Lela Stojanović - Vesela šuma čeka Deda Mraza

Odgovori
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Lela Stojanović - Vesela šuma čeka Deda Mraza

Post od Upravnik »

Lela Stojanović
VESELA ŠUMA ČEKA DEDA MRAZA

E- mail: meseclela@gmail.com
Zaštićeno autorsko pravo


Lica:
Medvedić
Zec
Lisica
Deda Mraz

Scena je ista tokom cele predstave, sve se događa u šumi gde je jelka , tri panja, drveće, malo snega, opalo lišće i slično.

(Odtamnjenje. Na scenu dolazi medvedić, šeta scenom od jednog do drugog kraja, stane, malo razmišlja nastavi da šeta i kaže)
Meda – Ha, oni će meni da kažu da medvedi moraju da prespavaju zimu. Možda i moraju, ali oni stariji, mame i tate, mi mali medvedići ne moramo. I ne samo da ne moramo, mi nećemo, ja neću! Neću da prespavam zimu, hoću da mi Deda Mraz donese poklon. Hoću da i meni Deda Mraz da poklon. ( seda na panj) A ne kao ranijih godina,kada se probudim poklon me čeka kraj kreveta, ali to nije to. ( ustaje) Pravi poklon je kada duva severac, njuškice nam pocrvene, šapice hladne i tada napravimo Sneška Belića, okitimo jelku. ( razgleda okolo, zagleda jelku i kaže) Evo, ovu bih jelku mogao da okitim dok čekam Deda Mraza, da bude lepo kada mi donese poklon i da me poklon obraduje ispod ove jelke. Aha, da vidim gde su oni ukrasi koje sam poneo od kuće. ( traži po sceni) Evo ih! Hajde da krenem sa poslom. ( počne da kiti jelku i peva)

Meda peva – U VESELOJ ŠUMI, VESELO JE SVE,
ZATO DEDA MRAZE DOĐI NAM ŠTO PRE.

TEBE SADA ČEKA JEDAN MEDA MALI,
I ZA ZIMSKE SNOVE NI MALO NE MARI.

( na scenu dolazi zec, koji počne da dodaje ukrase medi i da sa njim kiti jelku i nastavlja pesmu)
Zec peva- ALI JOŠ TE ČEKA JEDAN MALI ZEKA,
PRETRČAO ON JE DVESTA POLJA MEKA.

Meda i zec - HAJDE DEDA MRAZE POŽURI NAM TI,
U VESELOJ ŠUMI ČEKAMO TE SVI.

ČEKAJU TE I SVA DECA NA PLANETI,
HAJDE DEDA MRAZE KORAKE PREPLETI.

( završe kićenje jelke i pesmu, gledaju jelku i meda pita zeku)

Meda – Otkud ti zeko?
Zeka – Kako otkud, otud?( pokazuje pravac)
Meda – Od kud, odtud?
Zeka – Od tuda. Šetao, trčao i čujem neko peva. A svi znaju da ja obožavam pesmu i veselje jer sam i ja iz Vesele Šume, pa rekoh sebi to je društvo za mene. ( zagleda medu i upita) Medo, koliko je sati?
Meda – Nemam pojma, nemam sat.
Zeka – Nemam ni ja. A koje je sada godišnje doba?
Meda – Naravno zima, valjda ne pada sneg leti.
Zeka – Znači, zima je.
Meda – Da, zima je.
Zeka – Dobra zima, a?
Meda – Dobra ili loša, odkud ja znam. Ja sam mali medvedić i nisam video puno zima. Moram da priznam , ovo je prva zima koju vidim i hladno je.
Zeka – Aha, hladno je.
Meda – Da, zima je hladna i lepa.
Zeka – Pa šta, ako je lepa i hladna. I ja sam lep.
Meda – I ja sam lep, meni mama uvek kaže lepoto moja.
Zeka – A meni mama kaže, krasoto moja. A, zar tvoja mama sada ne brine, jer ti bi trebao da si u krevetu i da spavaš. Vi medvedi prespavate zimu, čini mi se da si to zaboravio.
Meda – Nisam zaboravio.
Zeka – Kako nisi zaboravio? Hajde pakuj se, hajde brzo u zimski san.
Meda – Neću da spavam, čekam Deda Mraza!
Zeka – Ma nemoj, čekaš Deda Mraza?! A šta ako zakasni a tebi se spava?
Meda – Ne spava mi se.
Zeka – Spava ti se.
Meda – Ne spava mi se!
Zeka – Spava ti se!
Meda – Ne!
Zeka – Da!
Meda – Ne!
Zeka – Da!
Meda – Da!
Zeka – Da! Eto vidiš, spava ti se.
Meda – Pa kad si me ti zbunio a u stvari mi se ne spava. I pusti me da sačekam Deda Mraza da mi donese poklon.( seda na panj, seda i zeka)
Zeka – I ja ću da čekam Deda Mraza.
Meda – Pa čekaj, svako ima svoj poklon. Meni će Deda Mraz da donese moj poklon a tebi tvoj.
Zeka – Tačno, ali i ja ću ovde da ga čekam. Ne mrdam ni metar.( pogleda u jelku i kaže) A zato si ti kitio jelku, zbog Deda Mraza. E pa i ja sam je kitio i moj će poklon da stoji ispod jelke. Ne mrdam odavde.
Meda – Ne moraš da mrdaš, ko te tera.
Zeka – Kako da ne mrdam, ja sam zec. A za nas zečeve se zna da nemamo mira ni sekunde. Mi smo uvek u pokretu.
Meda – E pa onda mrdni malo i idi pogledaj da li ide Deda Mraz.
Zeka – A zašto ja da idem da gledam?
Meda – Zato što moraš da budeš stalno u pokretu.
Zeka – Ne moram, ali mogu da odem da pogledam da li ide Deda Mraz kada si ti lenj.( ustaje sa panja i ide do kraja scene i gleda, prvo gleda gore a onda se malo spusti i nastavi da gleda sa rukom iznad čela)
Meda – Iiiiii?!
Zeka – Čekaj, gledam!
Meda – Šta toliko dugo gledaš?
Zeka – Prvo sam gledao daleko, sada gledam blizu!( i dalje gleda)
Meda – I šta vidiš?
Zeka – Još ništa.
Meda – Ako tako nastaviš da gledaš ceo dan, možda nešto i vidiš, možda i naiđe Deda Mraz ali kako ti vidiš, možda te i pregazi.( smeje se, meda gleda u zeca a zec van scene i tada ulazi lija na scenu, ugleda ih, dođe do mede i pita ga)
Lija – Šta radi ona budala?
Meda – Gleda.( i dalje se malo smeška)
Lija – Šta gleda?
Meda – Da li ide Deda Mraz? ( lija ode do zeca koji je uopšte ne vidi, stane kraj njega i glasno ga upita)
Lija – Ide li?( zec se uplaši, poskoči i odgovori ljutito)
Zeka – Sada se više i ne sećam šta sam video koliko si me uplašila!
Lija – Dođi da ti teta lija cvrcne na uvce da mi se ne plašiš.( prilazi mu i vuče ga za uši)
Zeka – U što ti je fora, pusti me! ( pomera se od nje, odlazi i seda na panj a lija ostaje i gleda da li ide Deda Mraz, onda krene ka njima i kaže)
Lija – Nema ga. Znači moramo da ga sačekamo.( nadmeno)
Zeka – Ne moramo da ga čekamo!
Lija – Onda idite.
Meda – A gde da idemo?
Lija – Pa ti medo naravno u zimski san, a ti zeko gde ti je volja.
Meda – Ja ne idem nikuda i neću da spavam, ne spava mi se!
Zeka – Ni ja ne idem nikuda i meni se ne spava.( prekrste ruke i zec i meda )
Lija – Baš izgledate umrno. ( zagleda ih)
Meda – Zeka – Nismo umorni!( lija onda gleda u nakićenu jelku)
Lija – A vidim nakitili ste jelku.Zato ste mi vi umorni, vrednice moje. Znači ovde čekamo Deda Mraza. Super! Kako je ovde sve lepo, moram i ja da budem lepa i doterana za dolazak Deda Mraza. ( seda na treći panj i iz tašne vadi lak za nokte i počinje da lakira nokte oni je začuđeno gledaju)
Zeka – Šta to radiš?
Lija – Lakiram nokte.Moraju šapiće i nokti da mi budu lepi kada mi Deda Mraz daje poklon.
Zeka – Svašta.
Lija – Zeko, nemoj da se čudiš, mogao bi i ti malo da povedeš računa o svom izgledu.
Zeka – Ja lepo izgledam.
Lija – Da, svojoj mami. Meni ne, nisi uopšte po mom ukusu.( zagleda ga)
Meda – A ja, da li sam ja lep za Deda Mraza?
Lija – Njemu si možda lep, meni nisi.
Zeka – Ma pusti je, vidiš da njoj niko nije lep sem nje same.
Meda – Bez veze, a ja bih njoj rekao da je lepa. Vidi kako ima lep rep.
Zeka – Pa šta?!
Lija – Zeko, kako to pa šta? Vidi moj rep (pokazuje rep) a gde je tvoj? Vidi li ti se repić uopšte? Moj rep je moja dika, moj ponos. Zeko molim nemoj da si ljubomoran i priznaj da je moj rep lepši od tvog repa. Da li znate da moj rep ima i pesmu. Hoćete da je čujete?
Meda – Zeka – Ne!
Lija – Znam da hoćete samo se stidite da priznate ali častiću vas tom divnom pesmom.
Meda – Zeka – Nećemo!
Lija – Hoćete.( umiljato)
Meda – Zeka – Nećemo i tačka!
Lija – Ja ću ipak da pevam jer znam da hoćete. Slušajte.( oni zatvaraju uši šapama)
Lija – Šta me briga, neko će me ipak čuti, ja sigurno.( lija peva i igra, pokazuje rep a oni drže uši zatvorene šapama)

Lija peva - OVO JE PESMA O REPU JEDNE LIJE,
KOJA ZBOG NJEGA ČAK I SUZE LIJE,
ČUVAN, MAŽEN I BAŠ DOBRO PAŽEN,
I NE DAJ BOŽE DA JE NEGDE ZGAŽEN.

JER NJEN JE REP,NJEN PONOS I LEPOTA,
ČUVA ONA NJEGA I VIŠE OD ŽIVOTA,
DA NIJE TOG REPA ŠTA BI LIJA BILA,
BILA BI KO PTICA KOJA NEMA KRILA.

( tokom pesme meda i zeka, otvaraju, zatvaraju uši, ustaju, sedaju, šetaju po sceni.Kada lija završi pesmu sva vesela i srećan upita)
Lija – I, kako vam se sviđa pesma? ( zeka joj prilazi i staje joj na rep, ona to ne vidi i ne oseća)
Zeka – Dobra pesma, dobra. A ko nam ono dolazi?( zagleda se u daljinu ali i dalje joj stoji na repu)
Lija – Gde, možda je Deda Mraz idem da vidim.( kreće ali ne može jer joj zec nagazio rep, ona se okreće, vidi i ljutito kaže) Zloćo, beži sa mog divnog repa, da te moja kandža sad ne ščepa! ( zec počne da beži lija ga juri) Stani, stani ako smeš!
Zeka – Uhvati me ako možeš! Utata, utata lija je spora! ( jure se a meda za njima trči, da ih razdvoji.Posle male jurnjave svi sedaju na panjeve, meda između zeke i lije koja drži svoj rep i mazi ga a zeka se smeška)
Lija – Gazio je moj divni, prelepi rep. E da znaš da ću reći Deda Mrazu i zato što si loš nećeš dobiti poklon.
Zeka - A ja ću reći Deda Mrazu da si nas terala da slušamo groznu pesmu o tvom glupom repu i ti nećeš doboti poklon. Eto tako, nema za mene poklon nema ni za tebe.
Lija – Ma nemoj. Moja je pesma divna, odmor za uši, a ti si me gazio moj divni rep i to je mene bolelo.
Zeka – I mene su bubne opne bolele i htele da puknu od tvoje glupe pesme a sada me boli glava.
Meda – A mene će glava da zaboli od vas. Bolje da sam otišao u zimski san, da ne slušam ovu svađu.
Lija – Pa ti idi, taman ću ja ovog ovde zekana, lepo da isprebijam i da oteram i onda će Deda Mraz samo meni doneti poklon.
Meda – Ma ne mogu nikako da idem, ne smem da vas ostavim tako u svađi, a i zašto ja da idem. Ja sam prvi došao ovde da čekam Deda Mraza.
Lija –A zašto baš ovde medo, kada ima toliko divnih mesta gde se može dočekati Deda Mraz?
Meda – Pa ne znam. ( sleže ramenima) Ovo mi je mesto bilo simpatično, i eto nakitili smo jelku.
Lija – E, pa i meni je ovde simpatično, i ja ću ovde da čekam Deda Mraza.
Meda – Ako, baš je lepo kada u društvu čekamo Deda Mraza.
Zeka – I ona mi je pa neko društvo.( podrugljivo)
Lija – A šta mi fali? Da nisi možda hteo sa Barbikom da čekaš Deda Mraza?
Zeka – Pa šta i da sam hteo?
Lija – Ništa, samo pitam. ( liji u torbi zvoni mobilni telefon, ona traži mobilni, nalazi i javlja) Halo!
Zeka – Hiljadu mu šargarepa i dve stotine kupusa, vidiš li ti medo, lija ima mobilni telefon?
Meda – Meda mi pčelinjeg i tri stotine košnica, mislim da me oči varaju, vidiš li i ti zeko što i ja?
Zeka – Jeste, jeste medo, ne vara te vid.( lija im dobaci i nastavi da razgovara)
Lija – Prestanite da se čudite i ne smetajte mi dok razgovaram!
Zeka – Samo izvoli lijo.( klanja joj se kao kraljici )
Lija – Da, da ne mogu doći čekamo Deda Mraza. Samo što nije stigao. ( priča glasno da oni čuju ) Šta?! Kod vas je došao Deda Mraz i pita za nas? A gde ste vi, na drugom kraju šume? Pa ne mogu da dođem, mi smo ovde sve sredili, nakitili jelku i čekamo ga. Da, ja, zeka i meda. Pa recite mu da smo mi ovde i da ga čekamo. Kako ne može da dođe? Ne mogu da verujem! Pa kakav je to Deda Mraz? Traži da sve životinje iz Vesele šume budu zajedno da im podeli poklone. E, sada sam ljuta, uvređena i povređena i neću doći, ne treba mi poklon! Šta me briga, do viđenja!( prekida vezu ljutito)
Meda – Šta to bi lijo?
Lija – Kako šta? I ti me pitaš, šta? Ma kako uopšte možeš da me pitaš tako nešto?
Meda – Pa ništa te loše nisam pitao.
Lija – Ništa loše?! Loše je, itekako je loše!
Zeka – A šta to?
Lija – Eto to, Deda Mraz je na drugom kraju šume i tamo deli poklone životinjama iz šume. Sada me zvala kornjača, pita gde smo mi, gde si ti zeko a i ti medo. Ona najsporija pa i ona stigla a nas nema. I Deda Mraz se čudi što nas nema.
Zeka – Stvarno lijo ili se šališ?
Lija – Tako mi pečene kokoške bez krompirića, ne šalim se.
Meda – Deda Mraz deli poklone na drugom kraju šume ?
Lija – Da medo! I svi će dobiti poklone a mi ćemo da sedimo ovde i da ga čekamo!
Zeka – A kod nas neće doći?
Meda – A zašto neće doći?
Lija – Zato što nas zove da svi odemo tamo.
Meda – I šta ćemo da radimo?
Zeka – Ja predlažem da i mi odemo na drugi kraj šume.
Lija – A ne. Ja ne idem!
Meda – A zašto lijo, kad nas lepo zove?
Lija – Ne dolazi u obzir. Ne može samnom da se igra ko kako hoće. Ja ostajem ovde, vi idite i uzmite i moj poklon, pa mi donesite.
Meda – Ma hajde lijo, nemoj da si tvrda srca, lepo je u društvu dobiti poklon. Biće tamo igre, pesme i kolača.
Lija – Baš me briga za kolače ako nema neko pečeno pile i hajde idite! Idite da ne zakasnite a ja vas ovde čekam.( seda na panj)
Meda – Dobro liji, ako baš nećeš.
Lija – Baš neću!
Zeka – E, baš je super što nećeš! Hajdemo medo, idemo mi i kako reče lijo, da ti donesemo poklon?
Lija – Ako hoćete.
Meda – Hoćemo, zašto ne bismo hteli?
Zeka – Ja baš neću, hajde idemo.(polazi)
Meda – Lijo, ništa ne brini ja ću ti doneti poklon, idemo. ( oni odlaze sa scene a lija ostaje sama, odlazi do kraj scene da vidi da li su otišli, vraća se, počinje da se smeje i kaže)
Lija – Ha ha ha ha ha , kako su lakoverni, ha ha ha ha ha ha budale. Ha ha ha, uopšte me nije zvala kornjača, već moja baka. Nema nikakvog Deda Mraza na drugom kraju šume. Ha ha ha ha ha , kakve budale, ali super kada dođe Deda Mraz ja ću ga dočekati i uzeću svoj ali i njihove poklone. Ha ha ha ha ha, kako sam pametna. Kako sam lukava, vidi se da sam prava lija! (drži se za stomak od smeha) Uh uh uh uh kako su me nasmejali, zaboleo me je stomak od smeha. Uh uh uh, e tako.( smiruje smeh) Šta sada da radim dok čekam Deda Mraza, jer ova dvojica se neće brzo vratiti. Šuma je velika a drugi kraj šume je dalekoooo. Da li da pevam o svom repu, malo da se zabavim, da se divim toj svojoj lepoti ili da malo prilegnem i odmorim? ( razgleda i doseti se) Ah ne, malo ću da sredim ovu jelku, nije baš lepo nakićena, trebalo bi da izgleda lepše i bolje. ( prilazi jelki počne da premešta ukrase i peva)

Lija peva – U VESELOJ ŠUMI, VESELO JE SVE,
ZATO DEDA MRAZE DOĐI NAM ŠTO PRE.

TEBE EVO ČEKA JEDNA DIVNA LIJA,
PO SVOJOJ LEPOTI SVIMA NAJMILIJA.

ČEKAJU TE I SVA DECA NA PLANETI,
HAJDE DEDA MRAZE KORAKE PREPLETI.

( pri kraju njene pesme dolaze na scenu zeka i meda, nose džak , malo je slušaju dok peva a onda dolaze do nje, ona završi, gleda u jelku a oni kažu)
Meda – Zeka – Zdravo lijo!
Lija – Ah, otkud vi?! ( uplaši se i iznenadi)
Zeka – Mi se vratili.
Lija – Tako brzo?
Meda – Da, tako brzo.
Lija – A pokloni?
Zeka – Tu su u džaku.( pokazuje džak)
Meda – Da, stvarno Deda Mraz delio poklone.( ozbiljan)
Lija – A da li ste doneli poklon i za mene?
Zeka – Naravno lijo, mi smo tvoji prijatelji.
Lija – Pa hajde onda, dajte mi moj poklon.
Zeka – Lijo, budi malo strpljiva.
Lija – Pa ne mogu!
Meda – Znaš lijo, tvoj poklon je na dnu. Prvo ide zekin poklon, onda moj i tek onda tvoj poklon.
Lija – Dobro, dobro hajde otvarajte džak.( nestrpljivo)
Zeka – Da otvorim?( pita medu)
Meda – Otvori. ( zec otvara džak pun kutija ,pet šest, vadi ih i daje medi, meda ih ređa jednu pored druge sve do poslednje, lija sve to samo gleda, kad završe upita)
Lija – I, koji je moj poklon?!( oni gledaju, ne znaju, pomešali se)
Zeka – Šta ti misliš medo?
Meda – Ne znam tačno, pomešali smo ih.
Lija – I šta sada?
Meda – Ne brini lijo, imam rešenje.Ja mislim zeko da mi liji damo sve poklone.
Zeka – I ja mislim isto. Eto lijo, svi pokloni su tvoji.
Lija – Stvarno?
Meda – Zeka – Da, stvarno.
Lija – Šalite se?
Meda – Ne, ne šalimo se.
Zeka - Taman posla, nije šala.
Lija – Mogu da uzmem i otvorim sve poklone?
Meda – Naravno.
Lija – I svi pokloni su moji?
Zeka – Da, svi pokloni su tvoji.
Lija – Hvala vam. ( počne da otvara, 1kutija prazna, 2 kutija prazna, 3, 4, 5 i sve do kraja, lija se razbesni, trči tamo amo i kaže) Znala sam! Kako sam samo glupa, kako sam lakoverna! Uh kako sam ljuta! ( oni mirno sede na panjevima, gledaju je i smeškaju se)
Zeka – E pa lijo, jedan jedan.
Lija – Ako mi je, tako mi i treba kad se družim sa probisvetima!
Meda – Nemoj lijo tako. Ti nisi bila dobra, mi nismo bili dobri od sada smo svi dobri. Društvo da li važi da nadalje budemo dobri i dobri drugari?
Zeka – Važi.( veselo)
Lija – Važi. ( i dalje malo ljuta) A kako ste saznali i kako ste se tako brzo vratili?
Zeka – Tu blizu u šumi sreli smo kornjaču i ona nam je objasnila da te nije zvala.
Lija – Kakva je izdajica ta kornjača, a ja sam je smatrala velikom prijateljicom. ( tada nešto zazvoni, zvončići)
Zeka – Lijo, lijo da li to tebi opet zvoni mobilni? ( zvoni)
Lija – Ti bi to mene opet da prevariš?( zvončići zvone)
Meda – Ma ne lijo, stvarno nešto zvoni. Pogledaj, možda ti zvoni telefon.
Lija – Aaaaa, ne vredi vam. ( odmahuje glavom ali zvoni još jače, tada čuje i lija) Stvarno nešto zvoni. ( otvara torbu uzima mobilni i gleda) Ne, ne zvoni moj mobilni.
Zeka – Meda – Pa šta to zvoni?
Lija – Možda ide Deda Mraz?
Zeka – Jaoooo stvarno, možda ide Deda Mraz.
Meda – Ide Deda Mraz?! ( počne od uzbuđenja da trči tamo amo po sceni) Deda Mraz, ide Deda Mraz, ide Deda Mraz, super!
Zeka – Medo, Medo stani malo. Smiri se uplašićeš Deda Mraza. ( on se smiri i tada na scenu ulazi Deda Mraz nosi džak sa poklonima a zvončići još jače zvone)
Deda Mraz – Zdravo društvo! Da li je ovo Vesela šuma?
Svi – Zdravo Deda Mraze, jeste ovo je Vesela šuma!
Deda Mraz – Pa kako ste ?
Zeka – Dobro smo.
Meda – Veselo i raspevano.
Lija – Da, tako je.
Deda Mraz – Si ste zdravi i veseli?
Svi – Jesmo!
Deda Mraz – A da li ste bili dobri i poslušni ove godine?
Svi – Jesmo, jesmo!
Deda Mraz – Da li je to tačno?
Lija –Malo smo se šalili, ali bili smo dobri.
Meda – Jeste, tako je.
Zeka – Malo šala, pesma , veselje tako je kod nas u Veseloj šumi.
Meda – Da, da tako je.
Lija - Mi smo uvek veseli i razdragani.
Deda Mraz – Da, da kada ne bi bilo malih šala i vragolija bilo bi jako dosadno. Ali je važno da jedni drugima opraštate greške, da umete da se pomirite i da se družite i dalje.
Svi – Da, da umemo!
Deda Mraz – Samo malo, vidim da je ovde sa vama i mali meda.
Meda – Tu sam.
Deda Mraz – Medo, medo zar ti ne bi trebao da si u zimskom snu?
Meda – Trebalo bi, ali ja nisam hteo da spavam, hteo sam da sačekam svoj poklon i tebe Deda Mraze i da onda idem u zimski san.I sada sam jako radostan što sam ovde sa svima vama!
Deda Mraz – Kad je tako, hajde odmah da vam podelim poklone a i sva deca na planeti čekaju svoje poklone, požurimo.( uzima džak i daje im poklone, prvo medi, liji i zecu)
Meda – Hvala.
Deda Mraz – Budite i dalje dobri, veseli i dobri drugari.
Lija – Hoćemo Deda Mraze.
Zeka – A sada pesma!
Meda – Hajde!
Lija – Naravno!( kreće muzika, ostavljaju poklone, pevaju i igraju, a sa njima i Deda Mraz)

Pesma svi – U VESELOJ ŠUMI, VESELO JE SVE,
ZATO DEDA MRAZE DOĐI NAM ŠTO PRE.

ČEKAJU TE I SVA DECA NA PLANETI,
HAJDE DEDA MRAZE KORAKE PREPLETI.

( oba stiha ponove po dva puta. Završe pesmu)
Deda mraz – Hvala, pesma je divna a sada moram da požurim, čekaju me deca! ( tada lija, zeka i meda stave ruku na čelo i gledaju u daljinu u publiku i zeka kaže)
Zeka – Deda Mraze, stani! Evo dece.
Meda – Puno dece!
Lija – Sva su došla po svoje poklone.( deda Mraz dođe do njih i zagleda)
Deda Mraz – Da, deca su tu sa nama a znam da su bili dobri. Zato hajde da i njima podelim poklone! ( kreće muzika, pesma i Deda Mraz deci deli poklone a lija, zeka i meda mu pomažu)


KRAJ
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju