Film koji preporučujete

Odgovori
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Takva su pravila" hrvatski film Ognjena Sviličića. U svetu u kojem živimo pravdu ne možemo da očekujemo, samo kratku satisfakciju ako je preuzmemo u svoje ruke. I posle toga, ostaje praznina. Odlični Emir Hadžihafizbegović i Jasna Žalica.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Film koji preporučujete

Post od Bibliotekar »

Ako budete u prilici, obavezno pogledajte:

Slika



Kratak siže upravo danas promovisanog dela (rađenog prema legendarnom naučno-fantastičnom literarnom predlošku Filipa K. Dika): Nemačka je u zajednici sa Japanom pobedila u II svetskom ratu. U Americi su na vlast došli nacisti. I u odnosu na nama znani svet nije se izmenilo ništa.

P.S: Rufus Sjuel je upravo maestralan u ulozi SS obergrupenfirera njujorške policije Džona Smita (sic!), koji se u maniru legendarnog inspektora Harija Kalahana bori protiv terorista u alternativno istorijskom Njujorku. :ymcowboy:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Ničije dete" Vuka Ršumovića. Interesantna priča o detetu koga su odgajili vukovi, koji se socijalizuje i na kraju, zahvaljujući ratu vraća među vukove. Koliko se mi zapravo razlikujemo od životinja?

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Szabadesés" ili "Slobodan pad" mađarski film Đerđa Palfija. Baka se baca sa krova zgrade i u padu gleda stanove i vidi priče koje govore o većini stvari koje "krase" sadašnjicu. Setih se priča iz marksizma o otuđenju. Najupečatljivija je priča, po meni, ginekologa koji ne vrši abortus, već rođenu decu vraća na zahtev roditelja u matericu majke. Ne žele da im dete živi ovde i sada.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Enklava" Gorana Radovanovića. Dubok, potresan, iskren, pametan i emotivan film u isto vreme. Stvarno je zaslužio sve pohvale. Kao i odlični Miodrag Krivokapić, Nebojša Glogovac, Anica Dobra... Neke scene i simboli koje upotrebljava su... uf!

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"The Dresser" ili "Garderober" film Ričarda Ejra po legendarnom tekstu Ronalda Harvuda. Nova verzija sa Janom Mekelenom, Entoni Hopkinsom, Emili Votson, Edvardom Foksom... Kome je pozorište blisko, razumeće...

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Fathers and Daughters" ili "Očevi i ćerke" američki film italijanskog režisera Gabrijela Mućina. Lepa, pametna, dobro ispričana priča. Odlični Amanda Sifrid i Rasel Krou i fenomenalna jedanaestogodišnja Kajli Rodžers.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Trumbo" američki film Džej Roača o velikom američkom filmskom scenaristi Daltonu Trambu koji je, u neko vreme progona neistomišljenika koju je sprovodila američka vlast i veći deo naroda koji svakako nema svoje mišljenje, pisao pod tuđim imenima jer bio kao komunista na crnoj listi. Autor je čuvenih scenarija: Spartak, Praznik u Rimu, Dečak i bik, Egzodus, Papilon... Ovo nije samo priča o poznatim likovima i njihovoj ulozi u linču neistomišljenika već i priča koliko moraš patiti ako imaš svoje mišljenje. Vanredna je Helen Miren kao odvratna Heda Hoper. Interesantna uloga u priči je ostrašćenog i plitkoumnog Džona Vejna, ljigavog Edvarda Dž. Robinsona i Sema Vuda, ali i ljudi koji su ispali "ljudi" u tim nakaradnim vremenima Kirka Daglasa, Ota Premingera.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Remember" Atoma Egojana. Priča o ostarelom nacisti i Jevreju iz Aušvica, sa legendama u veoma poznim godinama Kristoferom Plamerom i Martinom Landauom. Ima li osveta smisla?

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Listen to Me Marlon" dokumentarni film Stivena Rajlija o životu Marlona Branda. I ne samo o njegovom životu, veći o filmu, glumi, životu svih nas, slobodi, licemerju...

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Film koji preporučujete

Post od Bibliotekar »

Seobu Jeonseon (Zapadni Front), 2015.

Slika

Ukoliko ste ikada u nutrini Vašega jastva, poštovane dame i gospodo, poželeli da pogledate neki film koji bi u sebi objedinio raskoš juvenalne akcione grandioznosti Holivuda, bombastično-lirične pompeznosti Bolivuda i epopeičnog patosa negdašnjeg jugoslovenskog filma, uz po koji prisen neprevaziđene sovjetske sineastičke kolosalnosti, tada je za Vas ono pravo i uistinu nezaobilazno ostvarenje koje morate pogledati južnokorejski film „Seobu Jeonson” režisera Čeona Sung-Ila.

Ovu priču o prijateljstvu između južnokorejskog i severnokorejskog vojnika koje objedinjuje dokument koji može rešiti ishod Korejskog rata zaista je nemoguće prepričati. To treba videti da bi se uistinu moglo pojmiti.



=))

P. S: Ukoliko u mom prisustvu iko ikada posle ovoga filma bude difamirao filmsku epiku pokojnog Veljka Bulajića – loše će se provesti! :ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

Pretrnuo sam.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"The Cut" ili "Rez" Fatiha Akina. Pošten film jednog Turčina o genocidu nad Jermenima i sudbini jedne porodice. Baš upečatiljivo.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Er ist wieder da" ili "On je ponovo ovde" nemački film David-a Wnendt-a (ne znam kako se čita - Dejvid ili David). Zanimljiv film sa stanovišta socijalne psihologije. Hitler je ponovo u Nemačkoj. Replike na kraju filma daju povoda za razna razmišljanja, a glase:
" Vi ste monstrum.
- Jesam li? Onda morate osuditi i one koji su izabrali ovog monstruma. Jesu li svi bili monstrumi? To su bili obični ljudi. Izabrali su posebnog čoveka i
poverili mu sudbinu svoje zemlje. Što ćete učiniti? Zabraniti izbore?
- Ne, vas ću zaustaviti.
- Jeste li se ikada zapitali, zašto me ljudi slede? Jer su u suštini isti kao i ja. Imaju iste vrednosti."


Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

'Narodni heroj Ljiljan Vidić' jedna suluda apsurdna alanfordovska komedija o partizanima, ustašama i četnicima. Ja sam se baš ismejao. Režija: Ivan-Goran Vitez. Scenario: Zoran Lazić.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Predsednik" ili "The President" gruzijski film Mohsena Mahmalbafa. Diktatura i demokratija, revolucija, sloboda, pravda... i malo "Kraljevića i prosjaka", ali nije bajkovito.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

I ove godine sam bio na filmskom festivalu u Novom i ostaviše na mene utisak tri filma, pa da podelim sa vama (ako vas ima još).

Prvo, „Dobra žena“ od Mirjane Karanović. Film vredan svake pažnje, drama o običnom životu i krivici, o odgovornosti i pravdi, i nadi u zdravije vreme, samo ako na vreme uradimo „odstranjivanje tumora“. Stvarno sam se prijatno iznenadio kvalitetom priče, kao i glumcima, pre svega Borisom Isakovićem, Mirjanom Karanović, Hristinom Popović, Jasnom Đuričić...

Slika

Drugo, „Dnevnik mašinovođe“ od Miloša Radovića. Bizarna, crnohumorna priča u stilu naših najboljih crnih komedija, sa odličnim Lazom Ristovskim, Mladenom Nelevićem, Jasnom Đuričić, Petrom Koraćem... Malo mi je zasmetao kraj, ali to je ipak stvar ukusa.

Slika

Treće, „S one strane“ od Zrinka Ogreste. Hrabar film o sudbini nepodobnih u hrvatskom savremenom društvu. Malo ravan i spor, ali sa vanrednom Ksenijom Marinković.

Slika

I jedan film koji nisam gledao na festivalu, ali je odličan. „Ti mene nosiš“ od Ivone Juke. Film koji je presek ovdašnjeg, modernog hrvatskog (ili bilo kog drugog) društva. Društva u kojem nema mesta za čoveka. Odlične scene, umetnički obojene, simbolički tačne, drugačije... Film koji iako traje dva i po sata neće biti dosadan. Odlične uloge meni nepoznatih Lane Barić, male Helene Buljan, Nataše Dorčić i proverenih majstora Nataše Janjić i Voje Brajovića.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Zvizdan" od Dalibora Matanića. Jednostavno dobar, kakvi su i glumci Tihana Lazović, Goran Marković i Nives Ivanković.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Houston, We Have a Problem" slovenački dokumentarni film Žige Virca, kandidat za ovogodišnjeg oskara ili kako je hohštapler uništio Jugoslaviju.


Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Film koji preporučujete

Post od Bibliotekar »

Iron Sky 2 : TheComing Race - finski anticipativno dokumentarni omnibus-film reditelja Tima Vuorensole o suštini & sudbini demokratske administracije Hilari Klinton. Film obiluje emotivno bremenitim istorijskim scenama, tako da se savetuje oprez svim osećajno senzitivnijim osobama.

Slika



:ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju