje svetonazore? Davati primedbe samo radi primedbe je stvarno svojstveno narcisoidnoj praznoj mešini.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Stari, dobri filmovi

Post od Bibliotekar »

Meni zapravo to fragmentarno, delimično odsustvo abecednog reda u navođenju filmova uopšte ne smeta! Štaviše, liberalno budalasto smatram da bi se savršeno validno moglo ići u navođenju i bez ikakve sistematizacije. Ali mi stvarno smeta manir personalno derogatorne diskvalifikacije ličnosti sabesednika u ophođenju, a koji se sa tvoje strane okaziono manifestuje, te sve bez apsolutno ikakvog povoda pride. Ja tebe nikada i nigde nisam nazvao budalom. Štaviše, već sam pisao u ovom tematskom nizu o tome kako je potpuno benigna filmofilska rasprava s tvoje strane - potpuno nepotrebno - okrenuta u vražju mater. Da ti citiram moj navod iz pređašnjeg posta koji ilustruje srž problema:
... možda bi se neko i prijavio da ne vidi Tvoj laidarni manir u postiranju. Krene, naime, priča o vrednim starim filmovima. Dođe do legendarnog reditelja Sema Pekinpoa. Pratilac & Štovalac Pekinpoa od duše napomene nešto o njegovom vrednom filmu. Kao ilustrativ rediteljskog kvaliteta navede ono što je na svetski razapetoj mreži dostupno. Prvobitni Istavljač kaže da se dugo premišljao, ali da dotični film nije uvrstio u svoj izbor vrednih ostvarenja. Štovalac Pekinpoa upita zbog čega, pa navede primer filmskog motiva koji je Prvobitni Istavljač nešto ranije u svojoj istavci smatrao vrednim kod jednog drugog, takođe renomiranog reditelja. Prvobitini Istavljač na upit (koji bi mogao da posluži za plodnu tematsku raspravu koja bi eventualno privukla i nekog trećeg) naprasno onemi i kaže da je opservacija kratkovidog Štovatelja Pekinpoa (koga je štovanju odnosnog reditelja korišćenjem eleboriranih primera naučio Ranko Munitić) kritizerska i da predstavlja odsustvo poimanja onog o čemu se priča.

Štovatelj Pekinpoa krene da navodi druge primere iz svog ratno-tematskog repozitorijuma starih i vrednih filmova, a prvobitni Istavljač krene sa jednorečeničnim kategoričkim sudovima o frojdovskome korijeniku Štovaoca Pekinpoa. Elaboracije opet nigde. I tako, mic po mic... dođe se do kuknjave o rasterivanju pučanstva. Polezno, nema šta.
Ti stalno daješ personalno provokativne primedbe, a kad nako pokuša da ti parira ti odeš u neprimerrenu i - objektivno !- nezasluženu difamatoriku. Pa se onda iznenadiš kada vidiš da i drugi može da uzvrati u potpuno istom maniru, koji u krajnjoj instanci samo škodi i tvom i mom neprofitnom minulom radu na ovom forumu. Zašto ti to treba - oči mi ispale ako znam.

Pokušaću nekako da racionalno upristojim tematski niz.

1. Ne, uopšte mi ne smeta navođenje naziva starih, dobrih filmova. Naprotiv - smatram ga vrednim sa edukativno-estetskog stanovišta. Da ga ne smatram, ne bih u njemu i sam participirao, no čak i da smatram ja bih se tada držao pasivno - ide tematski niz za koji ja nemam ama baš nikakvog interesovanja (poput npr. tematskog niza „košarka”, koju pak ti izrazito voliš, a u kojem ja apsolutno nisam napisao ni jednog jedinog slovca!) - stvar mene lično ne zanima, ali ko voli - nek izvoli, zašto bih ga ja ometao u njegovom zadovoljstvu.

2. Ako se već latiš neplaćenog posla i kreneš da u njemu primenjuješ nekakvu dobrovoljno primenjenu sistematizaciju - drži se nje dosledno do kraja, jer inače obezvređuješ samoga sebe i svoj trud. Štaviše, stvaraš mogućnost i potrebu za potpuno bespotrebnim dodatnim angažmanom - bilo samoga sebe ili nekog drugog. Manuelna korekcija gotovog „Eksel” spiska ne potrebuje ni desetinu vremena potrebnog za njegovo kreiranje i savršeno je moguća. A cela stvar uopšte ne gori.

3. Ako već ne znaš šta da predmetno ogovoriš sabesedniku u okviru tematske rasprave - radije oćuti i nemoj ga otvoreno bezrazložno vređati i lično omalovažavati derogatornim i uvredljivim opaskama. Zlatno pravilo kaže: ne čini drugome ono što ne bi voleo da drugi čini tebi.

Matori ljudi u šestoj deceniji zbog svojih bi godina, ako već ni zbog čega drugog, trebali da imaju na umu ove jednostavne stvari.
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stari, dobri filmovi

Post od branko »

Baš mi je drago što sam te taknuo. No, ti si pitao po čemu slažem niz, da li po latinici ili glagoljici, očigledno si hteo da isti niz nipodaštaš, ne samo tim postom već i prethodnim. Ali ti si poznat na ovom forumu kao osoba koja voli da sabesednika na bilo koji način spusti ispod svog "niova". Ne znam zašto ti smeta ovo moje viđenje starih, dobrih filmova, kao i niz drugih tema, ali očigledno ti nisi "suvlasnik" nego si i kapo ovog foruma. Šta je filmsko u primedbi o ređanju po "glagoljici"? No, da nastavim.

Spotisvud Rodžer

- U plamenu Nikaragve

Stardžiz Džon

- Loš dan u Blek Roku
- Obračun kod OK korala
- Sedam veličanstvenih
- Starac i more

Stardžiz Preston

- Čudo u Morgans Kriku
- Ledi Eva

Šternberg Jozef fon

- Plava venera
- Plavi anđeo
- Dokovi Njujorka
- Šangaj ekspres
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Stari, dobri filmovi

Post od Bibliotekar »

Da sam stvarno hteo da nipodaštavam niz upotrebio bih, na primer, s tvoje strane upotrebljenu frazu da dotični predstavlja odsustvo poimanja onog o čemu se priča, kojom si ti kao prvi u diskusiji štedro počastio mene, a umesto direktnog odgovora na savršeno pristojno intonirani upit.

A što se pak tiče sa moje strane retorički sugerisane primene glagoljice, u pitanju je savršeno pristojna retorička stilska figura poznata u teoriji kao solecizam (npr. Ovo nije Strahinjiću bane, već ja jesam carevi delija). Pristojno i blago humorno sugeriše neispravnu primenu - između inih stvari - pravila gramatike, sintakse i fonetike. :ugeek:

Apropo: kao štio se da videti, uopšte nije tako teško manuelno ispraviti pogrešni „eksel - automatizovani” spisak... :ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stari, dobri filmovi

Post od branko »

Opet? Pa, dokle, brate mili, da ti objašnjavam? Nisam "manuelno" ispravljao ništa. Eksel jednostavno prepoznaje "Šte" (Šternberg) kao "Ste" i posle "Sta" (Stardžiz) nastavlja niz. Koji si ti smor! No, da nastavim po stoti put.

Stivens Džordž

- Šejn

Stivens Džordž

- Div
- Mesto pod suncem

Stoun Oliver

- Vod
- J.F.K.
- El Salvador

Sverak Jan

- Kolja
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Stari, dobri filmovi

Post od Bibliotekar »

Vaistinu, pravo je Čudo Božije taj „Eksel”: Viktora Sjestrema (Sjöström) automatičeski rekonvertuje u Šestrema pa ga - naprasno zaboravivši vlastitu automatičesku fonetsku transkripciju dijakritičkih slovnih znakova! - ubaci automatičeski ispred Sike... Čudesa automatike, šta da se radi. :roll:

No dobro - niz se, slutim, bliži svom abecednome kraju, pa ću ja zarad estetičke nadopune mirno sačekati anons da je istavka gotova. A onda ću ja manuelno da krenem u nadopunu. Polagano, bez žurbe, a uz teoretsko-estetički osvrt na validnost dotičnog dela.
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju