Svetlana i Rodoljub Boškić - Velika novogodišnja pljačka

Odgovori
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Svetlana i Rodoljub Boškić - Velika novogodišnja pljačka

Post od branko »

Svetlana i Rodoljub Boškić

Velika novogodišnja pljačka


1. Deda Mraz
2. Patuljak Dobri Ben
3. Stidljivi Ben
4. Lažljivi Ben
5. Zeleni Ben
6. Baš hoću Ben
7. Baš neću Ben
8. Zli Petar
9. Zli Dobrica
10. Zli Bombonica
11. Zli Loptica
12. Zli Krpica
13. Zli Prznica
14. i 15. Brzi Ben i Tvrdoglavi Ben

Na sceni se nalaze sanke Deda Mraza u kojima sedi Deda Mraz i spava (hrče)
Pošto se svetlo uključi na scenu dolazi jedan patuljak. Obilazi oko sanki i zagleda Deda Mraza. Odlazi do publike i obraća joj se
PATULJAK DOBRI BEN Deco, da li vi znate ko je ovo?
(deca - improvizacija ) (Dobri Ben se naginje prema deci, namešta uvo i opet ih pita) Ma šta to pričate? (Ljutito, okreće im leđa) Ništa vas ne razumem. (Ponovo se okreće prema deci i pita) I baš nećete da mi pomognete? Pa nisam ja ništa loše uradio, eto vidite da imam i ime takvo
PATULJAK DOBRI BEN (molećivo) Molim vas pomozite mi-kažite mi ko je ona spodoba tamo. Nije da neznam, ali mi hitno treba neko da potvrdi moje strahove. Ako je istina ono što ja mislim, biće gadno, zato vas molim, MOLIM, da mi pomognete.
Šta? Hoćete. Jao Hvala vam mnogo. To je od životne važnosti.
Dakle ko je to? (Deca -improvizacija)
Znači, to je zaista on. Toga sam se i plašio. Idem sada da mu saopštim strašne vesti. (ide polako prema Deda Mrazu prilazi mu i počinje da ga drmusa) (Deda Mraz se okreće, buni se nešto u snu i onda nastavlja da spava)
Hej,....Deda Mraze,...ustaj!
DEDA MRAZ Još samo malo (priča ne otvarajući oči) sad ću ja, još samo malo.......
PATULJAK DOBRI BEN Ustaj brže, hitno je!
DEDA MRAZ Ustajem,.... pospano
PATULJAK DOBRI BEN Diži se odmah! Nestali su ti svi pokloni. Ustaj!
DEDA MRAZ (brzo skače na noge) Jao,....teško meni.....
PATULJAK DOBRI BEN Prestani da kukaš! Tužno
DEDA MRAZ Ko si ti? Jao meni....pa ne mogu da prestanem da kukam.....ja sam upropašćen.....nikada ni jedan DEDA MRAZ nije izgubio svoje poklone..... Odlučno
PATULJAK DOBRI BEN Ja sam Patuljak a ime mi je Dobri Ben.
DEDA MRAZ Drago mi je Dobri Bene...joj šta da radim....a odakle si ti?
PATULJAK DOBRI BEN Živim u ovoj šumi već sto godina.
DEDA MRAZ Da,da... 100 godina (začuđeno) ...lepo lepo...Ufff... uf... sigurno ni pre 100 godina se ni jednom mom kolegi nije desilo ovo što se meni desilo. Tako da zaspem na poslu... da izgubim sve poklone...
PATULJAK DOBRI BEN Prestani više da kukaš, šta je bilo-bilo je.
DEDA MRAZ Nije to baš tako lako....znaš imam obaveze prema deci....svi me čekaju ....a ja.....joj..šta ću sada....
PATULJAK DOBRI BEN Prvo prestani da kukaš. Saberi se i razmisli malo. Možda ti ja mogu pomoći?
DEDA MRAZ Niko meni ne može da pomogne.....ja sam izgubljen.....(šeta se nervozno po sceni)
PATULJAK DOBRI BEN Šta misliš Dedice da me saslušaš na trenutak?
DEDA MRAZ Šta mi vredi da te slušam.......(i dalje šeta po sceni ,ali sada u krug)
PATULJAK DOBRI BEN (seda na pod, prekrstivši noge) Kada se smiriš možda ćemo moći pričati.
DEDA MRAZ Kako da se smirim? Da li ti razumeš u kakvoj sam ja situaciji? iznervirano
PATULJAK DOBRI BEN Da.....(pravi grimase prema publici)
DEDA MRAZ Tebi pričam....(patuljak se okreće prema Deda Mrazui i rukom) pokazuje na sebe) da...da ...baš tebi!
PATULJAK DOBRI BEN (Okreće se ponovo prema publici, slegne ramenima i zabavlja se igrajući se nekom lopticom)
DEDA MRAZ Onolika deca čekaju na mene i raduju se poklonima, a...ja....ja neću imati ništa da im dam. (počinje da plače)
PATULJAK DOBRI BEN Hoćeš li prestati da kukaš, da plačeš ....smiri se saslušaj me
DEDA MRAZ (briše suze) Evo smiren sam... kaži....
PATULJAK DOBRI BEN Nemoj da plačeš više, ja sam tu da ti pomognem...
DEDA MRAZ Kako ti možeš da mi pomogneš?. tužno
PATULJAK DOBRI BEN Ja znam ko ti je ukrao poklone.....
DEDA MRAZ (Počinje da plače) Joj meni....kako ću sada deci na oči....joj.....
PATULJAK DOBRI BEN Hajde, hajde,....smiri se.
DEDA MRAZ Ne mogu da se smirim.....
PATULJAK DOBRI BEN Mislim da ćeš morati ukoliko želiš da vratiš poklone i odneseš ih deci....
DEDA MRAZ Evo slušaj...da li bi ti mogao da se smiriš...slušaj šta mi piše jedna devojčica: '' Dragi Deda Mraze, ja ti pišem iz kreveta, jer sam bolesna. Baka mi je rekla da ti znaš sve dečije želje i da ne moram da ti kažem šta da mi doneseš. Ja ću zato biti strpljiva i čekaću, samo te molim da me ne zaboraviš. Puno te voli i pozdravlja Vanja '''
PATULJAK DOBRI BEN Upravo zato moraš hitno da se smiriš i da trezveno razmisliš.
DEDA MRAZ Dobro, samo još malo da otplačem...buuuuu.....sad ću ja....uskoro ću biti potpuno trezven .........buuuuu.....ovaj...trezven......buuuuuuu
PATULJAK DOBRI BEN (obraća se deci ) Moraću da primeni pravilo mudrih patuljaka broj 6.
DEDA MRAZ Gledaj.....skoro sam trezven......(izvlači iz džepa maramicu i s njom jedno pismo. gleda ga i čita naglas adresu) Deda Mraz, Severna Šuma, Ledeni Breg Broj 365. (otvara pismo)
PATULJAK DOBRI BEN (zatvara uši i obraća se deci ) Sad će opet početi da plače - bolje vam je da zatvorite uši...
DEDA MRAZ (razmotava i počinje da čita pismo) Dragi Deda Mraze,....(ponovo plače).buuu.... ,molim te da mi ispuniš jednu želju....bio sam jako dobar- možeš da proveriš kod moje mame.....buuuu......Hteo bi da mi doneseš jedno narandžasto i lepo biciklo koje može da vozi brže od Mikinog. Voli te i pozdravlja tvoj Joca. P.S. Ako mi ispuniš ovu želju... biću dobar i sledeće godine! buuuuu......
PATULJAK DOBRI BEN (drži ruke na ušima i povremeno pita publiku mimikom da li je Deda Mraz završio sa plakanjem)
DEDA MRAZ (gleda na sat, naglo skače) Jao ... još samo četiri sata do Nove godine..
Moraću da pokušam sa ovim patuljkom....(Prilazi patuljku i kaže smireno) Smiren sam. Idemo da tražimo poklone.
PATULJAK DOBRI BEN Konačno
DEDA MRAZ Ko je ukrao poklone? Rekao si da znaš.
PATULJAK DOBRI BEN Znam. Ukrao ih je Zli Petar i njegova družina.
DEDA MRAZ Dobro...znači bio je to Zli Petar i njegova družina. Kako da ih nađemo? Koliko ih je? Možemo li mi samoi protiv njih?
PATULJAK DOBRI BEN Ništa ti ne brini. Imam ja svoje pomagače. (Uzima trubu i duva u nju. Do njega dotrčaše patuljci. Počinje da ih predstavlja)
BRZI BEN Dobro veče Bene! Kako si? Kaži šta ti treba. U prolazu sam! Žurim! Žurim! (U međuvremenu DEDA MRAZ se nervozno šeta po bini proveravajući koliko je sati )
PATULJAK DOBRI BEN Smiri se Brzi. Sačekajmo da ostali stignu.. (Dobri Ben trči uporedo sa Brzim ukrug oko Deda Mraza dok prica, kad završi razgovor Dobri Ben prestaje da trči dok Brzi i dalje trči naokolo po sceni)
BRZI BEN Važi, važi….samo znaš…ja žurim….
PATULJAK DOBRI BEN Znam, znam, ali ipak daj malo vremena i ostalim
STIDLJIVI BEN (dotrčava na scenu) Zdravo Bene! Tražio si me?
PATULJAK DOBRI BEN Zdravo Stidljivko! Da,da…tražio sam te. Imam neki poslić za tebe.
LAŽLJIVI BEN Pozdrav svima koliko vas ima. O …a zašto ste se vi skupili tu?
PATULJAK DOBRI BEN Pozdrav i tebi! Kako zašto smo se skupili? Valjda si čuo poziv?
LAŽLJIVI BEN Ma ne. Slučajno sam se zatekao tu. Znaš upravo sam brao kruške u obližnjem šumarku. Nego, zašto sin as zvao?
PATULJAK DOBRI BEN Reći ću vam kad svi stignu
ZELENI BEN (dolazi poskakujući s noge na nogu zamišljeno) Zdavo društvo!
Šta radite? Jeste li videli onu šumicu kako je lepa?
PATULJAK DOBRI BEN Zdravo i tebi! Kasniš?
ZELENI BEN Malo.(pokazuje rukom) Posmatrao sam šumu. Bila je tako lepa…tako zelena….prosto nisam mogao da odvojim pogled od nje..i eto zato kasnim.
TVRDOGLAVI BEN Došao sam! Iako smatram da nije lepo što nas stalno cimaš za kojekakve gluposti, ipak sam došao…nisam ja tamo neka izdajica, ali zadnji put uopšte niste slušali moje savete….i …ja sam jako ljut…ali izdajica svakako nisam….
PATULJAK DOBRI BEN Da, da Tvrdoglavi – I meni je drago što si stigao. Znamo da si ljut, ali kao da je to nešto novo…ipak…svi smo jako sretni što si došao.
BAŠ HOĆU BEN Zdravo Dobri! Zdravo i vama Benovi! Baš sam hteo d ate vidim. Baš sam mislio kako bi bilo dobro sresti te i zabaviti se.
BAŠ NEĆU BEN Baš neću da vam ne kažem zdravo. I samo da znate neću više da se družim sa Baš hoću Benom. Baš baš neću!
PATULJAK DOBRI BEN Dobro dobro! Čini mi se da smo svi tu.
(doziva) Deda Mrazeeeee! Deda Mrazeeeee! (utom dotrčava Deda Mraz sav izgubljen – ponovo gleda na sat) Dakle…red je I običaj da se prvo predstavimo.
Poštovani Deda Mraze ovo su: Ben,Ben, Ben,…Ben! Da bi ih razlikovali zovemo ih: Brzi B., Stidljivi, Lažljivi, Zeleni, Tvrdoglavi, Baš hoću Ben i Baš neću Ben.
DEDA MRAZ Drago mi je. (pokunjeno)
PATULJAK DOBRI BEN Družino, ovom gospodinu u crvenom, nadaleko poznatom kao Deda Mraz hitno je potrebna naša pomoć. (patuljci nakratko pogledaju Deda Mraza, klimnu glavama i ponovo se okreću Dobrom Benu)
ZLI PETAR I njegova družina sum u ukrali paketiće. Deca širom sveta ostaće bez poklona u novogodišnjoj noći … osim ako…
BRZI BEN Osim ako… istovremeno
ZELENI BEN Osim ako…
PATULJAK DOBRI BEN Osim ako se mi ne umešamo i ne vratimo paketiće Deda Mrazu. Pa šta mislite (Benovi se gledaju kratko i klimaju glavom)
BRZI BEN Krećemo li?
STIDLJIVI BEN Ja sam za!
LAŽLJIVI BEN Ja sam….jesam li….ne ne nisam baš…..
ZELENI BEN Svih mi zelenih lepota – vreme je za pokret.
TVRDOGLAVI BEN I ja se slažem, ali samo ovaj put! Neka se zna!
BAŠ HOĆU BEN Baš hoću da pomogne Deda Mrazu. Baš hoću da sva deca budu srećna večeras!
BAŠ NEĆU BEN Baš neću da deca budu tužna noćas. I znate šta? Baš neću da propustim bitku.
PATULJAK DOBRI BEN Polako, polako! Potrebno je razraditi plan. Proveriti gde je Zla družina i onda ih iznenada napasti! (patuljci se zagrle i šapuću nešto a Deda Mraz pokušava da se probije između njih da čuje o čemu pričaju) Brzi! (Brzi mu prilazi i salutira ) Potrči sada I pronađi ih. Kada ih pronađeš vrati se!
BRZI BEN Razumem! (trčeći odlazi)
PATULJAK DOBRI BEN Patuljci pokret!

Slika 2

Lov na kradljivce

Na sceni prave logor Zli Petar i družina. ispred sebe stavljaju torbu Deda Mraza i vade iz nje slatkiše. Jedu i veselo pričaju
ZLI PETAR Baš dobro što smo natrčali na onog gospodina u crvenom. Imao je mnogo slatkiša.
ZLI MRVICA Zli Petre, misliš li da će nas juriti? Nešto mi je bio poznat.
ZLI PETAR Zli Mrvice, zar ti misliš da bi on smeo da dođe u naš logor....znaš i meni je bio poznat....samo ne mogu da se setim gde sam ga video
ZLI KRPICA Pa znaš Zli Petre možda bi i smeo da dođe. Ima ovde mnogo slatkiša
ZLI LOPTICA Samo neka proba, samo neka dođe, prevorićamo ga u krpicu.
ZLI KRPICA Zar moraš biti tako zao!
ZLI BOMBONICA Dosta priče. Ovo su moje omiljene bombonice. Kako ih samo volim.
Ometate me u uživanju. Volim ih!
(drži pune ruke bombona , gleda u njih, a onda će besno) Da vidim ko će još da progovori- razbiću ga k'o zvečku, nezvao se ja Zli Bombonica. Hajde,....da vas čujem....
ZLI PETAR Smiri se Zli Bombonice. Evo mi ćemo da ćutimo dok ti pojedeš svoje bombone. Znaš možda bi bilo bolje da odeš tamo malo dalje i da na miru grickaš svoje bombone.
ZLI BOMBONICA Imaš pravo Zli Petre. Sešću malo dalje. (okreće se prema družini i viče) Bole me uši od ovih gluposti
ZLI KRUŠKICA (kad se Bombonica udalji) Uh, neko je ustao na levu nogu jutros!
ZLI BRZICA Izgleda da je ustao na obe leve!
ZLI DOBRICA Ma ne....on je samo malo zaljubljen.....
ZLI STOPICA Kako?
(Svi gledaju začuđeno u Zli Dobricu)
ZLI DOBRICA Pa to....malo je zaljubljen
ZLI BRZICA Kako može biti zaljubljen?
ZLI DOBRICA Lepo. A zašto ne bi mogao biti zaljubljen?
ZLI MRVICA Ko je još video da se banditi zaljubljuju. Posredi je greška. To jednostavno nije moguće!
ZLI LOPTICA Slažem se sa Zli Mrvicom. Takvo nešto je nemoguće. NE-MO-GU-ĆE! Da ti nisi udario glavu negde ....ili si možda jeo onu travu što od nje poblesaviš......kako se ono zove...ma ne mogu da se setim..ali si sigurno jeo tu travu!
ZLI DOBRICA Ma vi nemate pojma! On se zaljubio i tačka. Pogledajte mu samo oči! (Svi se šunjaju polako prema Zli Bombopnici i zagledaju ga, klimaju glavam, gledaju u njega, ponovo klimaju glavama)
ZLI BOMBONICA (priča samom sebi i bombonama) Joj kako vas volim. Vi ste nešto najlepše u mom životu. Maziću vas i paziti celog svog života....mmmm
ZLI PERICA Pa ovo je strašno. Nešto nije u redu. (dok oni zagledaju ponovo Zli Bombonicu polako se na sceni pojavljuju patuljci i Deda Mraz noseći ispred sebe kartone u obliku žbunova) (okreće se prema deci I kaže) Njemu nema pomoći!
Dok se zla družina sladi slatkišima iz paketića polako na scenu šunjajući se dolaze Benovi u pratnji Deda Mraza. Počinje bitka. Deda Mraz ugleda paketiće, brzo ih uzima I nestaje sa scene. Ubrzo bitka prestaje, Zla Družina je pobeđena i svako svog zarobljenika dovodi. Vežu ih i polako odvode sa scene) Oni odlaze, promena scene, svetla se smanjuju i na scenu se iznosi sto+krevet, u drugom delu scene postavlja se pano sa prozorom. Ponovo se pale svetla. Na sceni su devojčica i dečak. Devojčica leži u krevetu a dečak sedi na podu igrajući se nekom igračkom
DEVOJČICA VANJA Šta misliš da li će doći Deda Mraz?
DEČAK Naravno! Pa ne misliš valjda da sam godinu dana bio dobar zarad nekih slatkiša. Mora da dođe i tačka.
DEVOJČICA VANJA Bilo bi lepo! Hajde molim te otrči do prozora i pogledaj da li ima nekoga.
DEČAK Dobro. (gleda kroz prozor i vraća se nazad) Nem još nikoga. Pa nije još ni ponoć.
U daljini se čuju praporci. Deca skaču i trče prema prozoru. Kroz prozor se pojavljuje Deda Mraz.
DEDA MRAZ Ho..ho...hoo! Evo ovde neke dobre dece. Dobro vam veče deco!
Deca Dobro veče!
DEDA MRAZ Izvinjavam se što nisam ušao kroz dimnjak ali desila mi se nezgoda. No da pređemo na posao.
Da li je meni neko od vas pisao?
Deca Jeste!
DEDA MRAZ Dobro, sedite. Vanja pošto si bila dobra i pametna devojčica doneo sam ti poklon koji će ti se sigurno svideti. I za tebe dobri dečače imam jedan.
DEDA MRAZ Znate deco strašno kasnim i ako mi ne pomognu patuljci neću stići podeliti paketiće svoj deci. Pozvaću ih.
Beneeee! Beneee!
PATULJAK DOBRI BEN (dotrčava Deda Mraz ga ne vidi i ponovo viče Beneee pravo na uvo našeg patuljka) Šta toliko vičeš! (čačka uvo pokušavajući da izvadi neku nevidljivu stvarčicu iz njega)
DEDA MRAZ Morate mi odmah pomoći
Deca Hoćemo i mi da ti pomogne Deda Mraze.
DEDA MRAZ Ja sam star i umoran. Benovi molim vas da mi dodajete paketiće. Ti Vanja čitaj imena dece a Marko će da mi pomogne u podeli. Da li je to u redu?
Svi Jeste!
Počinje podela paketića. Benovi prinose paketiće, Vanja čita a Marko dodaje paketiće deci koja se plaše Deda Mraza. U međuvremenu Zli pokušavaju da ukradu paketiće ali ih dobri u tome sprečavaju.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju